Windows 7 ' de Kararsızım...

serhatsahin91
08-04-2010, 13:33   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
17 mesaj

Slm arkadaslar.Bi konuda kararsızım.yardımcı olacagınıza inanıyorum :) Ben xp kullanıcısıyım.( Xp-Sp3 ) . Memnunum aslında pc me göre iyi performans.Önceden Vistada kullandım ama xp tabıkı daha iyi :) neyse..ben win7 ye gecmek konusunda kararsız kaldım.Vistadan daha iyimiş Win7 .. Vista kullandım ama hıc memnun olmadım.sebebıde Hem vistadan Birazda pc den kaynaklanıyo :)) Özellikleri cok iyi diyemem dogrusu.Bana yetiyo ama ögrencıyım sonucta. net,muzık,resım vs.....

Özellikleri Acer 4710G,Intel® Core Duo T2450 32-Bit (2.0GHz / 533MH FSB / 2MB L2), 2GB ( 2*1024MB ) DDR2 667MHz Maks: 4GB, ATI Mobility Radeon HD2400 256MB, 120 GB HDD...Aldıgımda Vista Home Basic di.

Şimdi ben Wİn7 ye gecsem Vistada kı gibi kötü bi performansla karsılasırmıyım ? ...Win7 kurdugumda Pc nın Donanımlar uyum saglar mı Bilmiyorum ? Sorun cıkarmı acaba dıye soru isareti var aklımda...Birde Win7 kursam hangısını kullanayım Home Basıc mi,Home Premium mu ? Pc ye hangısı ıyı gelır performans bakımından.H.Basıc de aero yok biliyorum ama H.premıum kullansam pek fark eder mı ? Aero özelliği bakımından performansda çok düşüş yaşarmıyım ?
Yoksa Xp ye Devam mı ?  ..................................... :)) ( kaç soru işareti var acaba)

Son Düzenleme: serhatsahin91 ~ 08 Nisan 2010 13:37
Kapalı Hesap (135391)
08-04-2010, 13:49   |  #2  
Kapalı Hesap
2,758 mesaj

Ubuntu kullandın mı ? Ben şu an sanal makine içnden yazıyorum özellikleri bayağı güzel ama Windowsa devam et sen...

gokhan38
08-04-2010, 13:54   |  #3  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 4
1,097 mesaj

win 7 vistaya göre cok daha sitabil ve iyi bir işletim sistemi kaynak kullanımı bakımındada vistaya göre cok iyi.
sürücü sorunu yaşıyacagını sanmıyorum zaten otamatik kuruyor sürücülerini
home premium kurmanı tavsiye ederim ayrıca home basic i hic kurmadım ama aero olmamasıyla ilgili hic bi şey duymadım bana sacma geldı bu !
xp vista win 7 yi kullanmış biri olarak win 7 şiddetle tavsiye ederim donanımında fazlasıyla yeterli bi dene olmazs yine dönersin xp ye ama dönecegini zannetmiyorum :)

serhatsahin91
08-04-2010, 15:02   |  #4  
OP Taze Üye
17 mesaj
Alıntı: Melih Çalışkan  
Ubuntu kullandın mı ? Ben şu an sanal makine içnden yazıyorum özellikleri bayağı güzel ama Windowsa devam et sen...
    hayır kullanmadım :s Saqolasın görüşün için... :)Göz kırpma

serhatsahin91
08-04-2010, 15:12   |  #5  
OP Taze Üye
17 mesaj
Alıntı: gokhan38  
win 7 vistaya göre cok daha sitabil ve iyi bir işletim sistemi kaynak kullanımı bakımındada vistaya göre cok iyi.
sürücü sorunu yaşıyacagını sanmıyorum zaten otamatik kuruyor sürücülerini
home premium kurmanı tavsiye ederim ayrıca home basic i hic kurmadım ama aero olmamasıyla ilgili hic bi şey duymadım bana sacma geldı bu !
xp vista win 7 yi kullanmış biri olarak win 7 şiddetle tavsiye ederim donanımında fazlasıyla yeterli bi dene olmazs yine dönersin xp ye ama dönecegini zannetmiyorum :)
   Home basıc de aero özellıgı olmadıgı ıçın performans bakımından bıraz daha ıyı duydum. benim pc de ram 2gb, H.premium da aero özelliğinden ramı fazla harcar performansı etkıler dıye home basıc kurmayı dusundum.Ha?

Kapalı Hesap (153334)
08-04-2010, 15:21   |  #6  
Kapalı Hesap
Teşekkür Sayısı: 187
6,419 mesaj

paran varsa home kullan paran yoksa home basic sana yeter de artar windows 7 nin 32bitini kullan.Birde windows 7 %60 xp gibidir her nekadar vistaya benzetselerde vistayla alakası yok ram konusunda sıkıntın olmaz ama kullanış bakımından windows 7 xp den daha iyi performans yönünden ise vistadan da daha iyidir.

santiagoramon
08-04-2010, 15:53   |  #7  
Yıllanmış Üye
128 mesaj

1)-Sistemi yeni(Core2,Çift çekirdek i7,i5 gibi teknolijili işlemciler için Windows7 mükemmel)

2)-Eski sistemleri olanlar için mesela ben(amd 754 2.41 Athlon kullanıyorum)Windows 7 kasıyor.Gerçi Home Premiumda kasma bir nebze azaldı ama,ne bileyim o Xp'deki tak-tık Belgelerim-Denetim Masası vs geçiş hızları vs düşük.+Benchmarklardanda Xp'ye nazaran bayağı düşük puan aldı.Home basic sürümünü denemedim,Home Preimum ve Enterprise denedim olmuyor,Xp'ye yakın oluyor ama açıkçası heleki Xp64 hızına  ulaşmadı bunlar.

3)-Çok fazla oyun oynamıyorsan,görüntü takıntın,Hd filimler izleme vs Xp'de kal derim.Sürüm konusuna gelince ileride Windows 8 için geçiş meçiş vs olması bakımındanda düşünürsek(mesela geçenlerde Upgrade fiyatları vardı Chip'te)o yüzden Home Premium..Yoksa Home Basic'den aman aman özelliği yok.En azından benim görüşüm bu.Windows Media Center,Readyboost,vs olsa ne olur olmasa ne olur..Özellikleri incelersen kanaate varıcaksın..
http://windows.microsoft.com/tr-TR/windows7/products/compare

4)-Her ne kadar Windows 7 hızlı bilhassa yeni makinalarda harikalar yaratsada''ki ram konusunda Vista'ya nazaran tetiklemeli servis(Kullanılmayan servis pasif)olsa bile yinede epey yüklü bir ram kullanıyor.Kim ne derse desin bilgisayarın Cpu'sunu bir ben bilirim birde:)850 Mb Rami bana kimse anlatmasın...

5)-Yeniliklere elbetteki evet,ve nerdeyse 10 yıllık bir işletim sistemi Xp.Ama Windows 7 de beklentileri karşılamadı.Sistem gereksinimlerinde minumum 1 Gb Ram,ve neredeyse 1.00 Ghz işlemci istiyor.Ki internet fiyatlarıda taahütlü olarak nispeten makul fiyatlara geçmekte.İnternette oyun ve müzik normal kullanıcılar için yeterli olabilir.Türkiye'de bir çok kişide hala eski bilgisayarlar var,işyerlerinin durumunu anlatmaya gerek yok,okullar keza,internet cafeler bunlar nasıl geçicek Windows 7 'ye..O sebeple ben Windows 8 sürümünün değerlendirilip satın alınması gerektiğini düşünüyorum.Çünkü çok kısa sürede 2 işletim sistemi çıktı.Acaba bunlar,gümbür gümbür gelen bir işletim sisteminin ön sürümleri olabilir mi?Geçen gün işte başkanları itiraf etti,yeni baştan Windows yazalım diye.

6)-Son olarak %55 Windows 7 Home Premium kur,%45 Xp Pro'da kal derim...

Son Düzenleme: santiagoramon ~ 08 Nisan 2010 15:56
Kapalı Hesap (153334)
08-04-2010, 16:02   |  #8  
Kapalı Hesap
6,419 mesaj

Yeni baştan bir işletim sistemi yazsalar bile windows xp ve windows 7 gibi hızlı olmaz microsoft firmasının belini doğrultan xp olmuştur ileride ne olur bilemem.Bende yeni çekirdek ve sistem taraftarıyım ama bu kadar yazılım tekrar yazılacak ben sırf creative audigy 2 zs nin programları xpde sorunsuz çalışıyor diye hem windows 7 yi kurdum hemde xp yi.Abim windows 7 sevdi hemde bilgisayadan anlamasada.Diyecegim o ki milyarlarca dolar yatırım yapılıyor nerosudur asamposudur corel draw autocad photoshop dur bunların hepsinin çöpe gittigini düşünün.Windows ile yeni çekirdeğe ve alt  yapıya uygun  programlar çıkacak da ölme eşşegim ölme.
Bence XP den insanları nasıl savuturuz yada koparırız diye hazırlanan senaryolar işe yarıyor windows 8 çıkınca sizde görüceksiniz xp kaybolucak suan ki windows 98 in durumu alıcak çünkü eliniz mahkum geçiceksiniz sizi yazılımlar donanımlar ve piyasa buna zorlucak.Yakında çıkar Nvidia Ati Redeon xp de çekirdeklerini kapatıyor tam performans kullanmıyor tam performans için windows 7 öneriliyor.Yok intelin ve Amd nin yeni  coollboost teknolijisinin en verimli kullanan windows 7.SSD ve Ramdisk leri XP öldürüyor.Yazılımlar ve donamımcılar sizi windows 7 ye monte edecekler windows 7 de sizi donanım ve yazılımlara monte eder XP e güle güle dersiniz.

Son Düzenleme: Kapalı Hesap (173378) ~ 08 Nisan 2010 16:21
kirpikral123
08-04-2010, 16:10   |  #9  
Yıllanmış Üye
772 mesaj

Bilgisayarın için görsellik aramıyor sadece windows 7 kullansam bana yeter diyorsan sana windows 7 starter yok ben azda olsa görsellik isterim bunun yanında gereksiz windows özelliklerinden arındırılmışta olsun dersen windows 7 home basic derim.Ramin 2gb o zaman x64 home basicte kullanabilirsin.Home premium hem gereksiz bir surum bence.Home premiumda ram kullanımı diğer surumlere göre kat kat artıyor.Çünki aero var...

santiagoramon
08-04-2010, 16:12   |  #10  
Yıllanmış Üye
128 mesaj

Valla ben umutluyum,çok daha değişik yenilikler bekliyorum.Örneğin Cd yazma,ne bileyim web sayfalarındaki Flashların daha akıcı görütü vermesi,hafızayı sürekli boşaltan inanılmaz hafıza,1 Usb bellekle bile inanılmaz doping yapacağımız varyasyonlar,İstediğim gibi kişiselleştirebileceğim(download'da değişik formata giren,Grafik programında değişik formata girmesi,Kolay sistem geri yüklemeleri,Directx çığırı)Xp'yi her alanda geçicek bir Windows olabilir...

santiagoramon
08-04-2010, 16:12   |  #11  
Yıllanmış Üye
128 mesaj

Kirpi Kral Home Basic fikrine belli oranda katılıyorum ama gerçektende Windows 7 Home Basic ile Windows Xp Pro(Sp2)arasında öyle aman aman elle tutulur gözle görülür ne fark var,ve gerçekten 193 TL'ye değer mi?Benim yanıtım kesinlikle fark yok.Hatta Xp %5-10 daha hızlıda diyebilirim:)
https://www.vatanbilgisayar.com/ ... ils.aspx?I_ID=40287

Son Düzenleme: santiagoramon ~ 08 Nisan 2010 16:18
kirpikral123
08-04-2010, 16:37   |  #12  
Yıllanmış Üye
772 mesaj

http://windows.microsoft.com/tr-TR/windows7/products/compare şu sayfaya ve birde

şu sayfaya bakmanızı öneririm.
Home basic windows 7 hem ucuz,hem guvenli, hemde son teknolojidir...

santiagoramon
08-04-2010, 16:47   |  #13  
Yıllanmış Üye
128 mesaj

Demek istediğim şu Yani Windows 98 ile Xp arasında inanılmaz bir fark var,her açıdan,ama Xp Pro ile Windows 7 Home Basic arasında bu ciddi fark yok.Birinde 20 extra özellik olur(ama sisteme binmeyecek)diğerinde olmaz evet çok bariz farklar var geçilmeli diyebileyim,ama öyle halı saha maçlarındaki gibi 11-9 gibi fark varsa macera aramaya ne gerek var...

Kapalı Hesap (153334)
08-04-2010, 17:05   |  #14  
Kapalı Hesap
6,419 mesaj

Bakın önceden vistayıda sevmediler sevmeyenlerden biride bendim Windows ekibi 30-40 kişiye windows vistayı windows 7 gibi tanıttı adamlarların ağızları açıkta kaldı.Çünkü vistanında windows 7 de xp den çok çok farkı var ama hepsini kullanmıyoruz bu yüzden sanki hiçbir fazlalığı yok gibi geliyor.Mesela ben XPde kolay kolay internete girmiyorum genelde chip e giriyorum oda güvenilir sitelerde durum böyle ya güvenilmeyen siteler.XP gerçekten çok iyi bir işletim sistemi ama windows 7 deki program ve özellikleri elle yükleseydik XP ye 1GB tan fazla ram tüketirdi nitekim vistada bu oldu.Ama windows 7 biraz daha akıllı ve tasaruflu(Vistaya göre) xp biraz yavan hızı ve performansı burdan kaynaklanıyor benim sağlam bir makinem olsa sürekli windows 7 kullanırdım çünkü XP seviyorum ama windows 7 de %60 XP gibi %100 xp gibi ne windows 8 olur ne 9 nede 10.Çünkü XP çok yavan çok savunmasız çok az kaynak harcıyor ve vürüs ve yazılımlardan dolayı stabilligi kalkıyor ama yinede XP yi seviyorum çünkü sistemimi iyi kaldırıyor.Windows 7 gelişmiş sistemler için biçilmiş kaftan.

mancukya
08-04-2010, 17:33   |  #15  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 4
2,844 mesaj

95 cok baba 98 kurmam
98 varken Xp kurmam
Hep internet kafe agizlari ve iyi biliyor diye onlardan duyulan sözler
2 tane islemcin varsa ve 1 gb üstü ram varsa bir makine Xpde kalmanin anlami yok güvenlik rahatlik ve pek cok yönden

santiagoramon
08-04-2010, 17:39   |  #16  
Yıllanmış Üye
128 mesaj

Detroid_352 kesinlikle katılıyorum kesinlikle gelişmiş sistemler için Windows 7,eskiciler içinse maalesef Xp:)
Ama beni ençok şaşırtan şu oldu birçok kerede dile getirdim,Windows 7 çok hızlı çalışıyor,eski külüstür makinalarda bile iyide,şuda buda,512 Mb Ramle Windows 7 Ultimate bile uçuyor vs nasıl yaygara kopardılar..Evde 4-5 kere üst üste format attım kullandım,en fazla 3.günde Xp'ye döndüm...Ama kafama takılan şu bu görsellik neden bu Windowsu şişiriyor,Microsofttaki yazılım geliştiriciler ne iş yapıyorlar anlamadım,Ya arkadaş görselliği Vistada yaptık sınıfta kaldık bari  şu kaynak tüketimini falan Xp seviyesine getirecek teknolojiyi yapsak demediler mi acaba?

Kapalı Hesap (153334)
08-04-2010, 17:57   |  #17  
Kapalı Hesap
6,419 mesaj

Bu sistemler senin için benim için tasarlanmıyor Orjinal windows 7 kullanıcıları için tasarlanıyor.Çünkü 200 doları rahatlıla veren biri 1000 veya 2000 dolarlık bilgisayar alabilir.Buda gelişmiş sistemler kullanıyoruz anlamına geliyor.Windows 7 512mb ramle "kullanılır ve süperde çalışır" diyenin aklıdan zoru vardır, sitede bile min 1GB diyor.Bak Arkadaşım XP de en gelişmiş yazılım sp3 ve ei8 dir.Bu Yazılımlar bile Xp nin ramini 400mb kadar çıkartıyor.Sizinde bilginiz gibi bir yazılımın çaışması için Ram'e ihtiyacı vardır ve Ramden yer çalar bu bir gerekliliktir.Windows 7 de xp den 10 kat daha fazla yazılım vardır.300mb ile 800mb ram kullanması çok normaldir.Zaten kullanmazsa bir sorun var demektir.Çünkü Ram kullanmazsa önbellek kullanır ve bilgisayarınız çok ağırlaşır sanki hdd ve bilgisayarızı antivürüs ile taratırmışsınız gibi kasılmalar olur.512 mb ram kullananlar bunu yaşar.Ben en iyi windows 7 kullanımı için 1gb ram p4 ve üzeri işlemciler ve dx9 destekli 6800tx ve üzeri ekran kartları öneririm çünkü benim suan ki sistem tam windows 7 minumum kayşılacak şekildedir.Max olucaklar ise yeni nesillerdir yeni nesiler windows 7 nin kaymagını topluyanlardır biz ise sadece bakanlarız.Ayrıca Mühendisler istesede xp gibi az ram kullanan sistemler yapmazlar çünkü bukadar yazılımıma 200mb ram olamaz olursada devrim olur.
Ben windows 7 savunmak yada övmek için söylemiyorum.Evinizde test edin ben ettim.
Windows XP sıfırdan kurun PC nize, sp2 veya sp3 ama şu editlenmiş xpler değil temiz orjinal XP.
Daha sonra Windows 7 ye benzetmeye çalışın programlar yardımı ile.
Windows 7 birazcık benzese bile Ram tüketimi 500 ila 700mb arası olacaktır.
Bunların hepsini yaptınız diğelim peki diğer windows 7 yazılım ve programları ne kadar ram ile xp ye entegre ediceksiniz.(imkansız)

Son Düzenleme: Kapalı Hesap (173378) ~ 08 Nisan 2010 18:23
serhatsahin91
08-04-2010, 18:57   |  #18  
OP Taze Üye
17 mesaj
Alıntı: santiagoramon  
1)-Sistemi yeni(Core2,Çift çekirdek i7,i5 gibi teknolijili işlemciler için Windows7 mükemmel)

2)-Eski sistemleri olanlar için mesela ben(amd 754 2.41 Athlon kullanıyorum)Windows 7 kasıyor.Gerçi Home Premiumda kasma bir nebze azaldı ama,ne bileyim o Xp'deki tak-tık Belgelerim-Denetim Masası vs geçiş hızları vs düşük.+Benchmarklardanda Xp'ye nazaran bayağı düşük puan aldı.Home basic sürümünü denemedim,Home Preimum ve Enterprise denedim olmuyor,Xp'ye yakın oluyor ama açıkçası heleki Xp64 hızına  ulaşmadı bunlar.

3)-Çok fazla oyun oynamıyorsan,görüntü takıntın,Hd filimler izleme vs Xp'de kal derim.Sürüm konusuna gelince ileride Windows 8 için geçiş meçiş vs olması bakımındanda düşünürsek(mesela geçenlerde Upgrade fiyatları vardı Chip'te)o yüzden Home Premium..Yoksa Home Basic'den aman aman özelliği yok.En azından benim görüşüm bu.Windows Media Center,Readyboost,vs olsa ne olur olmasa ne olur..Özellikleri incelersen kanaate varıcaksın..
http://windows.microsoft.com/tr-TR/windows7/products/compare

4)-Her ne kadar Windows 7 hızlı bilhassa yeni makinalarda harikalar yaratsada''ki ram konusunda Vista'ya nazaran tetiklemeli servis(Kullanılmayan servis pasif)olsa bile yinede epey yüklü bir ram kullanıyor.Kim ne derse desin bilgisayarın Cpu'sunu bir ben bilirim birde:)850 Mb Rami bana kimse anlatmasın...

5)-Yeniliklere elbetteki evet,ve nerdeyse 10 yıllık bir işletim sistemi Xp.Ama Windows 7 de beklentileri karşılamadı.Sistem gereksinimlerinde minumum 1 Gb Ram,ve neredeyse 1.00 Ghz işlemci istiyor.Ki internet fiyatlarıda taahütlü olarak nispeten makul fiyatlara geçmekte.İnternette oyun ve müzik normal kullanıcılar için yeterli olabilir.Türkiye'de bir çok kişide hala eski bilgisayarlar var,işyerlerinin durumunu anlatmaya gerek yok,okullar keza,internet cafeler bunlar nasıl geçicek Windows 7 'ye..O sebeple ben Windows 8 sürümünün değerlendirilip satın alınması gerektiğini düşünüyorum.Çünkü çok kısa sürede 2 işletim sistemi çıktı.Acaba bunlar,gümbür gümbür gelen bir işletim sisteminin ön sürümleri olabilir mi?Geçen gün işte başkanları itiraf etti,yeni baştan Windows yazalım diye.

6)-Son olarak %55 Windows 7 Home Premium kur,%45 Xp Pro'da kal derim...
   tşk ederim kardesmmm :) Alkış

serhatsahin91
08-04-2010, 19:03   |  #19  
OP Taze Üye
17 mesaj
Alıntı: kirpikral123  
Bilgisayarın için görsellik aramıyor sadece windows 7 kullansam bana yeter diyorsan sana windows 7 starter yok ben azda olsa görsellik isterim bunun yanında gereksiz windows özelliklerinden arındırılmışta olsun dersen windows 7 home basic derim.Ramin 2gb o zaman x64 home basicte kullanabilirsin.Home premium hem gereksiz bir surum bence.Home premiumda ram kullanımı diğer surumlere göre kat kat artıyor.Çünki aero var...
  evt o yuzden home basic dusnuyorum.ram kullanımı bakımından.Soru yalnız bnm işlemci 32 bit. 64 nasıl kullanacam :D hıc fıkrım yok

Son Düzenleme: serhatsahin91 ~ 08 Nisan 2010 19:07
serhatsahin91
08-04-2010, 19:15   |  #20  
OP Taze Üye
17 mesaj

Alkış

Alıntı: DETROID_35  
Bu sistemler senin için benim için tasarlanmıyor Orjinal windows 7 kullanıcıları için tasarlanıyor.Çünkü 200 doları rahatlıla veren biri 1000 veya 2000 dolarlık bilgisayar alabilir.Buda gelişmiş sistemler kullanıyoruz anlamına geliyor.Windows 7 512mb ramle "kullanılır ve süperde çalışır" diyenin aklıdan zoru vardır, sitede bile min 1GB diyor.Bak Arkadaşım XP de en gelişmiş yazılım sp3 ve ei8 dir.Bu Yazılımlar bile Xp nin ramini 400mb kadar çıkartıyor.Sizinde bilginiz gibi bir yazılımın çaışması için Ram'e ihtiyacı vardır ve Ramden yer çalar bu bir gerekliliktir.Windows 7 de xp den 10 kat daha fazla yazılım vardır.300mb ile 800mb ram kullanması çok normaldir.Zaten kullanmazsa bir sorun var demektir.Çünkü Ram kullanmazsa önbellek kullanır ve bilgisayarınız çok ağırlaşır sanki hdd ve bilgisayarızı antivürüs ile taratırmışsınız gibi kasılmalar olur.512 mb ram kullananlar bunu yaşar.Ben en iyi windows 7 kullanımı için 1gb ram p4 ve üzeri işlemciler ve dx9 destekli 6800tx ve üzeri ekran kartları öneririm çünkü benim suan ki sistem tam windows 7 minumum kayşılacak şekildedir.Max olucaklar ise yeni nesillerdir yeni nesiler windows 7 nin kaymagını topluyanlardır biz ise sadece bakanlarız.Ayrıca Mühendisler istesede xp gibi az ram kullanan sistemler yapmazlar çünkü bukadar yazılımıma 200mb ram olamaz olursada devrim olur.
Ben windows 7 savunmak yada övmek için söylemiyorum.Evinizde test edin ben ettim.
Windows XP sıfırdan kurun PC nize, sp2 veya sp3 ama şu editlenmiş xpler değil temiz orjinal XP.
Daha sonra Windows 7 ye benzetmeye çalışın programlar yardımı ile.
Windows 7 birazcık benzese bile Ram tüketimi 500 ila 700mb arası olacaktır.
Bunların hepsini yaptınız diğelim peki diğer windows 7 yazılım ve programları ne kadar ram ile xp ye entegre ediceksiniz.(imkansız)

Alkış Haklısınzz...

hrn_07
08-04-2010, 19:23   |  #21  
Yıllanmış Üye
179 mesaj

+win7 kullanıpta xp ye dönen nadir kulllanıcılardan olmazsınız diye düşünüyorum 
+win7 ultimate 32 bit kullanıyorum 
+sistem özelliklerim sizinki gibi
+hiç sorunum yok :)

abuzettin kıllıbacak
08-04-2010, 21:52   |  #22  
Taze Üye
17 mesaj

kardeş vista 512 mb rab ister ama win7 133 mb istio sen xp gibi kullanırsın 7 yi ;)

santiagoramon
08-04-2010, 21:57   |  #23  
Yıllanmış Üye
128 mesaj
Alıntı: serhatsahin91  
  evt o yuzden home basic dusnuyorum.ram kullanımı bakımından.Soru yalnız bnm işlemci 32 bit. 64 nasıl kullanacam :D hıc fıkrım

Senin tercihin önemli tabikide yanlız yukarda bahsettiğim Upgrade(Yükseltme) olayını unutma...Çünkü;ne yaptı Windows Vista Home Premium'u Windows 7 Home Premium'a upgrade yaptırdı,keza Windows Vista Ultimate'de Windows 7 Ultimate upgrade yaptı.Ama sadece Windows Vista Home Basic'i Upgrade yaptırtmadı.Aynısını Windows 7'dede uygulayabilir.O sebeple birkaç yıl sonrasınıda düşünmek en amntıklısı.Windows 8 çıkar yükseltme olayı falan olur,ahh ya keşke forumda dediklerini dinleseydimde,3-5 hesabı yapmasaydımda Windows 7 Home Premium alsaydım deme..Zararı olmaz karı olur,devir hesap devri unutma.Aero özelliğini kapatırsın çok fazla anlam teşkil etmiyorsa.Nispeten epey bir hafifler.Raminide bir ara yükselt.32 Bit işlemci ise sadece 32 Bit Windows 7 kullanıcan.Ram'in 6 Gb falan olsaydı Windows 7 64 Bit Ferrari olurdu..

ErKaN-23
09-04-2010, 00:04   |  #24  
ErKaN-23 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
931 mesaj
Alıntı: DETROID_35  
paran varsa home kullan paran yoksa home basic sana yeter de artar windows 7 nin 32bitini kullan.Birde windows 7 %60 xp gibidir her nekadar vistaya benzetselerde vistayla alakası yok ram konusunda sıkıntın olmaz ama kullanış bakımından windows 7 xp den daha iyi performans yönünden ise vistadan da daha iyidir.

fiyat olarak aralarında fazla bir fark yok ki, aslında paran varsa win 7 al yoksa xp de kal deirm bende 210 veren 250 de verir.

secfur
09-04-2010, 08:02   |  #25  
secfur avatarı
Yıllanmış Üye
375 mesaj

arkadaş win7 ye geç.yakınlarımdan win7 alan çok oldu.daha beni aramadılar bozuldu diye.xp de haftada 1 arayan oluyordu  :)