Windows 7 mi yoksa Windows 8.1 mi?

CHIP Online
07-10-2014, 01:30   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj

Windows 7, Windows 8.1'e karşı: Şu an piyasada olan hangi Windows'u seçmeli?

Okumak için: https://www.chip.com.tr/haber/wi ... dows-8-1_49868.html

Resimlerle: Windows 10 neye benziyor, yeni ne sunuyor?

Microsoft, Windows 9'u atlayarak Windows 10'u 2015 baharında çıkaracağını duyurdu ancak şu sıralar yeni Windows'a geçecekler için piyasadaki en iyi iki seçenek, Windows 7 ve Windows 8.1 olarak karşımıza çıkıyor. Windows 7'den Windows 8.1'e geçmeyi planlayanlar da Windows 8.1'de neler bulacaklarını merak ediyorlar. Peki bu iki işletim sisteminden hangisi daha iyi ve hangisini tercih etmek bize daha fazla fayda sağlayacak?

Windows 8, Microsoft'un işletim sistemlerine bakış açısını tamamen değiştirdiği bir tasarımla karşımıza çıkmıştı. Ancak ne yazık ki, Steve Ballmer'ın "devrim yaratmak" umuduyla tasarladığı bu işletim sistemi, kullanıcıların şikayetlerini ve isteklerini dikkate almadan hazırlanınca büyük tepki çekerek Windows kullanıcılarını üzdü. Dokunmatik ekranlı ve özellikle de mobil cihazlar için tasarlanmış olan Windows 8, kullanıcıların çok alışmış olduğu Start menüsünü kaldırmasıyla da büyük tepki topladı.  Microsoft hatasını anlayınca, neredeyse yepyeni bir işletim sistemi yaratan Windows 8.1 güncellemesini yayınladı ve şikayetler büyük oranda azaldı. Gerçi Start menüsü Windows 8.1 ile bile geri gelmedi ama yine de Windows 8.1 kullanışlı bir işletim sistemi olarak beğeni toplamaya devam ediyor.

Tüm Konu: Windows 7 mi yoksa Windows 8.1 mi?

Resimlerle: Windows 10 neye benziyor, yeni ne sunuyor?

Kaynak: www.chip.com.tr

king2016
07-10-2016, 12:33   |  #2  
Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
15 mesaj

Windows 7'den Windows 8'e geçmiş biri olarak son derece kullanışlı ve rahattır...