Windows 7'den Xp'ye Geçmek İstiyorum. [ÇÖZÜLDÜ]

mfbal33
10-02-2013, 12:34   |  #1  
OP Üye
Teşekkür Sayısı: 1
54 mesaj

MERHABA ARKADAŞLAR...

DEDİĞİM GİBİ BEN WİNDOWS 7 ULTİMATE KULLANIYORUM. AMA BENİM BİLGİSAYAR ÇOK ESKİ BİR BİLGİSAYAR

O YÜZDEN YENİDEN XP'YE GEÇMEK İSTİYORUM..

ELİMDE WİNDOWS XP PRO PACK3 İSO DOSYASI VAR ONU  CD'YE KOPYALAYIP YAPACAĞIM

AMA NASIL YAPILACAĞINI BİLEMİYORUM.

YARDIMLARINIZI BEKLİYORUM...

Son Düzenleme: mfbal33 ~ 13 Şubat 2013 15:35
Mert1111
10-02-2013, 13:31   |  #2  
Üye
65 mesaj

KarDEş sen oyun için mi Xp geçiceksin yoqsa internet gezinmek içinmi

Mert1111 bu faydalı yanıtı için aşağıdaki 1 kişiden teşekkür aldı... [ Göster ]
mfbal33
10-02-2013, 14:14   |  #3  
OP Üye
54 mesaj

Oyun İçin Arkadaşım.

mfbal33
10-02-2013, 23:45   |  #4  
OP Üye
54 mesaj

ALLAH razı olsun arkadaşım dener denemez sana döneceğim çok teşekkürler süpersin

mfbal33
13-02-2013, 15:36   |  #5  
OP Üye
54 mesaj
Alıntı: TOLKUN10  
Merhaba! öncelikle ,lk yapacağın iş elindeki iso dosyasını nero ile boş bir CD'ye yazmak.Bunun için nero programının içindeki nero express programını kullanabilirsin.Yazma işlemi bitince elinde boot edilmiş xp cdsi olacak.Windows 7 içerisindeki tüm sana lazım olacak tüm dosyalarını yedekle.Sonra XP cdsini cd sürücüne tak.Bios'a gir.Boot bölümündeki ilk alet bölümünü cd-rom yap,kaydet ve çık oradan.CD sürücünü çalıştır.VE aşağıdaki yönergeleri uygula.

Adım adım Windows xp kurulumu ve Hdd bölümleme.

Sıfır hdd üzerindeki işlemlere bakacağız yeni sistem yada yeni hdd ye sistem kurulması hdd bölümleme Burada anlatılanlar boot cd niz varsayılarak anlatılmıştır. Disketle kurulum için buraya bakınız ve buraya bunları yapmak içinde xp cd niz olması gerekmektedir. Öncelikle bilgisayarınızın açılışını cdrom olarak ayarlamamız gerekiyor onun için biosa girerek açılış önceliğini cdrom yapacagız yada biosunuz boot menüyü destekliyorsa (açılış ta yazar F12 gibi ) direk oradan da ayarlayabiliriz.

Biosa göre değişmekle birlikte delete yada f2 olabilir açılış ekranında yazar biosa nasıl girileceği

Biosa girdikten sonra boot bölümü oradan birinci boot sürücüyü cdrom yapıyoruz

F 10 la kaydederek çıkıyoruz

Bilgisayarımız cd den başlıyor ve cd den ön yükleme için bir tuşa basınız

Windows gerekli dosyaları yüklüyor

Devam etmek için Enter tuşuna basıyoruz

Lisans sözleşmesi F8 e basarak devam ediyoruz

En önemli bölüm burası burası hdd nizin tek yada birden fazla parça olmasına karar vererek formatlanması bölümü

Ben genelde hdd mi iki parçaya ayırırım ilk parça sistem C:

Diğer parça ise D : yedek lazım olan programlarım resimlerim vs vs buraya koyarak saklarım sistem çökse bile C: format atarım ve D: sağlam kalır Alttaki resimde de görüldüğü gibi hdd nizin boyutları gözükür tek parça olmasını isterseniz Entere basarak devam edersiniz ve bilgisayarınızda sadece tek parça yani C: olur

İki yada daha fazla parça olmasını isterseniz C tuşuna basınız Bölüm oluşturma boyutu bölümünde gördüğünüz hdd nizin boyutu dur ikiye bölecek iseniz orada yazan rakamları not alarak siliniz ve orda yazanın yarısını oraya yazınız yada kaça ayıracaksanız okadara bölerek yazınız

Ben ikiye böldüm

Enter Resimdeki gibi birinci bölüm yani C: oluştu

C: nin altında görülen bölümlenmemiş alan için tekrar C ye basarak diğer boyutunu girerek entere basarak D bölümü oluşturuyoruz

Şimdi iki bölümümüzde oluştu ve sistemimizi hangi bölüme kurmak istiyorsak genelde C: dir secerek entere basıyoruz

Burada dosya sistemimizi nasıl olacagını seçiyoruz çünkü bu dosya sistemine göre buraya format atılacak Ntfs işaretlidir orada iken enter ile devam ediyoruz

Seçtiğiniz bölüm formatlanıyor

Format sonrası Windows kurulmaya başlıyor

Bölge ve dil seçenekleri

Ad ve şirket isimleri

Ürün anahtarını giriniz

Bilgisayar adı ve yönetici şifresi giriniz bu şifre kullanıcı şifrenizi unuttuğunuzda sistemi açmanıza yada sistem onarmanızda lazım olacaktır

Tarih ve saat ayarları

Bilgisayarı kullanacak olan kullanıcıları seçiniz

Ve son

Yeni windowsunuz hayırlı olsun bundan sonrası anakartınızın cd sinden gerekli olan programları kurmak.Yada ilave takılan donanımları windowsunuza tanıtmak.

SÜPERSİN KARDEŞİM OLDU SONUNDA ALLAH RAZI OLSUN..!!