Windows 7 ipucları

action848
02-06-2009, 11:32   |  #1  
action848 avatarı
OP Yeni Üye
Teşekkür Sayısı: 0
45 mesaj

Wİndows 7 de vista da oldugu gibi sıkıcı sorular var. eminmisiniz ,devam, izin ver, yok yönetici izni gibi daha birçok şeyden kurtulmak için çözüm

M_C
02-06-2009, 11:39   |  #2  
Yıllanmış Üye
231 mesaj

ben an alttaki değil de en azından bi üstüne çekiyorum ayarı biraz da olsa koruma iyidir..

muratkrm
02-06-2009, 12:06   |  #3  
Yıllanmış Üye
103 mesaj

Böyle bir sabit başlık yapılsa ve bilinen tüm yöntemler o başlık altında paylaşılsa eminim çok yararlı olacaktır herkes için ...

Hem bildiklerimizi paylaşırız, hemde bilmediklerimizi öğreniriz..

Örneğin;

Windows Tuşu Kullanımı:

- Herhangi bir pencere açıkken Windows Tuşu + Sol Ok [Yön] Tuşu pencereyi sola yaslayacaktır.

- Aynı Şekilde Sağ Yön Tuşu da ekranın sağına yaslayacaktır pencereyi ...

- Windows Tuşu + Yukarı Ok [Yön] Tuşu pencereye Ekranı Kapla komutunu verecektir.

- Windows Tuşu + Aşağı Ok [Yön] Tuşu pencrenizi tekrar küçültecektir ...

- Eğer Multi - Monitor [Çoklu Monitör] Kullanıyorsanız Ekranlar Arası Geçişi; Windows Tuşu + Shift + Sol veya Sağ Yön Tuşu kombinasyonu ile yapabilirsiniz...

- Taskbar (Başlat Çubuğu) Öğelerini Hızlı Çalıştırmak; Windows Tuşu + 1 tuş kombinasyonu ile programlarınızı hızlı çalıştırabilirsiniz..

- Taskbar (Başlat Çubuğu) Öğeleri Arasında Geçiş Yapmak; Windows Tuşu + T tuş kombinasyonu ile..

- Gadget (Sidebar) Öğeleri Arasında Geçiş Yapmak; Windows Tuşu + G tuş kombinasyonu ile..

- Harici Görüntü Seçenekleri (External Display Options); Windows Tuşu + P tuş kombinasyonu ile..

- Büyüteç i Başlatmak (Zoom in or Out); Windows Tuşu + + veya - tuş kombinasyonu ile..

- Bir programı yönetici olarak çalıştırma tuş kombinasyonu; Ctrl + Shift tuşları basılı tutularak açılacak dosyaya çift tıklanır...

- Bir programı başka hesap ile çalıştırmak; Shift + Açmak İstediğimiz Programa Sağ Tık ile..

[Anlatım Bana Aittir. Alıntı Değildir x)]

Son Düzenleme: muratkrm ~ 02 Haziran 2009 12:38
uGuR.uK
02-06-2009, 13:53   |  #4  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
8,316 mesaj

hoş kısayollar, kullanırım ben bunları.Göz kırpma

Mustafa@PC
03-06-2009, 01:20   |  #5  
Mustafa@PC avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 5
13,125 mesaj
action848
Wİndows 7 de vista da oldugu gibi sıkıcı sorular var. eminmisiniz ,devam, izin ver, yok yönetici izni gibi daha birçok şeyden kurtulmak için çözüm

Bence UAC'yi kapatmayın,

Bilgisayarda değişiklik yapan her zaman sen olmayabilirsin.