windows 7 HDD taşıma, çözümsüz bir problem :(

draligus
21-03-2010, 15:31   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
2 mesaj

Merhaba,
2 adet Lenovo N500 laptop um var. Daha önce 1 tanesinde Windows XP, diğerinde Windows Vista yüklü idi. Şimdi 1 tanesine Windows 7 ultimate kurdum. Üzerine Office 2003 ve sıkça kullandığım enfazla 10 adet program, son olarak da Kaspersky İnternet Security 2010 kurdum. Sistem çok hızlı ve sorunsuz çalışıyor. Ancak diğer laptopa da aynı sistemi taşımak istiyorum. İleride de herhangi birinde bir sistem sorunu olduğunda formatla ve tektek program kurmakla uğraşmak istemiyorum. Bunun için Acronis True Image Home 2010, Norton Ghost 15.0, Paragon Hard Disk Manager başta olmak üzere piyasada bulduğum birçok programı denedim. Herbiri ile değişik yöntemlerle sistemi taşımaya çalıştım. Image dosyası aldım, DVD ye attım, flash disk ile dosya taşıyıp programın kendi bootable cd si ile yüklemeye çalıştım. 4 - 5 gündür neredeyse tüm vaktimi bu olaya ayırıyorum. Laptopların ikisi de aynı marka + model. Her programın sonucu aynı şekilde oluyor. Yani: Laptop u kapatıp tekrar açtıktan sonra mavi bir ekranda beyaz yazılar çıkıyor, ancak bu görüntü okumama izin vermeyecek kadar çok çok kısa bir süre içinde kayboluyor, belki saniyenin 5 te biri. Ve laptop tekrar restart oluyor. Bu olay mütemadiyen devam ediyor. Konuyla ilgili acil yardım rica ediyorum.

mancukya
22-03-2010, 13:37   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 4
2,844 mesaj

Win 7 icinde Backup denilen bir olay var demi ?

hamzaa
22-03-2010, 18:05   |  #3  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
292 mesaj

kardeşim ben de aynı olayı yaptım..kullandığım programın adı  "Acronis True Image Home " dır....onda hdd clone denen bir bölüm var ordan yaptım....1 aydır kullanıyorum no problem..senden ricam laptoba temiz format at we lisans anahtarını girme... serialin gider çünkü anahtarın oemdir..sadece bir pc ye kurulur.....!!!!

umarım açıklayabilmişimdir....saygıalrımla...özel sorun olursa msj at..!!!