Windows 7 kurma sorunu

leech
05-06-2009, 20:50   |  #1  
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
709 mesaj

Arkadaşlar şuan windows 7 rc 7100 32 bit kullanıyorum fakat 64 bit kurmak istiyorum sorunda tam burada başlıyor dvdyi takıp restart attığım zaman görmüyor boot yaparak giriyorum yine olmuyor ama windows açıldığında herhangi bir sorun yok, dvdyi görüyor.

Dvd yi yazarken söyle yaptım iso olarak windows 7 32 bit kurulu iken direk seçenek çıktı zaten iso dosyasını kurmak için ama sonlara doğru hata verdi. Bende sağ tık çıkar yaptım ve çıkanları dvd ye yazdım sorun çıkmadı..

Ne yapmam gerekli windows 7 rc 7100 32 bit i kaldırıp 64 bit kurmam için..

Teşekkür ederim..

Not : Konu daha önce açıldı ise ben baktım fakat göremedim, bu sebebten yazmak istemiyenlerinizde yönlendirirseniz minnettar olurum

Son Düzenleme: leech ~ 05 Haziran 2009 21:14
ParanoiD
05-06-2009, 21:45   |  #2  
ParanoiD avatarı
Yıllanmış Üye
1,900 mesaj

Aynı sorun bendede var.Ben 32 bit xp kullanıyorum.DVD ye rarın içindekileri çıkartarak yazdım.Pc açıkken normal bi şekilde görüyor.Ama boot olmuyor.Boot olması için farklı bir yazma işlemi mi yapmak lazım acaba?Konuyu bilenler yardımcı olurlarsa 2 miz içinde faydalı olur bende yeni başlık açmiyim.

mancukya
05-06-2009, 22:07   |  #3  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 4
2,844 mesaj

Winrar yada winzip ile iso bin dosyalarini cekmisiniz o dosyalar o sekilde yazilmaz direk image dosyasidir imageburn, nero, infrarecorder vs vs gbi seylerle direk yazdirilir ondan boot etmiyor demekki.
Ayrica wirar kullaniyorsunuz madem iyi bilmiyorsunuz winrar setting Türkceyse ayarlar icinde iso isaretini kaldirin ayrica iso dosyasida cikartilmaz.
Bu yorumu sadece part1 part 2 gibi yüklemediginizi sanarak söylüyorum torrent yada microsoft o paketler direk iso geliyor cünkü

leech
05-06-2009, 22:17   |  #4  
OP Yıllanmış Üye
709 mesaj

mancukya
Winrar yada winzip ile iso bin dosyalarini cekmisiniz o dosyalar o sekilde yazilmaz direk image dosyasidir imageburn, nero, infrarecorder vs vs gbi seylerle direk yazdirilir ondan boot etmiyor demekki.
Ayrica wirar kullaniyorsunuz madem iyi bilmiyorsunuz winrar setting Türkceyse ayarlar icinde iso isaretini kaldirin ayrica iso dosyasida cikartilmaz.
Bu yorumu sadece part1 part 2 gibi yüklemediginizi sanarak söylüyorum torrent yada microsoft o paketler direk iso geliyor cünkü
Microsoft'un sitesinden indirdim windows 7 rc 7100 64 bit, windows 7 32 bit kurulu iso dosyasını hiç bir programa gerek kalmadan yazma seçeneği mevcut göstermek gerekirse;

Bunu yaptım ama sonlara doğru hata verdi bende sağ tık çıkar yaptım ;

ve çıkan dosyaları dvdye yazdım fakat restart atınca görmüyor boot yapmama rağmen.