Windows 7 Dreamscene Şeffaf Yazı Problemi Çözümü

koray123
01-08-2011, 17:46   |  #1  
OP Üye
Teşekkür Sayısı: 1
55 mesaj

Dreamscene özelliğini windows 7'de kullanan ve kullanmak isteyenler için çok faydalı bir paylaşım olacak diye düşünüyorum. Biliyorsunuz ki dreamscene vista ultimate içindi; ancak windows 7'den çıkartılmıştı. Ben windows 7 ultimate kullanmaktayım. Kısaca problemden bahsedeyim, herhangi bir dreamscene videosunu arkaplana ayarladığınızda masaüstünüzdeki dosyaların isimleri şeffaf oluyor yani görünmüyor. İşte şimdi bu problemi çözeceğiz. Öncelikle chip'ten edineceğimiz patch sayesinde(yönetici modunda çalıştırarak) dreamscene özelliğini aktive ediyoruz.

Daha sonra şu adımları takip edelim:

Öncelikle WINDOWS 7 AERO temasının seçili olduğundan emin olalım.
1.C:windows:web:windows dreamscene'den herhangi bir videoyu arka plana ayarlayalım.
2.Görünmez klasörleri görünür kılalım.
3.C:\Users\Kullanıcı Adınız\AppData\Roaming\Microsoft\Windows DreameScene buraya gidelim.
4.DreameScene.jpg ve yanındaki gizli dosyayı göreceksiniz.Gizli dosyayı silip dreamscene.jpg'yi kopyala yapıştırla eşleyelim.
5.Bu yeni dosyanın adı da “img001.jpg” olsun.
6.Sağ tık yaparak masaüstünde kişiselleştirme, aşağıdan masaüstü arkaplanı seçelim. Görmüş olduğunuz iki dosyayı da köşelerinden seçelim.Değişiklikleri kaydet diyelim.
7.Tekrar en baştaki video dosyana git ve sağ tıkla yine arkaplan yapmayı seç(aynısını).
8.Bilgisayarı restartlayınca gördüğünüz gibi işe yarıyor.
9.Ancak yeni bir arkaplan yaparken yine aynı adımları hızlıca yapacağız, kaldı ki bir videoyu 4-5 gün, 1 hafta rahatlıkla kullanabiliriz diye düşünüyorum.

Her türlü yöntemi denedim, ama bundan başka işe yarayanı görmedim. Salt okunur'la falan uğraşmayın arkadaşlar, öyle yöntemler de var çeşitli forum sitelerinde; fakat bir videoyu arkaplan yaptığınızda ilk yaptığınız videonun resmi açılışta karşınıza çıkıyor,hoş olmuyor yani. Bu yöntemi araştırırken bir yabancı forum sitesinden edindim, umarım işinize yarar...
NOT: .wmv formatındaki videolarda bizzat kendimce test edilmiş olup, başarılı sonuç alınmıştır.

koray123 bu faydalı başlığı için aşağıdaki 1 kişiden teşekkür aldı... [ Göster ]
xecutionerry
04-11-2013, 17:58   |  #2  
Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
1 mesaj

kardeşim bende şuan bi problem var 

How to solve Windows 7 DreamScrene encountered an error
diye bir şey set yapıyorum videoyu oluyor masaüstünde yazılar gözükmüyor ama sağ tıklayıp kişiselleştire basınca windows gezgini yeniden başlatılıyor diyor gidiyor başlattan yapmayı denedim olmadı yardımmmm