Windows 7 Den Xp Ye Geçiş

THE_REFLEX
24-12-2009, 00:15   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
3 mesaj

S.A // Windows 7 Ye alışamadım vede sevmedim. Xp Ye Geçicem ama Driver Sorunu olacak Yardım Edermisiniz Markası Acer Aspire 5739G

zxsel
24-12-2009, 00:50   |  #2  
zxsel avatarı
Yıllanmış Üye
903 mesaj

hayır drıver sorunu olasın ıstıyorsan sana bır yontem gosterım derım

su program ıle drıverlerını yedekle format sonrasında  gerı cak dıcen
drıver genıus 2007.zip  netten bulursun

ayrıca pc sata ıse o konuda deneyımın olmalı sata pclerı xp cd lerı hdd bullamadı der oonuda burda anlatamam cok uzun hıkaye ama forumda anlattım

https://www.chip.com.tr/forum/xp- ... e-etmek_t64080.html

bu adresın 3.sayfasına kadar oku

yada  bıostan sata drıver denetlıyıclaerı kapatman gerekır ıkısınden bırı

Son Düzenleme: zxsel ~ 24 Aralık 2009 00:51
Delio
24-12-2009, 11:52   |  #3  
Yıllanmış Üye
233 mesaj

Buradan.

_eFeKenTLi_
24-12-2009, 12:03   |  #4  
_eFeKenTLi_ avatarı
Yıllanmış Üye
716 mesaj

2 hafta kullan w7 bu seferde xpye gecmek ıstemeyeceksın :D  .  bende alısamamıstım . ama suan ogrendım genel olarak en ınce noktasına kadar olmasada xpde yaptıgım ıslemlerı daha ıyı sekılde yapıyorum .  tek sorun w7 nın lısanlı olmaması nedenı ıle 30 gunde bır format cekmem . sırf w7 den vazgecemedıgım ıcın .

Kapalı Hesap (153334)
24-12-2009, 13:33   |  #5  
Kapalı Hesap
Teşekkür Sayısı: 187
6,419 mesaj

Bizdede sorunlar devam ediyor yapıcak bişey yok xp ye devam etmek istesen devam et ama tavsiyem hem xp hede windows 7 yi aynı bilgisayara kurman yönündedir yinede sen bilirisin.

razorr
24-12-2009, 18:40   |  #6  
Yıllanmış Üye
267 mesaj

yok ya w7 bir çok programı desteklemiyor görünümü biraz iyileştirilmiş vista modeli :)) xp nin eline su bile dökemez.

Kapalı Hesap (158332)
24-12-2009, 19:55   |  #7  
Kapalı Hesap
Teşekkür Sayısı: 2
268 mesaj
Alıntı: _eFeKenTLi_  
2 hafta kullan w7 bu seferde xpye gecmek ıstemeyeceksın :D  .  bende alısamamıstım . ama suan ogrendım genel olarak en ınce noktasına kadar olmasada xpde yaptıgım ıslemlerı daha ıyı sekılde yapıyorum .  tek sorun w7 nın lısanlı olmaması nedenı ıle 30 gunde bır format cekmem . sırf w7 den vazgecemedıgım ıcın .
Arkadaşım eğer böyle bir sorunun varsa ben sana bedava nasıl full yapacağını gösterebilirim.Yardımcı olurum bana özel msj atarsan daha iyi olur....

Saygılar...

Kapalı Hesap (158332)
24-12-2009, 19:59   |  #8  
Kapalı Hesap
268 mesaj
Alıntı: razorr  
yok ya w7 bir çok programı desteklemiyor görünümü biraz iyileştirilmiş vista modeli :)) xp nin eline su bile dökemez.
Arkadaşım şu an Windows 7 nin açamadığı dosya yok Kinihgt onlinehariç o oyunda saten dandik.Gerek yok açmayanlarda ise bu programı xpsp3 modunda çalıştır gibi komutlar var bütün sistemler oradakayıtlı.Yani bilip bilmeden veya arştırmadan yorum yapmazsanızsevinirim.

Saygılar...

zxsel
24-12-2009, 23:35   |  #9  
zxsel avatarı
Yıllanmış Üye
903 mesaj

wın 7 kullalanlara benım onerım tum sorunlar cozulene dek updatelerı acık tutun xp tum bunları asmıs yanı guncellemelerı ıle herseye uyum saglıyabılıyor ama wın 7 vısta okadarda ıyı degıl nedenmı

cunk zamanında ekmegını yedıler mıcrosoft  xp nın sımdıde mılletı wın 7 vısta gıbı sısteme zorlayıp  yenı ekmek yemek baskada bısey degıl  bence xp 10 yıl daha kullanılır derım ıyı bısey cıkana kadar...

Mustafa@PC
24-12-2009, 23:53   |  #10  
Mustafa@PC avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 5
13,125 mesaj
Alıntı: zxsel  
wın 7 kullalanlara benım onerım tumsorunlar cozulene dek updatelerı acık tutun xp tum bunları asmıs yanıguncellemelerı ıle herseye uyum saglıyabılıyor ama wın 7 vısta okadardaıyı degıl nedenmı

cunk zamanında ekmegını yedıler mıcrosoft  xpnın sımdıde mılletı wın 7 vısta gıbı sısteme zorlayıp  yenı ekmek yemekbaskada bısey degıl  bence xp 10 yıl daha kullanılır derım ıyı bıseycıkana kadar...

Windows 7'yi gayet sorunsuzbir biçimde kullanıyorum. XP'de mutlaka sorun yaşardım arada sırada daolsa, kaldı ki Windows 7 barındırdığı teknolojiler ve bütün olarakXP'den kat kat üstün, bu öznel değil nesnel yani bilimsel bir iddaa ;)

Yinede herkes istediğini kullanmakta özgür, tercih meselesi...

THE_REFLEX
25-12-2009, 03:40   |  #11  
OP Taze Üye
3 mesaj
Alıntı: razorr  
Evet desteklemiyo bazı programları..

Mustafa@PC
25-12-2009, 03:57   |  #12  
Mustafa@PC avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 5
13,125 mesaj
Alıntı: THE_REFLEX  
Evet desteklemiyo bazı programları..

Mesela ? Ben şuana kadar ki yüklediğim hiçbir programda uyumsuzluk sorunu yaşadığımı hatırlamıyorum.

Üstelik 10 sene öncesine ait oyunları bile denedim ;)

bay_burt
26-12-2009, 17:59   |  #13  
Taze Üye
1 mesaj

ya bende yükledim PC windows 7 ama hiç bir oyunu acmıyor heleki deamon tools olan oyunları acmıyor yardımcı olursanız sevinirim şimdiden TŞK...

Kapalı Hesap (158332)
26-12-2009, 19:07   |  #14  
Kapalı Hesap
268 mesaj
wın 7 kullalanlara benım onerım tum sorunlar cozulene dek updatelerı acık tutun xp tum bunları asmıs yanı guncellemelerı ıle herseye uyum saglıyabılıyor ama wın 7 vısta okadarda ıyı degıl nedenmı

cunk zamanında ekmegını yedıler mıcrosoft  xp nın sımdıde mılletı wın 7 vısta gıbı sısteme zorlayıp  yenı ekmek yemek baskada bısey degıl  bence xp 10 yıl daha kullanılır derım ıyı bısey cıkana kadar...

Ona bakarsak hayatta her şey değişiyor ve gelişiyor.Bunun tüm amacı ne sizce sadece para değil insanların sorunlarına ve sistem eksiklerine dayanarak ve daha bastlaştitilmiş bir şekilde bize geliştirerek sunuyor.EĞER tüm dünya senin şu anki yorumunu dikkate alsaydı şu an siyah beyaz televizyon izliyor olurduk veya hiç televizyon olmazdı.Yani xp den öncede 2000 işletim sistemi vardı o zaman xp'yi neden yaptılarki ekmek yemek dimi gibi bir yorum dünyanın gelişmesine bir engeldir.Malesef biraz sert girdim ama böyle şeylere çok sinirleniyorum.Kusura bakm...

Saygılar...

Kapalı Hesap (158332)
26-12-2009, 19:14   |  #15  
Kapalı Hesap
268 mesaj

Alıntı: bay_burt  
ya bende yükledim PC windows 7 ama hiç bir oyunu acmıyor heleki deamon tools olan oyunları acmıyor yardımcı olursanız sevinirim şimdiden TŞK...

Oyuna sağ tıkla ve uyumluluk penceresine git ve bu programın çalıştıracağı uyumluluk modunun yanındaki tiki işaretle.Ve oradan xp sp3 veya xp sp2 yi tercih et ve dene.Yine olmazsa görsel temaları devre dışı bırak'ın yanındaki tiki işaretle veuygula tekrar dene yine olmazsa buraya daha ayrıntılı bir biçimde yaz olursada yorum yap.

Saygılar...

Hayalet 26
26-12-2009, 19:28   |  #16  
Yıllanmış Üye
2,018 mesaj

Windows 7 kurup da sorun yaşayan arkadaşlara bir tavsiye vereyim...
Windows 7 den sorunsuz yararlanmak için sistemi kurduktan sonra administrator hesabı açarsanız bir daha ne driver ne oyun ne de program sorunu olmayacaktır.Bunu yapmak için başlat menüsündeki arama kutusuna cmd yazın.Çıkan yönerge üstüne sağ tık yapıp yönetici olarak çalıştırı seçin.Çıkan komut satırına aşağıdaki ifadeyi yazıp komut istemciyi kapatın.Artık Win 7 ile istediğinizi yapabilirsiniz.

net user administrator /active:yes

razorr
27-12-2009, 18:57   |  #17  
Yıllanmış Üye
267 mesaj

bütün kalbimle katılıyorum dediğim gibi xp nin eline su bile dökemez 10 yıl :)

ultrasrh
27-12-2009, 22:04   |  #18  
Yıllanmış Üye
117 mesaj

Windows 7'yi eleştiren arkadaşlarım Windows Xp'nin ilk halini hatırlıyorsunuzdur umarım.Mükemmel miydi?
Tabiki de hayır..Windows 7'de şu an mükemmel değil.Ancak zaman geçtikçe yakınlaşacak mükemmele..