Windows 7 explorer.exe hatası ve kapanma

HPQ-User
23-01-2009, 22:18   |  #1  
OP CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 29
30,996 mesaj

kirpikral123 sormuş:
Bilgisayarımda windows 7 beta 1 700 kurulu ve başlangıçta hiç bir sorun yoktu.Fakat zamanla bazı sorunlar çıkmaya başladı.Windows 7 çok guzel çalışıyor vb yorumları okuyup kurma kararı almıştım.Sistem sağlık raporu oluştur dediğimde bilinmeyen bir sistem servisinin kapatıldığı uyarısını alıyorum.Bu servisin hangisi olduğunu ve neden kapatılmak zorunda kaldığını nasıl öğrenebilirim ve bu sorunu nasıl duzeltebilirim?Birde bilgisayarımda bir program yuklemek istediğimde her zman olmasada explorer.exe hatası alıyorum nette bir duzeltme olduğunu okudum ancak emin olamadım sizce bu duzeltmeyi yaparsam artık explorer.exe hatası almayacakmıyım?Uygulama ise sitesinde şu şekilde yazıyor: İngilizceydi ben turkçeleştirdim.Microsoft windows 7ye bir program yuklerken yada update yaparken sistem geri bildirim ile ilgili bir problem çıkabilir,dll dosyalar çakışabilir.Bu yuzden regeditte yapılan ayarlama ile bu sorun duzelebilir.Eğer bu sorun çözümlenmezse explorer.exe vb hatalar alınabilir diyor.Sizce bu benim sorunumla alakalı bişeymi acaba?Ne yapmam gerekiyor bilemiyorum eskiden windows vista vardı sildim ve artık 7kullanıcam dedim.Şimdi tüm verilerim bunda geri dönüşte yapamıyorum.Bİrde hep olmasada arada sırada bilgisayarımda kapanma sorunları çıkıyor ve ben laptopbumu açma kapma duğmesine basarak uzun sure kapatıyorum sizce bu laptoba zarar verirmi?

Soru Türü: Yazılım
İşletim Sistemi: Diğer
Sistem Özellikleri:
hp pavilion 6725 et intel core 2 duo t5550 işlemci 667mhz 1.83ghz
2gb ram (markasını bilmiyorum) ddr2 667mhz
nvidia geforge 8400m gs ekran kartı
160gb harddisk(fujitsu sanırım markası)
intel anakart
windows 7 beta 1 7000 32bit

İnternet Tarayıcı: Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 7.0; Windows NT 6.0; Trident/4.0; SLCC1; .NET CLR 2.0.50727; Media Center PC 5.0; .NET CLR 3.0.04506; OfficeLiveConnector.1.3; OfficeLivePatch.0.0)