Windows 7 Counter Strike 1.6 OpenGL Sorunu - Çözüm

Ready2Die
31-07-2011, 15:17   |  #1  
Ready2Die avatarı
OP Yeni Üye
Teşekkür Sayısı: 0
43 mesaj

Merhaba arkadaşlar bilindiği üzere windows 7 kurulduktan sonra donanımları otomatik olarak kendisi tanımaktadır yahut internet üzerinden windows update ile kurmaktadır.

Şimdi gelelim Counter Strike 1.6 ' ya girdiğimizde Görüntü Modumuzu OpenGL yapamiyoruz OpenGL Seçtiğimiz bize onu şuan için kullanamicazmı ve Software modunda oynmamızı öneriyor..

Çözüm yolu ;

Ekran Kartınızın Windows 7 Uyumlu Sürücüsünü Kartınızın Web sitesinden temin ediniz.

DirectX 9 veya 10  mutlaka kurunuz.

Bilgisayarınızı yeniden başlatıp, oyuna giriş yapınız ve OpenGL Modunu Seçiniz..

Test Edilmiştir Sonuç "Nvidia Geforce EN8500 Windows 7 Ultimate x86" - %100

İyi Oyunlar.

coozz4242
11-09-2011, 12:46   |  #2  
Yıllanmış Üye
105 mesaj

Bu sorun bendede varda en az 1 aylık 1 uğraş sonucu ekran kartından olabileceğini düşündüm ve olayı çözdüm  eğer NVİDİA ekran kartı kullanıyosanız çözüm çok ve çok basit sadece 2 tık Sırasıyla masaütnüe gelin sağtıklayın nvıdıa denetım masasını acın ve ekrana gelip masaüstü renk ayarlarını ayarlaya tıklayın orda pcnın kendı ayarları kullanılmaktadır onu nvıdıa ayarlarını kullana tıklayın ve uygulaya basın daha sonra csye girip istediğiniz ekranı yapabilirsiniz işlem bu kadar İYİ OYUNLAR

Gorkemkenar
17-07-2016, 00:10   |  #3  
Taze Üye
1 mesaj

ya ben kac gündür ugrasıyorum olmadı bi türlü yaa yardımcı olun bana lütfen