Windows 7'de unutulan 7 harika işlev

CHIP Online
10-08-2012, 11:15   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,772 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Oca 2004

Win 7'yi ne kadar iyi bilseniz de, bu harika işlevlerinden bazılarını çoktan unutmuş olabilirsiniz!

Okumak için: https://www.chip.com.tr/haber/win ... ka-islev_35247.html

Resimlerle: Windows 8'in final RTM sürümünden görüntüler

Windows konusunda üzerinize olmadığını düşünüyorsunuz. Ancak yine de unuttuğunuz bazı işe yarar Windows işlevleri olabilir. İşte Windows'da en sevdiğimiz 7 işlev ve bu işlevlerle yapabilecekleriniz:


Görev planlayıcı


Windows'un Görev Yöneticisi ile sıkıcı, tekrarlayan işleri belirli zamanlarda otomatik olarak çalıştırabilirsiniz. Bir program başlatmaktan e-posta göndermeye ve çeşitli koşullar altında çalışan karmaşık kodlara hem basit, hem de karmaşık görevler oluşturabilirsiniz.


Sistem geri yükleme


Bazen bir sürücü veya program yüklediğinizde, Windows'unuz eskisinden daha sorunlu bir hale gelebilir. Bu durumda Sistem Geri Yükleme aracını çalıştırarak sisteminizi bu programı yüklemeden önceki haline aynen döndürebilirsiniz. Araç, sadece kayıt defterinin belirli bölümlerini ve sistem dosyalarını geri yüklüyor, ancak küçük hataları geri almakta birebir.


Dosyalarınızı organize edin


Windows 7'nin Kitaplıklar özelliği, sisteminizdeki birden fazla klasörü tek bir klasörde birleştirerek organize edebiliyor. Örneğin sisteminizdeki üç farklı müzik klasörünü "Müzik" kitaplğı altında toplayabilir, tüm müzikleriniz aynı klasördeymiş gibi onlara bu kitaplık üzerinden erişebilirsiniz.


Tüm Konu: Windows 7'de unutulan 7 harika işlev

Resimlerle: Windows 8'in final RTM sürümünden görüntüler

Kaynak: www.chip.com.tr