windows 7 kuramıyorum boot sorunu

koray123
12-07-2011, 21:30   |  #1  
OP Üye
Teşekkür Sayısı: 1
55 mesaj

Arkadaşlar windows 7 ultimate sürümünü usb üzerinden vista yüklü HP pavilion dv6 laptopuma kurmak istiyorum. Her türlü yedeklerimi aldım, usb mi çeşitli cmd kodlarıyla hazırlayacağım içini. Ancak bambaşka bir sorun var, bios'umdaki (İnsydeH20) ayarlamayı yapamıyorum. Yani nereden USB diski boot etme seçeneğini aktif edeceğim, onu açılışta öncelikli yapacağım bilemiyorum. Lütfen yardımcı olur musunuz? Çok önemli...

hasan4242
12-07-2011, 22:55   |  #2  
Üye
Teşekkür Sayısı: 0
51 mesaj

blgisayar açılırken deleteye basıp dur olmasza   f1 e basıp dur olur sonra ordan advanced bıos fatueer bişiler olcak ona gir yani entere bas sone firs boot ffo diye bişi ocak(ffo dediğim başını biliom sonunu bilmiom başına göre devam et) sona orda bişiler çıkı cak ordan usb-cdrom diye bişi olcak o nu enterle sonra f10 a bas y ye bas enterle sona usbyi hemen tak bilgisayar yeniden başlatılacak sona sona usb-cdrom önyükleme yapmak için bir tuşa basınız diyecek hemöen bişi ye bas(örn:boşluk  tuşu)
sonra kuruluma geç
yardım edebildiysem bir teşekkür yeter
windows 7 yi kuramazsan bana özel mesaj atıver ben yazarım cevaplarım

mburak12345
12-07-2011, 23:14   |  #3  
mburak12345 avatarı
Yıllanmış Üye
1,242 mesaj

pc çökmemişse önyüklemeyi vista üzerinden yapabilirsin. flashı formatla cd deki dosyaları flasha kopyala exe den çalıştır. bi diğer türde şeydir, c ve d olmak üzere iki bölüm varsa d ye cd deki dosyaları kopyala kurulumu d üzerinden yap çok daha hızlı olur. tabi bunlar çökmemişse işe yarar.

hasan4242
12-07-2011, 23:19   |  #4  
Üye
51 mesaj
Alıntı: mburak12345  
pc çökmemişse önyüklemeyi vista üzerinden yapabilirsin. flashı formatla cd deki dosyaları flasha kopyala exe den çalıştır. bi diğer türde şeydir, c ve d olmak üzere iki bölüm varsa d ye cd deki dosyaları kopyala kurulumu d üzerinden yap çok daha hızlı olur. tabi bunlar çökmemişse işe yarar.
hmm benimkide çökmemiş bilgisayar için

melen
12-07-2011, 23:34   |  #5  
melen avatarı
Yıllanmış Üye
3,638 mesaj

İllâ öyle bir şart yok Esc'ye basarak Boot menüsünü açıp oradan USB'yi göstertip kuruluma geçebilirsiniz Göz kırpma

koray123
12-07-2011, 23:44   |  #6  
OP Üye
55 mesaj

Öncelikle ilginiz için teşekkürler.Sistemim çökmedi. Şimdi şöyle söyleyim biosta boot order diye bir yer buldum, tahminimce burası. Buradan bir önceki bölmede Cd-rom enabled , floppy disk disabled gibi yerler var. Orayı katmıyorum.
Boot order'daki seçenekler şunlar sırasıyla( biz f5 ve f6 ile sırasını belirleyeceğiz)
notebook hard drive
internal cd/dvd rom device
usb diskette on Key/USB Hard Disk
USB CD/DVD ROM Device
! USB Floppy
! Network Adapter

Evet arkadaşlar sıra böyle ilk halinde. Benim tahminimce burayla oynayacağız ama hangisini 1. sıraya alacağız o önemli, onu bilemiyorum işte. Onun dışında usb'm falan hazır, şimdilik sizden yanıt bekleyeceğim. Sabah veya öğlene doğru kurmaya başlayım diyorum. Tekrar teşekkürler.

melen
12-07-2011, 23:58   |  #7  
melen avatarı
Yıllanmış Üye
3,638 mesaj

Hacı ilk sıraya almana gerek yok Esc'den boot menüsünü açıp USB sürücünü seçersen direk olarak oradan başlayacaktır BIOS'tan öncelik atarsan ilk olarak USB'yi arayacak sonucunda zaman kaybı olacak sanırım USB'yi bir kez kullanıcaksın. Oradan kur boot menüsünden ilk olarak USB'den başlat.

hasan4242
13-07-2011, 00:08   |  #8  
Üye
51 mesaj

usb cd/rom onu seç

koray123
13-07-2011, 19:24   |  #9  
OP Üye
55 mesaj

Arkadaşlar hallettim sorunu usb diskette/hard disk olanı ilk sıraya getirdim, oldu.Teşekkür ederim. Formatımı attım, şimdi hala ilk sırada duruyor; ama bambaşka bir sorunum var şimdi. Windows'um çeşitli güncelleştirmeleri falan yaptı, bazı driverları da yükledi fakat aygıt yöneticisinde 4 tane ünlem işareti var. Resmini ekledim, bu sorunu nasıl aşabilirim?

koray123
14-07-2011, 08:35   |  #10  
OP Üye
55 mesaj

Tamamdır, bu sorunu da hallettim. Aynı tip sorunu yaşayanlar, hemen aida64 extreme yazılımını kursunlar. Program zaten Türkçe ve size her türlü aygıt ve donanımınız hakkında ayrıntılı bilgiler veriyor. Buradan temel sistem aygıtı ve bilinmeyen aygıt adı altında geçen aygıtların neler olduğunu bulup, pc'nizin sitesinden (ör:Hp) yükleyebilirsiniz. Herkese bol şanslar...