Windows 7 Kurma !

Jurgas
02-03-2014, 14:43   |  #1  
OP Yeni Üye
Teşekkür Sayısı: 2
33 mesaj

Arkadaşlar benim casper nirvana laptopum var. bunda windows 8 yüklüydü. ben buna windows 7 yüklemeye çalışırken olmayınca tekrar windows 8 yükledim ve orjinalliği bozuldu. ben buna widows 7 yüklemek istiyorum ancak bios ayarlarında ne yaparsam yapayım olmuyor. sakın ama sakın windows 8 in neyini beğenmiyorsun windows 7 yi napcan gibi kişisel tercihlerimi değiştirmeye ve yargılamaya kalkmayın lütfen. bios ayarlarım şu şekilde.

1.resim

2.resim

3.resim

4.resim 

5.resim

6.resim

evet işte tüm bios ayarlarım bu şekilde gördünüz.

peki bunları hangi ayara getirmeliyim?

bide şu var.

bu ayarlar ise en alttaki ayarlar. ben bunlardan f7 yi seçince problem yok ama f8 ve f9 da bilgisayar açılırken şöyle bi şey geliyo ve hangi seçeneği seçersem seçeyim bilgisayar açılmıyor.

ayrıca ben eufi boot ve secure boot ayarlarını disabled yapınca ise windows xp wista ve 7 yi yüklemeye başlıyor ama hepsinin en sonunda hata veriyor ve kurulum tamamlanamıyor bu yüzden işletim sistemi yok oluyor olanda bozuk oluyor. belki cd bozuktur diye ayrı ayrı yerlerden windows7 indirdim yükledim ancak hepsinde aynı sorunla karşılaştım.

bu ayarları ne yapmalıyım da windows 7 yükleyebileyim.

hatırlatayım__neden windows 8 kullanmıyorsun falan gibi yorum atcaksanız atmayın.

edit:: kurulumun sonunda verdiği hata mavi ekran hatası

Son Düzenleme: Jurgas ~ 02 Mart 2014 15:05
padisah
02-03-2014, 15:27   |  #2  
padisah avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 178
2,190 mesaj

Elindeki orijinal Windows 7 lisansı hangi sürüm için?

Son Düzenleme: padisah ~ 02 Mart 2014 15:29
Jurgas
02-03-2014, 16:04   |  #3  
OP Yeni Üye
33 mesaj
Alıntı: padisah  
Elindeki orijinal Windows 7 lisansı hangi sürüm için?

derken neyi kastettin?

elimde orjinal windows 7 yok. pc de windows 8 enterprise kurulu idi.

padisah
02-03-2014, 16:15   |  #4  
padisah avatarı
Yıllanmış Üye
2,190 mesaj
Alıntı: Jurgas  

derken neyi kastettin?

elimde orjinal windows 7 yok. pc de windows 8 enterprise kurulu idi.

O zaman Windows 7 kuramazsın. (Kursan da 30 gün sonra kendini kilitler orijinal lisansın olmadığı için de açamazsın.)
Ayrıca uefi bios kullanıyorsun dolayısıyla en rahat kullanabileceğin işletim sistemi Windows 8 dir. Bazı ayarlamalardan sonra Windows 7 de kurabilirsin ama orijinal lisans olmadan sadece 30 gün kullanabilirsin sonrasını zaten yukarıda yazdım.

Kastettiğim şey lisansın x86 veya x64 Enterprise, Ultimate, Professional, Home Premium, Home Basic, Starter sürümlerinden hangisine ait olduğuydu.

Eğer kullandığın bir programın Windows 8'de çalışmamasından dolayı Windows 7 ye dönmek istiyorsan uyumluluk modu ile sorunu gidermeyi deneyebilirsin eğer işe yaramazsa sanal makine üzerine Windows 7 kurup 30 günde bir yeniden kurarak kullanabilirsin.

Son Düzenleme: padisah ~ 02 Mart 2014 16:20
Jurgas
02-03-2014, 18:14   |  #5  
OP Yeni Üye
33 mesaj

ama windows'u orjinalleştiren yani key veren programlar var ve onunla sınırsız ve sorunsuz kullanıyorum.

hani dedin ya """Bazı ayarlamalardan sonra Windows 7 de kurabilirsin ama orijinal lisans olmadan sadece 30 gün kullanabilirsin sonrasını zaten yukarıda yazdım.""" işte o ayarlamaları istiyorum ??

padisah
02-03-2014, 19:16   |  #6  
padisah avatarı
Yıllanmış Üye
2,190 mesaj
ama windows'u orjinalleştiren yani key veren programlar var ve onunla sınırsız ve sorunsuz kullanıyorum.

hani dedin ya """Bazı ayarlamalardan sonra Windows 7 de kurabilirsin ama orijinal lisans olmadan sadece 30 gün kullanabilirsin sonrasını zaten yukarıda yazdım.""" işte o ayarlamaları istiyorum ??

O programlar orijinalleştirmeye değil sadece Windows'u bozmaya yarıyor kullanacaksan satın al asla çalma!
Ayrıca korsan Windows donanımına zarar verir ve bilgisayarın güvenliğini riske sokar.

O ayarları sana vermem için orijinal Windows 7 lisansın olmalı.

Jurgas
03-03-2014, 16:00   |  #7  
OP Yeni Üye
33 mesaj

arkadaşım yardım etmiceksen bişe yazma lütfen daha fazla

padisah
03-03-2014, 18:32   |  #8  
padisah avatarı
Yıllanmış Üye
2,190 mesaj
arkadaşım yardım etmiceksen bişe yazma lütfen daha
 Yardım edeceğim elinde orijinal bir Windows 7 lisansı olursa.
Tamam bu konuda gerekmedikçe daha mesaj yazmayacağım.

Son Düzenleme: padisah ~ 03 Mart 2014 18:32