windows 7 idm'yi chrom' a etkinleştirme problemi

Kapalı Hesap (221406)
21-02-2012, 18:37   |  #1  
OP Kapalı Hesap
Teşekkür Sayısı: 4
841 mesaj

hayırlı günler arkadaşlar .
İDM'i chrom'a etkinleştirmek istediğimde İDM  yönergesi beni şu sayfaya götürüyor ve hizmeti otomatik hale getirtmek istiyor..sayfa burada http://www.internetdownloadmanag ... _faq/enableBFE.html 

yol şöyle  /  bilgisayarım / yönet / hizmetler ve uygulamalar / hizmet / ve tamda burada yönerge ''base filtering engine ''  hizmetini otomatik yapmamı istiyor /fakat kullandığım windows 7 türkçe olduğu için bu hizmeti bulamadım türkçesi ise ''baz filtreleme motoru '' olarak anlaşılıyor ama ben bu hizmeti kullandığımız türkçe windows 7 menüsünün hizmetlerinde bulamıyorum /yardımcı olurmusunuz .

acaba burada ''base filtering engine '' hizmeti bizim türkçe windows 7  de  nerede..

Son Düzenleme: Kapalı Hesap (221406) ~ 21 Şubat 2012 18:41
Kapalı Hesap (221406)
21-02-2012, 18:40   |  #2  
OP Kapalı Hesap
841 mesaj

arkadaşlar mozilla'da etkin olduğu halde İDM çalışmıyor ve hiçbişey inmiyor ..safar,i ve diğerleride çalışmıyor..yalnızca explorer 9  etkin şu anda .

Hayalet 26
21-02-2012, 19:51   |  #3  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 2
2,018 mesaj

IPsec İlke Aracısı var biraz daha aşağıda.base filtering engine in karşılığı burası olmalı.eğer bu hizmet kapalıysa İDM nin verdiği yönergeleri izleyerek hizmeti açık hale getirmelisin.

Kapalı Hesap (221406)
21-02-2012, 20:53   |  #4  
OP Kapalı Hesap
841 mesaj
Alıntı: Hayalet 26  
IPsec İlke Aracısı var biraz daha aşağıda.base filtering engine in karşılığı burası olmalı.eğer bu hizmet kapalıysa İDM nin verdiği yönergeleri izleyerek hizmeti açık hale getirmelisin.
dostum cevap için teşekkürler /ama o dediğin hizmet zaten otomatik çalışıyor. idm nin bana yönlendirmiş olduğu hizmet daha çalışır durumda değil olduğu için crom'u idm de aktif değil hala..ama  hangi hizmet hala bulamadım inanırmısın..mozillada aktif olduğu halde video ve flash ları görmüyor hala. bi yerlerde bi aksilik var ama ne vat çözemedim.

mustafa2116
21-02-2012, 21:21   |  #5  
mustafa2116 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 64
3,012 mesaj

İDM  internet tarayıcıların tümünde izleme metoduyla çalışır.
İzleme metodunun olmadığı 2 farklı sistem var biri İexplorer Diğeri Mozilla.

Ancak bu iki tarayıcıda izleme modunda  takip etmektede.

Çünkü bazı sitelerin alt yapıları çift indirmeye  iizn vermiyor. Örneğin ul.to dan tek bir doaya indirirken ul.to nun kendi alt yapısı iki ayrı programdan indirme imkanınız yok. Bu kez İDM indirmeye  ve tarayıcıya indirme yapmış oluyorsun. İDM ul.to adresi için indirmeye başlayınca indirme kotanız  aşılmış oluyor.  İDM önce tarayıcıyı ileyerek indirmeyi takip ediyor sonra ise kendine almak için tekrardan veri yolluyor iş böyle olunca idm indirimi  iptal oluyor.

her istede otomatik indirme yakalanılamamsının nedenlerinden biri budur.

Kapalı Hesap (221406)
21-02-2012, 21:27   |  #6  
OP Kapalı Hesap
841 mesaj
Alıntı: mustafa2116  
İDM  internet tarayıcıların tümünde izleme metoduyla çalışır.
İzleme metodunun olmadığı 2 farklı sistem var biri İexplorer Diğeri Mozilla.

Ancak bu iki tarayıcıda izleme modunda  takip etmektede.

Çünkü bazı sitelerin alt yapıları çift indirmeye  iizn vermiyor. Örneğin ul.to dan tek bir doaya indirirken ul.to nun kendi alt yapısı iki ayrı programdan indirme imkanınız yok. Bu kez İDM indirmeye  ve tarayıcıya indirme yapmış oluyorsun. İDM ul.to adresi için indirmeye başlayınca indirme kotanız  aşılmış oluyor.  İDM önce tarayıcıyı ileyerek indirmeyi takip ediyor sonra ise kendine almak için tekrardan veri yolluyor iş böyle olunca idm indirimi  iptal oluyor.

her istede otomatik indirme yakalanılamamsının nedenlerinden biri budur.

dostum ben xp de problem yaşamazken windows 7 de yaşamaya başladım./ yani xp de bütün tarayıcılarda indirme bağımsız ksıtlama yok yani / windows 7  göre resimde gösterdiğim hizmet klasöründe  base filtering engine  hizmetini otomatik yapmam istediyor. ama ben türkçe w7 kullanıyorum işte o hizmetin türkçe karşılığını türkçe hizmet klasöründe bulamıyorum.İDM  yönergesi benden bunu yapmamı istiyor .ama bulamadım dostum o hizmeti.sen w7 kullanıyorsun muhakkak. mozillada aktifmi şu anda İDM ?? eğer öyleyse ayarların nedir ??

mustafa2116
22-02-2012, 11:09   |  #7  
mustafa2116 avatarı
Yıllanmış Üye
3,012 mesaj

İnternet download managerin  sizdeki sürümünü kaldırın.
mozilla firefoxu da tamamen kaldırın

her iki uygulamanın son sürümünü internetten indirniz ve yükleyiniz.
İDM kurulurken Mozilla firefox tarayıcınız açıksa kapatınız aksi halde yönetim hatası yaşayabilrisiniz.
 Buraya kadar bir sorun yoksa idm ayarlarına girin ve  genel seçeneklerine girin
bu alanda gelişmiş internet tarayıcı ilişkilendirmesi sekmesini kapatın ve  uygulayın .Tarayıcı eklentisini elle yapılandırın yeniden ilişkilendirme ile ilişkilendiriniz ve uygulayınız. idmden çıkın.süreç bittiğinde mozillayı açın ve kapatın.  Bu sadece eklentiyi etkinleştirmek için bir açılış.
sonra iDM ayarlarına girin ve genel seçeneklerinden gelişmiş tarayıcı eklentisini devreye koyun.
uygulayın ve  bu işlemin geçerli olması için  bilgisayarı yeniden başlatmanız istenebilir. izleyici modunda bir hata oluştuysa  yada eklenti başka bir sistemde açık kaldıysa  eklenti yenilendiğinde bilgisayar size yendien başlatılsınmı diye sorabilmektedir . ihtimali değerlendirmek gerekirse yendien siz başlatın sorununuzu çözebilirsiniz.
bilgisayar yeniden başladığında idm de yeniden başlayacaktır mozillayı açtığınızda eklenti kurulsunmu diye size sorabilir onaylayın ve kurulumunu yapın.

Sorununuz düzelmiş olacaktır.

Son Düzenleme: mustafa2116 ~ 22 Şubat 2012 11:10
Kapalı Hesap (221406)
22-02-2012, 11:40   |  #8  
OP Kapalı Hesap
841 mesaj

windows 7 ye yeni geçtim size çok sorular sorucam gibi gözüküyor /çok tekrarladım bunları ama,  tamam mustafa kardeş yapacam tekardan / söylediğin bi kaç uyarıyı atladım sanırım birdaha gözden geçirip tekrardan bu işlemleri yapmaya çalışacağım. / şunu merak ediyorum senin sisteminde hangi tarayıcıda İDM  yi kullanabiliyorsun   ??  /

Kapalı Hesap (221406)
22-02-2012, 12:30   |  #9  
OP Kapalı Hesap
841 mesaj

olmuyor kardeş sadece ve sadece explorer 9 da  etkin İDM. harfiyen yaptım dediklerini / tek eksik olan kısım İDM yönergesi eksik .http://www.internetdownloadmanag ... _faq/enableBFE.html  işte bu uygulamayı halen yapamadım yani bulamadım /

mustafa2116
22-02-2012, 12:36   |  #10  
mustafa2116 avatarı
Yıllanmış Üye
3,012 mesaj

Hizmet protokollerinde bir ayarlama yapmışmıyıdınız hizmet kısıtlaması yada ona benzer bişi bir programla performans ayarı yaptınızmı  o da hizmetleri elliyor.

mustafa2116
22-02-2012, 12:55   |  #11  
mustafa2116 avatarı
Yıllanmış Üye
3,012 mesaj
Alıntı: sayraxx  
olmuyor kardeş sadece ve sadece explorer 9 da  etkin İDM. harfiyen yaptım dediklerini / tek eksik olan kısım İDM yönergesi eksik .http://www.internetdownloadmanag ... _faq/enableBFE.html  işte bu uygulamayı halen yapamadım yani bulamadım /
ikinci adım...

bulamadığın yeri adın taban filitreleme motoru. Anlaşılan senin programlardan biri hizmletlerinden bir çoğunu kapatıyor.

Kapalı Hesap (221406)
22-02-2012, 14:18   |  #12  
OP Kapalı Hesap
841 mesaj

taban filtre motoru ''  şeklinde hizmet yok ?? hayretler ,içindeyim

mustafa2116
22-02-2012, 14:32   |  #13  
mustafa2116 avatarı
Yıllanmış Üye
3,012 mesaj

kullandığın progrmalrdan biri bunu silmiş olmalı. :(

Kapalı Hesap (221406)
22-02-2012, 14:59   |  #14  
OP Kapalı Hesap
841 mesaj

böyle bişiy nasıl olabilir / w7 home basic edition / bu hizmet nasıl olurda kapanır..hayret doğrusu !!!

Kapalı Hesap (221406)
22-02-2012, 19:02   |  #15  
OP Kapalı Hesap
841 mesaj

arkadaşlar konu güncel sabahtan beri uğraşıyorum bitürlü çare bulamadım . acaba windows 7 işleti sistemi kullananlar İDM' i  sadece explorermi kullanıyor herkes çok merak ediyorum !!!!!

mustafa2116
22-02-2012, 20:26   |  #16  
mustafa2116 avatarı
Yıllanmış Üye
3,012 mesaj

Yok. tüm tarayıcılarda kullanılabiliyor.  sadece senin pc de sorun var.

mustafa2116
22-02-2012, 20:37   |  #17  
mustafa2116 avatarı
Yıllanmış Üye
3,012 mesaj

Mozilla firefox için kendi bir eklentisi var işine yarayabilir.

Download helper. video dosyaları için uygun bir indirme programı

Hayalet 26
22-02-2012, 20:39   |  #18  
Yıllanmış Üye
2,018 mesaj

sayraxx kardeş merhaba...
Ben Windows 7 ultimate 64 bit kullanıyorum.İDM yi ise 3 yıldır kullanmaktayım.Sistemimde İE 9,Opera ve Chrome tarayıcıları yüklü.Üç tarayıcıyıda gerektiğinde kullanıyorum.Firefox u ise daha önceleri kullanmama rağmen istediğim performansı alamadım ve şu an kullanmıyorum.Şunu söylemek istiyorum, bu tarayıcıların hepsi de İDM ile tam uyumlu ve hiç sorun çıkmadı şimdiye kadar.Üstelik hizmetler kısmında bende de taban filtre motoru gözükmüyor. :D 
İDM altı gün önce 6.09 sürümüne güncellendi ve program bu yükseltmeleri kendisi yapıyor.Ben lisanslı kullanıcıyım(öyle c..k li falan değil)parayla satın aldım ve sorunsuz kullanıyorum.Kullandığınız Win 7 home basic sürümü Win 7 nin starter ile birlikte en düşük sürümüdür.Fakat bunun İDM ile bir probleme yol açmaması lazım.İDM yi revo uninstaller ile tamamen kaldırıp CCleaner ile de kayıt defterini temizle ve son sürümünü kur.Problem devam ederse başka çareler ararız..

mustafa2116
22-02-2012, 20:46   |  #19  
mustafa2116 avatarı
Yıllanmış Üye
3,012 mesaj
sayraxx kardeş merhaba...
Ben Windows 7 ultimate 64 bit kullanıyorum.İDM yi ise 3 yıldır kullanmaktayım.Sistemimde İE 9,Opera ve Chrome tarayıcıları yüklü.Üç tarayıcıyıda gerektiğinde kullanıyorum.Firefox u ise daha önceleri kullanmama rağmen istediğim performansı alamadım ve şu an kullanmıyorum.Şunu söylemek istiyorum, bu tarayıcıların hepsi de İDM ile tam uyumlu ve hiç sorun çıkmadı şimdiye kadar.Üstelik hizmetler kısmında bende de taban filtre motoru gözükmüyor. :D 
İDM altı gün önce 6.09 sürümüne güncellendi ve program bu yükseltmeleri kendisi yapıyor.Ben lisanslı kullanıcıyım(öyle c..k li falan değil)parayla satın aldım ve sorunsuz kullanıyorum.Kullandığınız Win 7 home basic sürümü Win 7 nin starter ile birlikte en düşük sürümüdür.Fakat bunun İDM ile bir probleme yol açmaması lazım.İDM yi revo uninstaller ile tamamen kaldırıp CCleaner ile de kayıt defterini temizle ve son sürümünü kur.Problem devam ederse başka çareler ararız..
 sevgili arkadaşım sorun  programla alakalı değil hzimet veren windows uygulaması  bilgisayarında mevcut değil. taban  filitreleme motoru malesef arakadşın bilgisayarında yok.  kurduğu performans uygulamlarında biri silmiş yada  bir şekilde silinmiş bu hizmet.

Hayalet 26
22-02-2012, 20:51   |  #20  
Yıllanmış Üye
2,018 mesaj

Güzel kardeşim alıntı yapmışsın fakat mesajımı okumadığın belli.Taban filtreleme motoru benim sistemimde de yok.Bunu yerine Temel filtre altyapısı hizmeti var.Aslında bu durum win 7 nin sürümleriyle alakalı sanırım.Fakat sonuçta temel filtre ya da taban filtre aynı hizmet modülü aslında .Çeviri farklılıkları nedeniyle değişik isimler almış olabilir.sorunu olan arkadaş dikkatli olarak araştırırsa bu işlevi gören hizmet modülünü bulacaktır. :)

Son Düzenleme: Hayalet 26 ~ 22 Şubat 2012 20:59
mustafa2116
22-02-2012, 21:03   |  #21  
mustafa2116 avatarı
Yıllanmış Üye
3,012 mesaj
Güzel kardeşim alıntı yapmışsın fakat mesajımı okumadığın belli.Taban filtreleme motoru benim sistemimde de yok.Bunu yerine Temel filtre altyapısı hizmeti var.Aslında bu durum win 7 nin sürümleriyle alakalı sanırım.Fakat sonuçta temel filtre ya da taban filtre aynı hizmet modülü aslında .Çeviri farklılıkları nedeniyle değişik isimler almış olabilir.sorunu olan arkadaş dikkatli olarak araştırırsa bu işlevi gören hizmet modülünü bulacaktır. :)
tabanı yanlış yazmışım aklıma o an taban gelmişti  o ekrandaki resin aynısınıda ben önceki sayfada  gösterdim  kendi pc me ait bir resim alıntı değil

bazen  karıştırabiliyorum  haber verdiğin için teşekürler.

Son Düzenleme: mustafa2116 ~ 22 Şubat 2012 21:04
mustafa2116
22-02-2012, 21:06   |  #22  
mustafa2116 avatarı
Yıllanmış Üye
3,012 mesaj

resme dikkat etiiğimde bende taban yazıyormuş doğru hatırlamışım.

ama uyardığın iyi oldu arkadaşın  olayı temel  filitreleme motoru ile olabilir.

Kapalı Hesap (221406)
22-02-2012, 21:39   |  #23  
OP Kapalı Hesap
841 mesaj
kardeşim  çok teşekkür ederim dediğin doğru ve işlemi otomatik değilmiş ''Temel filtre altyapısı hizmeti ''  devre dışı iken şimdi çalıştırdım .explorer mozill ve chrome' da İDM ile   şimdi aktif halde. bu konunun mahiyetide burada kesinleşmiş ve çözülmüş oldu sayende.

Kapalı Hesap (221406)
22-02-2012, 21:46   |  #24  
OP Kapalı Hesap
841 mesaj
Alıntı: mustafa2116  
resme dikkat etiiğimde bende taban yazıyormuş doğru hatırlamışım.

ama uyardığın iyi oldu arkadaşın  olayı temel  filitreleme motoru ile olabilir.

mustafa ilgin için saol kardeş

mustafa2116
23-02-2012, 11:10   |  #25  
mustafa2116 avatarı
Yıllanmış Üye
3,012 mesaj

sorun düzeldiyse sevindim.