Windows 7'de Notebook Kapak Ayarı Problemi

helehele
14-03-2010, 20:34   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
7 mesaj

Asus F3JC marka bir notebookum var.
xp'de güç seçenekleri, kapak ayarlarından kapak kapatıldığında "hiçbir şey yapma" yı seçtiğimde bilgisayar uyku moduna falan girmiyordu.
Windows 7 de bunu yaptığımda ekran kararıyor ve henüz anlayamadığım, uyku modu gibi birşeye giriyor. xp deki gibi ekranı kapatıp açınca direkt windowsa devam etme şansım var mı?

askinda
14-03-2010, 21:37   |  #2  
Üye
90 mesaj

denetim masasından güç seçeneklerine gir sol barda kapak kapatıldığında yapılacakları seçin var o bölümden ayarlayabilirsin

helehele
15-03-2010, 00:07   |  #3  
OP Taze Üye
7 mesaj
Alıntı: helehele  
xp'de güç seçenekleri, kapak ayarlarından kapak kapatıldığında "hiçbir şey yapma" yı seçtiğimde bilgisayar uyku moduna falan girmiyordu.
Windows 7 de bunu yaptığımda ekran kararıyor ve henüz anlayamadığım, uyku modu gibi birşeye giriyor. xp deki gibi ekranı kapatıp açınca direkt windowsa devam etme şansım var mı?
sanırım yanlış okudun, benimde anlatmaya çalıştığım o zaten. o kısımdan ayarlayınca çözülmüyor problem.

nonpasaran
15-03-2010, 00:31   |  #4  
nonpasaran avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 7
1,216 mesaj
sanırım yanlış okudun, benimde anlatmaya çalıştığım o zaten. o kısımdan ayarlayınca çözülmüyor problem.
helehele
15-03-2010, 01:09   |  #5  
OP Taze Üye
7 mesaj

Yazımı dikkatle okursanız ayarların nerden yapıldığını sormamıştım zaten. Nereden yapılacağını iyi biliyorum. Sorunum ayarların olması gerektiği gibi işlememesi. "Kapak Kapatıldığında: Hiçbir şey yapma" yı seçtiğimiz zaman kapağı açtığımda ekranın bekleme yapmadan ve anında gelip windowstaki işlemlerime devam etmem gerekir. Fakat öyle olmuyor "Hazırda Beklet" konumu gibi birşeye giriyor.

nonpasaran
15-03-2010, 01:26   |  #6  
nonpasaran avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 7
1,216 mesaj
Yazımı dikkatle okursanız ayarların nerden yapıldığını sormamıştım zaten. Nereden yapılacağını iyi biliyorum. Sorunum ayarların olması gerektiği gibi işlememesi. "Kapak Kapatıldığında: Hiçbir şey yapma" yı seçtiğimiz zaman kapağı açtığımda ekranın bekleme yapmadan ve anında gelip windowstaki işlemlerime devam etmem gerekir. Fakat öyle olmuyor "Hazırda Beklet" konumu gibi birşeye giriyor.
iyide bunu her güç seçeneği için ayrıca yapmanız gerekiyor
örneğin güç tasarruf modunda yaptıktan sonra pc yi yüksek performans güç seçeneğine alırsanız o seçeneğin varsayılanı olan hazırda beklete geçecektir.
tekrar ediyorum kaç güç planınız varsa hepsinde ayrı ayrı bu ayarları yapın

helehele
15-03-2010, 01:43   |  #7  
OP Taze Üye
7 mesaj

mevcut tüm durumlarımda ayarım sabit. dolayısıyla görünürde onla alakası yok

Vondera
29-04-2010, 16:34   |  #8  
Taze Üye
1 mesaj

Güç ayarlarını düzenlediğin ekranda , örneğin "Dengeli" seçeneğini kullanmak istiyorsun.Bu seçeneği seçtikten sonra "PLAN AYARLARINI DEĞİŞTİR" kısmı var , bu sekmeye tıkladığın zaman bilgisayarın UYKU durumu ile ilgili olarak bir ekran gelecek karşına.
Pil kullanırken ve priz kullanırken ayarların ne olacağını buradan seçebilirsin.Her güç profili için bu ayarları aynı yaparsan sorun kalmayacaktır.
Priz yada pil kullanımına ilişkin 3 durum söz konusu zaten,