Windows 7 Çabuk Kasma

baron_ceza
29-04-2014, 15:24   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
5 mesaj

arkadaşlar merhabalar :) bilgisayarımda windows 7 professional yüklü fakat ben hangi windows 7 sürümünü yüklesem bilgisayar en fazla 1 hafta hızlı çalışıyor sonrasında açılıp kapanmalar ve dosyaları açması çok yavaşlıyor. sistemim : 4 GB ram (kingston tek part) 1 GB ekran kartı (nvdia geforce gts250) 500 GB HDD i3 (3,30 ghz) 4 çekirdek işlemcim var. sistem özellikleri düşük olmamasına rağmen böyle sorunlar oluyor. bilgisayarım çok fazla dolu değil genellikle internete giriyorum. windows update ilk başlarda kapalıydı sonra format attım bu sefer update i açtım fakat yine açılıp kapanması yavaş.  çözüm için önerilerinizi bekliyorum. şimdiden teşekkürler

Sistem Bilgilerim
  • toshiba l50 b 1w4
  • Windows 8.1 Home 64-bit
  • Intel pentium n3540
  • Intel 2 gb
  • Google Chrome
  • McAfee VirusScan
  • 4096 MB
  • iPhone iOS 8
  • - Tabletim yok -
  • Vodafone
LENO7
29-04-2014, 17:39   |  #2  
LENO7 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 91
2,019 mesaj

Fazla birşey yapmıyorsan sistem geri yüklemeyi kapat. İstersen deep freeze yükle. Yada Windows 8 yükleyip birde ona bak. Açılışı kapanışı hızlı.

İlkkadeh
03-05-2014, 22:21   |  #3  
Yeni Üye
29 mesaj

kardeşim bir kısmı donanımdan olabilir bilgisyarın özellikleri iyi sayılır. xp yükle diyeceğim o pc ye xp yakışmaz windows 7 ultimate. :)
daha sonra arkadaşımın dediği gibi deep freeze yükle  cclenear yükle daha da sorunluysa servise garantiye götür iyi günler .

baron_ceza
05-05-2014, 22:00   |  #4  
OP Taze Üye
5 mesaj

garantisi dolmuş olması lazım 3 yıllık pc ve toplama parçaların her birini titizlikle seçtim her parça kaliteli hatta 600wattlık power var.ccleaner ı denedim pek sonuç alamadım gibi. deep feeze yükleyim birde

RashRh
06-05-2014, 20:39   |  #5  
RashRh avatarı
Yeni Üye
Teşekkür Sayısı: 2
30 mesaj

Ultimate ve profesional arasında pek bi fark yok görselleri çok fazla 2 işletim sistemi sadece, sen görselle işim yok benim dersen home premium x64 önerimdir.

Bilgisayarım - özellikler - Gelişmiş sistem ayarları - Performans -ayarlar - en iyi performans için ayarla ve alttaki seçeneklerden istediğin şeyleri açarsın. 

Windows + R Çalıştır ; MSConfig - Hizmetler - Tüm microsoft hizmetlerini gizle'yi tik at. Sonra ; başlatma : tümünü devre dışı bırak ve ses, internet virüs programı gibi istediği özellikleri tekrar tik at aktifleştir ''açılışta nekadar çok uygulama okadar çok geç açılma''. Uygula tamam de yeniden başlat sonra başlat seçeneklerine yeniden başlat de kapansın açılsın. 

Ccleaner'ı sürekli kullan ki gereksiz dosyaların silinsin. 

Son olarak C:\WINDOWS\Prefetch dosyasının içindeki herşeyi sil. arada bir girer içindekinleri silersin bilgisayarın biraz daha hızlanır. ''Windows, sık kullandığın programlara ait dosyaları Prefect klasörüne kaydeder. Bu klasördeki dosyalarla ilgili bir program çalıştırdığım zaman bu dosyaları kullanır. Dolayısıyla bilgisayarın açılış sırasında Windows klasörünü komple gözden geçirir. Windows klasörünü ne kadar temiz tutarsan bilgisayarın o kadar hızlı açılır''. 

iyi günler

RashRh bu faydalı yanıtı için aşağıdaki 1 kişiden teşekkür aldı... [ Göster ]