Windows 7 Format Atamama Sorunu

DdrizztT
23-12-2012, 19:51   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
1 mesaj

Merhaba arkadaşlar lenovo Y570 laptopım var ürünün teknik özellikleri:İ7 işlemci, gt 555m ekran kartı , 8 gb ram , 750 gb HDD ve 32 gb SSD.Uzun süre format atmadıgımdan dolayı birkaç kez mavi ekran aldım ve bir sürü sistem hatasıyla karşılaşıyorum.Elimdeki windows 7 sürümü W7 Home Pre ve bendeinternetten remi w7 Home Pre sp:1 indirdim(Orjinak keyi kulanmam için).Daha sonra bunu windows un kendi programıyla usb belleğe yazdım.Masaüstündeyken setupı açtıgımda altta vereceğim hatayı aldım.Daha sonra sorun flashtadır deyip dvd ye yazdım.Bilgisayarı yeniden başlatıp boot ettim.Bu seferde 750 gb lık HDD nın tamamı dolu olarak gozukuyordu ve yanında OEM(Reserved) yazıyordu.Bu sürücüyü sildim , 80 ve 670 gb olarak böldüm.80 e yüklemeyi denediğimde ise type kısmının system olması gerektiği diye hata verdi.Bende bilgisayarı yeniden başlattım windows un kurulu oldugu sürücüyü silip formatlamama rağmen windows açıldı ve belgelerimin silinmediğini fark ettim.Bu sefermasaustunden format atmayı denedim ve yine flash bellekteki hatayı aldım.[IMG]Click this bar to view the full image.[/IMG]