Windows 7 HDD görmüyor

HPQ-User
25-01-2009, 19:12   |  #1  
OP CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 29
30,996 mesaj

Win7 sormuş:
Arkadaşlar ben xp kullanıyordum ve diskimi 2ye bölmüştüm sonra windows 7 yükledim c'ye şimdi sadece c görünüyor d yokoldu acaba bu sorunu nasıl çözebilirim herşeyim d'de birde bilgisayarı açtığımda hangi iletim sistemi açılsın diye soruyor ama ben xp yi silmiştim burda farklı bir şey yazıyor onu ordan nasıl silebilirim ?

Soru Türü: Yazılım
İşletim Sistemi: Windows Vista
Sistem Özellikleri:
E8400
4 GB ram
GeForce 9600 GT
320 GB HDD

İnternet Tarayıcı: Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 8.0; Windows NT 6.1; Trident/4.0; SLCC2; .NET CLR 2.0.50727; .NET CLR 3.5.30729; .NET CLR 3.0.30729; Media Center PC 6.0)

Banned
25-01-2009, 19:33   |  #2  
Banlandı
Teşekkür Sayısı: 21
5,777 mesaj

Normalde kurulumdan sonra sistemi ilk yendiden başlattığınızda D diskinizinde gözükmesi gerekir. Yinede gözükmüyorsa Bilgisayarım simgesini sağ tıklayın yönetten disk yönetimine girip orada  göreceğiniz C haricindeki diskiniz (aslında D dir ancak sürücü harfi atanmamıştır) sağ tıklayıp sürücü harfi ata seçeneğinden harf atayın gözükecektir. Şu an win 7 kullanmadığım içim ingilizce olarak yazmadım, biraz ingilizce biliyorsanız zaten siz yapabilirsiniz. Windows 7 de nedense bu şekilde bir sorun çıkmaktadır ancak anlattığım şekilde sorun çözülmektedir. diğer sorunu ise gelişmiş sistem ayarları gelişmiş-düzenle seçeneğinden veya msconfig komutunu kullanarak açılan pencereden yapabilirsiniz.

d0ntvery2345
25-01-2009, 20:42   |  #3  
Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
16 mesaj

SORUNUN 2 NEDENİ OLABİLİR  BUNLARDAN
1.NEDEN WİNDOWS 7 KURARKEN C VE D OLARAK BÖLDÜĞÜNDE SİSTEMİ C KURMUŞSAYIYORUM
D BİRİMİNİ KURULUM SIRASINDA BİÇİMLENDİRMEMİŞSİN

YANİ DAHA ÇIK OLARAK 100 GB HDD VAR SAYALIM  30 GB C OLARAK BÖLDÜN SİSTEMİ KURDEDİĞİNDE ZATEN BU BÖLÜMÜ BİÇİMLENDİRMİŞ OLUYOR AMA GERİYE KALAN 70 GB BİÇİMLENDİRMEYE GİRMİYOR BU SORUN BENİM VİSTADA BAŞIMA GELMİŞTİ BUNU SONRADAN FARKETTİM VE SORUNUM ÇÖZÜLDÜ
2.NEDEN OLARAKTA WİNDOWS 7 BETA VERSİYON OLDUĞU İÇİN ÇOOK FAZLA EKSİK VAR ASLINDA BU GİBİ SORUNLARI WİNDOWSA BİLDİRDİĞİNİZDE DAHA AYRINTILI BİLGİ ALABİLİRSİNİZ.

trojan13
25-01-2009, 21:10   |  #4  
Taze Üye
7 mesaj

Arkadaşlar bendede aynı sorun var vistaya geçiyorum D: ortaya çıkıyor win7 ye geçiyorum d: yok oluyor bir yardım edin yokmu arnızda win 7 kullanan ??? dediklerinizi denedim işe yaramadı .....

Banned
25-01-2009, 21:17   |  #5  
Banlandı
Teşekkür Sayısı: 21
5,777 mesaj
trojan13
Arkadaşlar bendede aynı sorun var vistaya geçiyorum D: ortaya çıkıyor win7 ye geçiyorum d: yok oluyor bir yardım edin yokmu arnızda win 7 kullanan ??? dediklerinizi denedim işe yaramadı .....
Kardeş bizzat kendiim windows 7 kurdum ve aynı sorunla karşılaştım. Dediğim gibi disk yönetim ekranından sürücü harfi atamanız durumunda diskiniz gözekecek ve kullanabileceksiniz.  HArf atamayı denedinz mi?

trojan13
25-01-2009, 21:29   |  #6  
Taze Üye
7 mesaj

khramn arkadaşım çoooook sağol dediğin şekilde yaptım senide uğraştırdık ama teşekkürler

hepserkan
25-10-2009, 21:23   |  #7  
Taze Üye
2 mesaj
Alıntı: khramn  
Normalde kurulumdan sonra sistemi ilk yendiden başlattığınızda D diskinizinde gözükmesi gerekir. Yinede gözükmüyorsa Bilgisayarım simgesini sağ tıklayın yönetten disk yönetimine girip orada  göreceğiniz C haricindeki diskiniz (aslında D dir ancak sürücü harfi atanmamıştır) sağ tıklayıp sürücü harfi ata seçeneğinden harf atayın gözükecektir. Şu an win 7 kullanmadığım içim ingilizce olarak yazmadım, biraz ingilizce biliyorsanız zaten siz yapabilirsiniz. Windows 7 de nedense bu şekilde bir sorun çıkmaktadır ancak anlattığım şekilde sorun çözülmektedir. diğer sorunu ise gelişmiş sistem ayarları gelişmiş-düzenle seçeneğinden veya msconfig komutunu kullanarak açılan pencereden yapabilirsiniz.

Arkadaşım çok sağol , sırf sana teşekkür etmek için kayıt oldum. Beni en az 2 saatlik uğraştan tek tıkla kurtardın. Dediğin gibi yaptım harf ataması yaptım bana A dan z ye kadar secenekler sundu E yi sectim direk flash bellek takmıs gibi ekrana geldi surucu ve su an gözüküyor. Çok Çok sağol.

emre123emre
06-11-2009, 20:21   |  #8  
Taze Üye
3 mesaj
teşekkürler, çok işime yaradı

aytac2961
04-12-2009, 23:18   |  #9  
Yeni Üye
34 mesaj
Alıntı: hepserkan  

Arkadaşım çok sağol , sırf sana teşekkür etmek için kayıt oldum. Beni en az 2 saatlik uğraştan tek tıkla kurtardın. Dediğin gibi yaptım harf ataması yaptım bana A dan z ye kadar secenekler sundu E yi sectim direk flash bellek takmıs gibi ekrana geldi surucu ve su an gözüküyor. Çok Çok sağol.

ben daha önce kayıt olmuştum ama gerçekten çok teşekkürler işe yaradı yalnız ingilizce W7 kullanan arkadaşlar bilmeyenler için isim atama
change drive letter and paths   seçeneğinden oluyor...

volrab
14-05-2010, 17:36   |  #10  
Taze Üye
1 mesaj
Kardeş bizzat kendiim windows 7 kurdum ve aynı sorunla karşılaştım. Dediğim gibi disk yönetim ekranından sürücü harfi atamanız durumunda diskiniz gözekecek ve kullanabileceksiniz.  HArf atamayı denedinz mi?

çok haklısın kardeşim sürücü harfi  atanmamış bu işlemi yaptığını ztakdirde biçimlendirmeye gerek yok lütfen doğru bildiklerimizi yapalım ve anlatalım belkide sizin hardddiskinizde çok önemli belgeler yoktur ama bir çok insanın çok önemli ve birdaha asla bulamayacağı bilgileri belgeleri resimleri vardır lütfen dikkat edelim ....

khramn kardeşime çok teşekkür ediyorum bilgin ve paylaşımcı yüreğin için 

mecbey
04-01-2011, 13:07   |  #11  
Taze Üye
1 mesaj

Merhabalar
Benzer sorun benim de başıma geldi bire bir "khramn" arkadaşın söylediği yöntemi uygulayarak çözdüm.
Normal çalışıyor
"khramn" çok teşekkür ediyorum Allah razı olsun büyük zahmetten kurtardın bizi..

yanlizzkurtt
20-01-2011, 21:37   |  #12  
Taze Üye
2 mesaj
Hay aklınla bin yaşa kardeşim çok teşekkür ederim.