windows 7 de masaüstüne dönme sorunu

rock_inn_88
15-06-2009, 11:03   |  #1  
OP Üye
Teşekkür Sayısı: 0
82 mesaj

MErhaba arkadaşlar, laptopumda windows 7 deneyip sevdikten sonra masaüstü sistemimede windows 7 kurdum. Fakat nedenini bilmediğim bir sebepten dolayı masaüstü bilgisayarımda oyun oynarken bi anda masaüstüne geliyor windows 7 ama oyun kapanmıyor sadece görev çubuğuna küçülüyor. Tam ekran film izlerken media playerde bir anda çift tıklanmış gibi küçük ilk boyutuna geri dönüyor. Bazen internette dolaşırken, bir anda boşluğatıklanmış gibi o an kullandığım browser aktif olmuyor ve tekrar tıklamak zorunda kalıyorum. Laptopumda böyle bir sorunla karşılaşmamıştım. internette şöyle biraz baktım ama pek birşye rastlayamadım. Yardımcı olursanız sevinirim.

sistem özellikleri
AMD 7750 B.E
MSI DKA790gx
4 gb ddr2 800 ram (2x2)
seagate 7200.12 500 gb hdd
ekran kartını onboard kullanıyorum. ati ve anakart yazılımları güncel.

rock_inn_88
15-06-2009, 12:08   |  #2  
OP Üye
82 mesaj

pardon ama o "aşağıladığınız" onboard ekran kartı laptopumdaki mobil 3650 den daha performanslı. Toplam win7 puanı 4.5 ve gayet iyi kaldırıyor. Eğer okuduysanız masaüstüne dönüyor ama oyundan çıkmıyor sadece aşağı küçültüyor. Görev çubuğundaki simgesine tıkladığımda tekrar oyuna dönüyorum. Bence yardım etmeden önce biraz araştırma yapmanızı öneririm en azından daha doğru ve bilinçli yaklaşırsınız. 790gx çipsetin grafik performansını araştırırsanız ne demek istediğim daha anlaşılır olur.
Saygılarımla. . .

*düzeltme: bu arada kaldırmıyor dediğiniz ekran kartıyla ogtayı saatlerce oynuyorum sadece arada görev çubuguna küçültüyor! hadi oyunları kaldırmıyor varsayalım. video yu izlerkendemi aynı sorun var yada internette gezerken

Son Düzenleme: rock_inn_88 ~ 15 Haziran 2009 12:24
freekays
15-06-2009, 14:31   |  #3  
freekays avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 3
597 mesaj

masa üstü arka planı değişken olduğu için olabilir sürekli yeni bir resimle değişiyor isteğe bağlı

Banned
15-06-2009, 15:16   |  #4  
Banlandı
Teşekkür Sayısı: 21
5,777 mesaj
rock_inn_88
pardon ama o "aşağıladığınız" onboard ekran kartı laptopumdaki mobil 3650 den daha performanslı. Toplam win7 puanı 4.5 ve gayet iyi kaldırıyor. Eğer okuduysanız masaüstüne dönüyor ama oyundan çıkmıyor sadece aşağı küçültüyor. Görev çubuğundaki simgesine tıkladığımda tekrar oyuna dönüyorum. Bence yardım etmeden önce biraz araştırma yapmanızı öneririm en azından daha doğru ve bilinçli yaklaşırsınız. 790gx çipsetin grafik performansını araştırırsanız ne demek istediğim daha anlaşılır olur.
Saygılarımla. . .

*düzeltme: bu arada kaldırmıyor dediğiniz ekran kartıyla ogtayı saatlerce oynuyorum sadece arada görev çubuguna küçültüyor! hadi oyunları kaldırmıyor varsayalım. video yu izlerkendemi aynı sorun var yada internette

İyi biliyorsanız sorununuzu kendiniz çözün.

dakotali5230
15-06-2009, 15:51   |  #5  
Taze Üye
8 mesaj

bencede dinamik masaüstünden dolayı olabilir istersen bi deiş ve dene sanırım sorununa çözüm olabilir

rock_inn_88
15-06-2009, 20:36   |  #6  
OP Üye
82 mesaj

@freekays ve dakotali5230 ye teşekkürler. Dinamik masaüstünü iptal ettim hala sorundevam etmekte. Ayrıca laptopumda dinamik masaüstü aktif olmasına rağmen sorun yok.Yinede ilginiz için teşekkürler

@khramn siz, ilk olarak ne cevap yazdığınızı çok iyi biliyorsunuz. Daha benim yazdığım soruyu bile okumayıp cevaplamış birde yorum yapmıştınız.  Neden ilk cevabınızı sildiniz ya da sildirdiniz? silinmeseydi de herkes açıkca görseydi ilk cevap olarak ne yazdığınızı.

@corpixx sen o yazıyı alıntı yaptığın saatlerde khraman ın ilk yazdığı cevabın silinip silinmediğini bilmiyorum ama görünen o ki silinmiş. Daha benim yazdığım sorunu doğru dürüst okumadan bakmadan yorum yapıyor üstüne üstelik  performansı hakkında bilgi sahip olmamasına rağmen gelip orada yorum yapıyor. khrammn a soruyorum. ilk yazdığı cevapta söylediği şey tüm sorunun onboad ekran kartımdan olduğu, gta gibi oyunu kaldırmayacağı ve çok ısındığından öyle olduğunu ve bu onboard ekran kartıyla nasıl win7 yi çalıştırdığımı hayretle izlediğini yazıp yazmadığını açıklasın. Sonra neden benim o şekilde 2. bir msj yazdığımı anlarsın.
Saygılarımla . . .

Son Düzenleme: rock_inn_88 ~ 15 Haziran 2009 20:38