Windows 7 Donma Sorunu

r1za
12-06-2011, 23:00   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
7 mesaj

Arkadaşlar bilgisayar açıldığında bı 2 dk lık donma oluyor bilgisayarda ve bu  yarım saat  - 20 dk  -40 dk   aralıklarla donuyor.

Birde windows 7 güncellemelerine giremiyorum denetim masasından güncellemelerin oldugu kısıma girerken donuyor  ve 2  3  dk falan donuyor  güncelemelerde kesınlıkle açılmıyo göremiyorum bile  yardımcı olursanız sevinirim :)

İşletim Sistemi : Windows7 ultimate

Sistem Özellikleri : 
Intel(R) Core(TM)2 Duo CPU E4600 @ 2.40 GHz 2.40 GHz
2 Gb Ram
GIGABYTE GEFORCE 8500 Series Ekran Kartı
GIGABYTE GA-945GCM S2L   Anakart
1.5 TB Westen Digital Hdd

Son Düzenleme: r1za ~ 12 Haziran 2011 23:18
roboform10
12-06-2011, 23:23   |  #2  
Taze Üye
13 mesaj

slm rıza arka planda çalışan programların durumuna baktınmı

r1za
13-06-2011, 00:05   |  #3  
OP Taze Üye
7 mesaj

nod 32  ve  idman   çalışıyor sadece

sosyalik
13-06-2011, 01:00   |  #4  
sosyalik avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 47
1,710 mesaj

Aşağıdakileri uygulamadan önce her ihtimale karşı bir sistem geri yükleme noktası oluşturun.

Başlat'a msconfig yazın,Sistem Yapılandırması çıkacak.oradan başlatma sekemesine gelin.Burada bilgisayarınız açılırken başlatılacak programlar listesi var.Buradan başlamasını istemediğiniz veya işinize yaramayan programları kapatın.Ama dikkat edin,SADECE EMİN OLDUĞUNUZ şeyleri kapatın.

Daha sonra yine msconfigde hizmetler sekmesine gelin.Altta Tüm Microsoft Hizmetlerini Gizle butonu var oraya tıklayın ve Microsoft Hizmetlerini ellemeyin.Yine burada SADECE EMİN OLDUĞUNUZ gereksiz hizmetleri kapatın.
Yine aynı sorunun yaşarsanız Norton Power Eraser ile sisteminizi taratın ve temizleyin.Ama yine dikkat edin,program bilgisayarınızdaki crackleri silebilir.Crack olduğundan emin olduklarınızın işaretini kaldırın.

OnlyGodCanJudgeMe
13-06-2011, 01:43   |  #5  
Taze Üye
19 mesaj

Büyük İhtimalle Trojan.MalWare Gibi Bi Virüs Girmiş Bilgisayarına Combo Fix İle Taramak Yeterli Olucak...
Önce Komple Virüs Taraması Yap Ondan Sonra Bilgisayarı Güvenli Kipte Aç Ve ComboFix İle Tara...Bu Sırada Güvenlik Yazılımlarını Devre Dışı Bırak...Combo Fix İle Karşına Gelen Tüm Pencerelerde Yes Butonuna Bas...Eger Şüphelendigin Bir Dosya Varsa Onu Combo Fixin Üstüne Sürekle....
Bunlar Çözüm Olmassa Başka Güvenlik Programlarıylada Tarayabilirisin
Ayrıca 64 Bit Rama Çok Daha Fazla Yüklendigi İşin Anı Donmalar Olması Normal...
Format Atacak Olursan 32 Bit İşletim Sistemi Yükle...

r1za
13-06-2011, 01:50   |  #6  
OP Taze Üye
7 mesaj

32 bit yüklü  combofixle daha önce tanıtmıştım bu donuyor dıye format atmıstım gene aynı sorun var yanı formattan sonrada böyleydi   yinede ben bi denerim  güvenli kipte yapmamıştım.

arkaplandakı emın oldklarımıda kaldırdım hala aynı sorun devam ediyor  çok  karışık bi sorun bu ya  

Güncellemelerde açılmıyo açtıgım gibi donuyo zaten beyaz sayfa olarak gelyıo bbısey gorunmuyo

r1za
13-06-2011, 11:43   |  #7  
OP Taze Üye
7 mesaj

yardımcı olun lütfen ya :S

melen
13-06-2011, 11:45   |  #8  
melen avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
3,638 mesaj

Favorimdir kendisi. Kahkaha

Alıntı: OnlyGodCanJudgeMe  
Büyük İhtimalle Trojan.MalWare Gibi Bi Virüs Girmiş Bilgisayarına Combo Fix İle Taramak Yeterli Olucak...
Önce Komple Virüs Taraması Yap Ondan Sonra Bilgisayarı Güvenli Kipte Aç Ve ComboFix İle Tara...Bu Sırada Güvenlik Yazılımlarını Devre Dışı Bırak...Combo Fix İle Karşına Gelen Tüm Pencerelerde Yes Butonuna Bas...Eger Şüphelendigin Bir Dosya Varsa Onu Combo Fixin Üstüne Sürekle....

Son Düzenleme: melen ~ 13 Haziran 2011 11:49
özkan_oktay
13-06-2011, 16:33   |  #9  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
1,356 mesaj
Alıntı: OnlyGodCanJudgeMe  
Trojan.MalWare mi? Böyle bir şey yok hem trojan (truva atı) ayrı bir şey, virüs ayrı bir şey Malware (Zararlı) ayrı bir şey. Yani sen 3'ünü birleştirip yepyeni bir kod ortaya çıkarmışsın. Emine sağlık ne diyelim :)

Konu sahibi;
W. Update'te  donuyor o zaman hiç açılmıyor diyince zararlıdan şüphelendim. Ama arka planda çalışan sadece 2 yazılım var diyorsun ayrıca güvenlik yazılımın da varmış. Son çara ama Windows 7 ya da Vista ile format at kesin olarak çözüme ulaşırsın ayrıca hiç bir verini de kaybetmessin hepsi "windows.old" klasörün de hepsi birikir. Herkese bu çözümü öneriyorum fakat en etkilisi de bu :)

Son Düzenleme: özkan_oktay ~ 13 Haziran 2011 16:37
berkaytunali
13-06-2011, 16:42   |  #10  
Yıllanmış Üye
104 mesaj

sen bence her şekilde 64 bit işletim sistemi kur sadece ram e bakmaz bu iş sistemini güncel tut ve microsoft security essantial i kur neden bu çünkü ücretsiz ve sınıfının en iyisi belliki virüs var

roboform10
13-06-2011, 16:45   |  #11  
Taze Üye
13 mesaj

slm interneti iptal ettirdim çok pahalı sadece ttnetin resmi sitesine giriyor başka yere girmeye çalışınca kullanıcı adı veya parola hatalı diyor bende http(S)://vtunnel.com girip ordan googleye giriyorum program indirip kurmaya çalıştığımda birlikte aç çıkıyor ama .rar uzantılı dosya indirdiğimde rardan çıkarıp sorunsuz bi şekilde kurabiliyorum lütfen yardım edin

r1za
13-06-2011, 17:17   |  #12  
OP Taze Üye
7 mesaj
Alıntı: berkaytunali  
sen bence her şekilde 64 bit işletim sistemi kur sadece ram e bakmaz bu iş sistemini güncel tut ve microsoft security essantial i kur neden bu çünkü ücretsiz ve sınıfının en iyisi belliki virüs

64 bit için düşük bilgisayar iyce kasar pc :S

vede ben buna  kasıyor yanı  aynı sorun vardı oncedende  bu gecsın dıye format atıtm   gene aynı sorun var  :S

Ozan DEMİR
13-06-2011, 17:58   |  #13  
Ozan DEMİR avatarı
Yıllanmış Üye
318 mesaj

bendede oldu aynı durum yanlıs driver yüklemişim ilk açılısta işlemci %100 e vuruyordu sistem geri yükleme ile düzelmişti ama açana kadar baya ugrasmıstım :s

Son Düzenleme: Ozan DEMİR ~ 13 Haziran 2011 19:09
OnlyGodCanJudgeMe
13-06-2011, 22:00   |  #14  
Taze Üye
19 mesaj

...LoL...
Ne Kadar Zekisiniz Gözlerim Yaşardı....Sadece Bilgisayarında Trojan Yada Falan  MallWare Vardır  Combo Fix Yükle Dedim..Yanı Hangisi Oldugunu Bilmem İmkansız En Azından Özel Yeteneklerim Yok..Madem Çok Biliyorsun Bana Yorum Yazana Kadar Sen Söyle Arkadaşdaki Virüsün İsmini,Cismini
Yeni Bir Kod Çıkardın Dedi..Kelimeleri Nasıl Okudun Bilmiyorum....
Arakadaşa Önceki Konuda Destek Vermedim  Diye Burda Bişeyler Yapıcagını Sanıyor..Ama Belliki Arkadaş 64 Ve 32 Bit Arasındaki Farkı Bilmiyor...Okuma Yazma Biliyorsa Googledan Arama Yapmasını Öneririm...
Zaten Görev Yöneticisinin Resmini Çekmen Beni Kopardı Dersem Yeridir..

r1za
14-06-2011, 00:15   |  #15  
OP Taze Üye
7 mesaj

beyler tartışmayın       ben çözdüm sorunu  kitleyebilirsiniz konuyu veya silin teşekkürler yardımlarınız için :)