Windows 7 Kasma Sorunu ?

6ustu1oyun
03-09-2012, 01:50   |  #1  
6ustu1oyun avatarı
OP Yeni Üye
Teşekkür Sayısı: 0
47 mesaj

Arkadaşlar benim leptopum çok kasıyor...Aslında sadece bilgisayarı açarken ve kaparken kasııyor öbür şekil video izlerken müzik internetde gezerken falan hiç kasma yok işletim sistemim yüksek olmasına rağmen kasıyor açarken hemde baya baya bilgisayar yeni en fazla 1.5 aylık 6gb ram 4gb ekran kartı var.önceden böyle değildi son bir haftada oldu bu aralar yeni programlar (web Tasarım vb.) yükledim sildim o zamandan beri açarken çok kasıyor 10 dk sonra düzeliyo bide pcyi kaparken arka planda kapatmayı engelleyen dosyalar var diyor.zor kapıyor sonuç olarak.

Şimdiden Cevap Veren arkadaşlara Teşekkür Ederim...

İyi Forumlar ...

Kapalı Hesap (128169)
03-09-2012, 02:08   |  #2  
Kapalı Hesap
Teşekkür Sayısı: 40
2,851 mesaj

Eğer bir program yüklediyseniz arka planda bilgisayarınızı yoruyor olabilir. Onu kapatmayı, silmeyi deneyin. Bir de virüs bulaşma ihtimaline karşılık virüs taratmasını yapmanızı, Advanced System Care ve HijackThis ile kayıt defteri gibi önemli bölümlerde olan sorunları düzeltebilirsiniz. Büyük ihtimalle çözülecektir.

6ustu1oyun
03-09-2012, 02:24   |  #3  
6ustu1oyun avatarı
OP Yeni Üye
47 mesaj

İlk önce cevap verdiğiniz için teşekkür ediyorum.Zaten yüklediğim program ve oyunların yarısını sildim. virüs taraması sabah yaptım NORTON ile 4 tane buldu ama virüs değil izleyici bişeydi ama unuttum.şu not defteri bölümünü biraz daha açarmsınız ?

Kapalı Hesap (128169)
03-09-2012, 02:35   |  #4  
Kapalı Hesap
2,851 mesaj
Alıntı: 6ustu1oyun  
İlk önce cevap verdiğiniz için teşekkür ediyorum.Zaten yüklediğim program ve oyunların yarısını sildim. virüs taraması sabah yaptım NORTON ile 4 tane buldu ama virüs değil izleyici bişeydi ama unuttum.şu not defteri bölümünü biraz daha açarmsınız ?

Demek istediğim kayıt defteri. Kayıt defteri; Windows'ta bulunan ve sistem donanımı, yüklü programlar, ayarlar ve bilgisayarınızdaki tüm kullanıcı hesaplarının profilleri ile ilgili önemli bilgileri içeren bir veritabanıdır. Windows sürekli kayıt defterindeki bilgilere başvurur. Burada meydana gelmiş bir sorun vardır. Zaten ne kadar antivirüs kullansanız da, kayıt defteri hataları elbette olacaktır, normaldir. Bunları arada sırada düzeltmek için kullanılması gereken programları söyledim zaten. Sizin yararınızadır. 

Ayrıca oyunları programları silmek bir çare de değildir. Yani arka plana bakmalısınız, işlemciniz o sırada çok kullanılıyor mu ? İşlemci ve diğer donanım sıcaklıkları sistem boştayken kaç derece gibi sorularınızın cevabını bulmalısınız. Sıcaklıkları görmek için Speccy programını kullanabilirsiniz. Zaten işlemcinin ne kadar kullanıldığını ve arkada çalışan programların neler olduğunu Görev  Yöneticisi sayesinde öğrenebilirsiniz.

6ustu1oyun
03-09-2012, 13:05   |  #5  
6ustu1oyun avatarı
OP Yeni Üye
47 mesaj

Bilgisayarı açtığımda CPU değeri 25-45 arası oynayıp duruyo 10 dk sonra normal dereceye düşüyo 1-2 filan ama o ara hep yükseliyo görev yöneticisinden baktm 34 tane işlem var. ama hangisi ne dosyaını oladuğunu bilmiyorum ki MOM.exe filan yazıyo :P  bu programları nasıl kapatmaya ayarlıycam yane bilgisayar açıldığında açılmamaları için ?
Bide not defterini hangi program ile düzeltiyoruz ? 
TEŞEKKÜRLER...

Kapalı Hesap (128169)
03-09-2012, 18:00   |  #6  
Kapalı Hesap
2,851 mesaj
Alıntı: 6ustu1oyun  
Bilgisayarı açtığımda CPU değeri 25-45 arası oynayıp duruyo 10 dk sonra normal dereceye düşüyo 1-2 filan ama o ara hep yükseliyo görev yöneticisinden baktm 34 tane işlem var. ama hangisi ne dosyaını oladuğunu bilmiyorum ki MOM.exe filan yazıyo :P  bu programları nasıl kapatmaya ayarlıycam yane bilgisayar açıldığında açılmamaları için ?
Bide not defterini hangi program ile düzeltiyoruz ? 
TEŞEKKÜRLER...

Başlat'a gelip msconfig'i açın. Başlatma seçeneğinde hangi programların açıldığını gösterir. Eğer sonradan yüklediğiniz ve sistem açılırken yoran bir program olduğunu düşünüyorsanız yanındaki tiki kaldırıp windows başlatılırken açılan programlardan çıkarabilirsiniz.

mahmutdemir
06-09-2012, 00:36   |  #7  
mahmutdemir avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
497 mesaj

advanced system care kur derin temizlik yap.