windows 7 kurmak istiyorum ama bilgilerinize ihtiy

catli42
17-02-2009, 13:10   |  #1  
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
267 mesaj

selam arkadaslar önceliklen saygilar selamlar siz degerli arkadaslarda bir ricam olacakdi söyle benim kullanmis oldugum sistem vista 1 32 ben windows 7 de kurmak denemek istiyorum am nasil yapacagima karar veremedim nasil sekilde iyi olur vituralbox  mu yoksa vitural pc 2007  mi yoksa vmware-workstation.6.5  mi hangisi daha iyi calisiyor.

Birde ben kendim daha hic format yada bilgisayar kurmadim bu yüzden acemiyim bana video lu anlatim yada resimli anlatimlar olursa cok iyi olur hemde sayenizde ögrenmis olurum  birde benim kulandigim bilgisayar söyle vista1 32 hartdick 500 gb  vede cit cekirdekli ram 2tane 2.2.toplam 4 gb ramlar bana bu konuda problem olmacak hangi sistem kurulmami yada bu konuda siz degerli arkadaslarin ustalarin görüslerine bilgilerine ihtiyacim var birde Iso olarami yoksa Image olarakmi birde 32.84 olmasi lazim bu windows 7 ben bilgisayardan Iso olarak kurmak istiyorum bu konuyuda ener bana videolu yada resimli anlarim yaparsaniz cok cok memnun olurum   

selam saygilar

kirpikral123
17-02-2009, 13:55   |  #2  
Yıllanmış Üye
772 mesaj

Öncelikle denemek istiyorsanız windows 7yi kullanacağınız bilgisayar çok önemli.Çünkü yukarıda saymış olduğunuz programların sistem gereksinimleri çok yuksek.Bilgisayarınız iyi değilse burdaki iyi kavramı 4çekirdek vbdir.Bilgisayarınzıda aşırı yavaşlama olucak ve windows 7yi düzgün bir şekilde kullanamayacaksınız.Size tavsiyem bilgisayarımı sağ tıklayın yönet diyin.Ve orada hdd biçimlendirme bölümünden hddsinizden küçük bir bölüm ayırın windows 7 için.Ve size tavsiyem windows 7 beta 1 7000yerine 7022surumunu kullanmanız olur.7022 sürümünde hiç bir sorun yok mukemmel bir şekilde çalışıyor.Piyasaya sürülebilecek kadar iyi hemde.Her turlu torrent sitesinde bulabilir ve utorrent programı ile indirebilirsiniz.Kurulumu içinde googlda windows vista kurulum yazın bu sayede bir çok videoya erişebilirsiniz.kurulumları hemen hemen aynı.Merak etmeyin bir sorun çıkmaz.

Mustafa Can
17-02-2009, 14:12   |  #3  
Mustafa Can avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 2
2,248 mesaj
catli42
selam arkadaslar önceliklen saygilar selamlar siz degerli arkadaslarda bir ricam olacakdi söyle benim kullanmis oldugum sistem vista 1 32 ben windows 7 de kurmak denemek istiyorum am nasil yapacagima karar veremedim nasil sekilde iyi olur vituralbox  mu yoksa vitural pc 2007  mi yoksa vmware-workstation.6.5  mi hangisi daha iyi calisiyor.

Birde ben kendim daha hic format yada bilgisayar kurmadim bu yüzden acemiyim bana video lu anlatim yada resimli anlatimlar olursa cok iyi olur hemde sayenizde ögrenmis olurum  birde benim kulandigim bilgisayar söyle vista1 32 hartdick 500 gb  vede cit cekirdekli ram 2tane 2.2.toplam 4 gb ramlar bana bu konuda problem olmacak hangi sistem kurulmami yada bu konuda siz degerli arkadaslarin ustalarin görüslerine bilgilerine ihtiyacim var birde Iso olarami yoksa Image olarakmi birde 32.84 olmasi lazim bu windows 7 ben bilgisayardan Iso olarak kurmak istiyorum bu konuyuda ener bana videolu yada resimli anlarim yaparsaniz cok cok memnun olurum   

selam

Bu konudada ben yardimcı olayım nero 7 yükle araçlar menüsünde >başlat>tüm Programlar>nero7>araçlar>nero Image Drive yi aç ilk sürücüyü etkin kıl de dediğinde üstte bir sekme açılacaktır o sekmeye geç kalıpın sağ tarafında "..." butonu olacaktır oraya download ettiğin windows7 dosyasına tıkla sonra tamam de çık bilgisayarım'a gir orada bir dvd sürücüsü göreceksin kendi dvd sürücülerin haricinde ona çift tıkla setupa girersin direk

kirpikral123
17-02-2009, 14:57   |  #4  
Yıllanmış Üye
772 mesaj

ashampoo burning  8 ile indirdiğin iso dosyasını rahatlıkla bir cdye yazabilirin ve tek yapman gereken programı indirmek ve bir iso dosyasını cdye dvdye yaz seçeneğini tıklaman olucaktır.gerisi ztn kendiliğinden hallolucak ve kuruluma hazır bir dvd elinde olucaktır.Sonra bilgisayarı yeinden başlat ve kuruluma geç işte bukadar kolay.ashmpoo burning 8 sadece 10mbtı ve kullanımı tialdir.İnternette eğer programı beğenirseniz serialleri mrvcuttur.

catli42
17-02-2009, 16:56   |  #5  
OP Yıllanmış Üye
267 mesaj

yok siz benim tam dedigimi anlamamisiniz galiba benim sizlerden danismak bilgi yardim amacli söyle diyeyim benim kullangigim sistemin bütün bilgilerini buraya resimli sekilde koyacagim yardimci olursaniz memnun olurum söyle söyleyim yani ben bunu normal olarak kursam ne olur yada dedigim gibi vituralbox  yada vitural pc 2007  yada vmware-workstatin.6.5  lenmi kuram iyi olur bu konuda yardimlarinizi bekliyorum burada anlastikmi.

2. söyle söyleyim bende DVD cd cekilmis var ama isin gicik tarafi üzerine yazmayi unutmusum bir cok dvd cd var bunun hangisi 32 hangisi 64 yada 84 neyse nasil anlasilir

3.söyle söyleyim ben hic format yada bilgisayar kumadim yanliz gördüm bazen ama tatm tamina profesonel degilim cünkü cogu ingilizce yada almanca yada türkce dahi olsa bazen zorlaniyoruz manasi anlami nedir diye bu konu ilgili bana videolu yada resimli bir aciklama olursa cok cok iyi olur hemde ogrenmis olurum

4.de söyle windows 7 fazla kulanmiyacagim söyle diyeyim beta oldugu icin sadece is olsun diye yani baska bir seyim amacim yok

5.bu konuda internetde bazi seyler okudum herkez farkli yöntemler deniyor yani kararsiz kaldim fazla arastirmada bazen iyi olmayabiliyor bu benim sahsi görüsüm tabiki arastirmak kadar ögrenmek kadar güzel ne olabilir de

6.benimgibi ilk okul mezununa biraz zor geliyor böyle seyler

7.suanki calisan vista 1 --32 yanina baska bir portina kurulsa ne olur zarari olurmu olmazmi.

8 burayada resimleri ekliyorum..

Mustafa Can
17-02-2009, 17:01   |  #6  
Mustafa Can avatarı
Yıllanmış Üye
2,248 mesaj

ha anladımm
anlatım burda verilmiş

buradada resimli olarak verilmiş

Mustafa Can
17-02-2009, 17:05   |  #7  
Mustafa Can avatarı
Yıllanmış Üye
2,248 mesaj

bu arada sadece virtual pc desteği veriyor
bu arada sitedeki virtual pc sürümü eski
microsofun sitesindeki en son sürüm

bu arada virtual pc'nin türkçesi yok

D o ğ a n
17-02-2009, 17:33   |  #8  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
534 mesaj

Virtualbox kullanmanızı tavsiye ederim, -bana göre- Virtual PC'den çok daha kullanışlıdır. Çok daha az yer kaplar. Windows 7 desteği de sunmaktadır. Kullanımıyla ilgili her türlü yardım edebilirim.

Ayrıca, Windows 7'nin kurulumu Windows Vista'dan da kolaydır. Kurulumda size sadece birkaç şey soruluyor, o kadar. Herhangi bir program kurmaktan tek farkı biraz daha fazla zamana ihtiyaç duymasıdır.

Son Düzenleme: D o ğ a n ~ 17 Şubat 2009 17:36
catli42
17-02-2009, 18:44   |  #9  
OP Yıllanmış Üye
267 mesaj

simdi gelelim sizlerin görüslerine okey saten ben de yazmistim arastirdim baktim diye yukaridaki resimlere ama tam dogru dürüst anlasilmiyor yani söyle söyleyim video anlatim olursa daha iyi olur demek istedim yani hic  olmazsa burda benim gibi acemi insanlar yada arkadaslar icin iyi olur yani böyle bir calisma olsa diyorum bilmem siz ne düsünürsünüz simdi biriniz diyor viturelbox iyi biriniz vitural pc 2007 sorun lar var olmuyor diyorlar birisi vmware-workstation.6.5 iyidir isde insanin kafasi karisiyor yani diyelimki ben suanki bilgisayara

vmware-workstation.6.5 kurmak istiyorum tabiki Iso yada image olarak bunu bana video lu anlatimi yapalirmisiniz diyelim basindan sonuna kadar yani 1.2. 3.4. yani sirasiylan olursa Iso nasil dickke montien yapiliyor yani veseyre veseyra

isde anlamadigimdan sordum siz degerli arkadaslara tabiki böyle bir calisma olursa iyi olur diyorum.birde vista üzerinden yapilir sekilde olursa daha iyi olur gigime geliyor cünkü vista iconlarlan xp iconlari bayagi degisik yani

birde benim bu sistem kaldirimi yani olumu olmazmi

saygilar selamlar...

D o ğ a n
17-02-2009, 20:22   |  #10  
Yıllanmış Üye
534 mesaj

Virtualbox ile Windows 7 kurulumu video anlatımı

Pek iyi bir anlatım olmadı ama nasıl yapıldığını anlayabilirsiniz.

catli42
17-02-2009, 20:35   |  #11  
OP Yıllanmış Üye
267 mesaj

selam iyi güzelde pek iyi güzel olmadiysa niye yaptin ben ne diyorum acelesi yok yani ne zaman zamanin olursa yapacakdin birde sakin yanliis anlamayin yani ben acemiyim o yüzden söylüyorum yanlis yapmamak icin yine de sag olasin ama yinede yaparasan güzel bir anlatim cok cok iyi olur

D o ğ a n
17-02-2009, 20:37   |  #12  
Yıllanmış Üye
534 mesaj
catli42
selam iyi güzelde pek iyi güzel olmadiysa niye yaptin ben ne diyorum acelesi yok yani ne zaman zamanin olursa yapacakdin birde sakin yanliis anlamayin yani ben acemiyim o yüzden söylüyorum yanlis yapmamak icin yine de sag olasin ama yinede yaparasan güzel bir anlatim cok cok iyi
Pardon ama şaka mı yapıyorsunuz?

1. Ortada emeğim var, teşekkür edeceğine ne diyorsun.
2. Acemiysen otur da bir şeyler öğrenmeye çalış. Hadi bana şunu anlat, bana bunu anlat deme. Hazıra konma da kendin araştır. www.google.com Öneririm.

Son Düzenleme: D o ğ a n ~ 17 Şubat 2009 20:41
catli42
17-02-2009, 21:13   |  #13  
OP Yıllanmış Üye
267 mesaj

yok yanlis anlama dedim iyi okursan özür diliyorum ama yazdim yanliz anlamada diye dedim sag olasin diye baktim okey söyle söyleyim iyi anlasilir sekilde ama söyle söyleyim gerisi yok. birde su yakinlastirma isini güzel yapmisssin yani benim demek istedigim tamtamina yapabileyim yani
benim kipabimda öyle emege saygisizlik olmaz yapamam ben öyle görmedim yetismedim yani elbetteki ugrasmisin emek vermisin tesekkür bilene az sayilir yani benim demek istedigim yavas yavas olsun su yaklastiriyorsunya o nun gibi olsa cok güzel olacak yani birde söyle söyleyim sen yaparkene dikatimi cekdi windows 7 dosyasini winrarlan acmadan yaptin ilk defa görüyorum devami yada aynen bu sekilde daha yaparsan cok cok memnun olacagim gersinide derken masa üstüne kadar olsa yani ne gigi ayarlar olack yada söyle söyleyim kurulum yaparkene internet baglantisi baglimi olacak yoksa kapalimi

insallah gerisinide yaparsin sayin doganogulturk  arkasim yanlz anlama sakin yine yaziyorum yinede özür diliyorum butün emegi yazi yazan arkadaslara

sanirim sende yazmis oldugun yazi degistirsen cok sevinirim saygilarimlan hayirli aksamlar
ama devaminida bekliyorum

D o ğ a n
17-02-2009, 21:41   |  #14  
Yıllanmış Üye
534 mesaj

Tamam neyse.

İnternet'in açık veya kapalı olması önemli değil. "Windows 7 DVD'sini rar'dan çıkartmamışsın." demişsin. O dosya rar uzantılı değil iso uzantılı. Yani sanal disk. iso dosyalarının içeriğini WinRAR ile görüntülediğim için iso dosyalarının simgesi WinRAR simgesi.

SUNGUR ALP
20-02-2009, 11:01   |  #15  
SUNGUR ALP avatarı
Yıllanmış Üye
153 mesaj

slm Arkadaşlar WİNDOWS7 kurmak istiyorum ama oyunların sorunsuz çalışırmı acaba içinizde bunu bilenler mutlaka vardır

D o ğ a n
20-02-2009, 13:11   |  #16  
Yıllanmış Üye
534 mesaj
SUNGUR ALP
slm Arkadaşlar WİNDOWS7 kurmak istiyorum ama oyunların sorunsuz çalışırmı acaba içinizde bunu bilenler mutlaka vardı
PES 09 sorunsuz çalıştı, diğerlerini bilmem. Sadece PES oynadığım için. :)

Bence Windows 7 yükleyeceksen biraz daha bekle, 1-2 haftaya RC1'in çıkması bekleniyormuş. Beta sürümü boşuna yükleme. Direkt RC1'i yüklersin.