Windows 7: Microsoft UAC'yi değiştirecek

CHIP Online
07-02-2009, 11:45   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj

Windows 7 beğenildi ama UAC halen tartışmaların merkezinde. Microsoft'un yeni UAC planı ne?

Okumak için: https://www.chip.com.tr/konu/Wind ... stirecek_10837.html

Resimlerle: Adım adım: Windows 7'yi kurun ve deneyin

Microsoft, Windows 7'nin geliştiriciler tarafından eleştirilen güvenlik zafiyetine tepki veriyor. Windows geliştirme sürecinden sorumlu Microsoft çalışanlarından John DeVaan ve Steven Sinofsky bir blog girdisinde Windows 7'nin çıkacak olan RC sürümü için Kullanıcı Hesabı Denetimi'nin (UAC) yeniden elden geçirileceğini açıkladılar.

Microsoft çalışanları Release Candidate sürümünde iki değişiklik yapacaklarını bildirdi. Öncelikle ilerde Kullanıcı Hesabı Denetimi bir "High Integrity" işlemi olarak çalışacak. Böylece UAC'de değişiklik yapılması için gelişmiş yönetici hakları talep edilecek ve daha düşük hak seviyesine sahip bir işlem tarafından tehlikeye atılamayacak. Ayrıca bundan sonra UAC ayarları değiştirildiğinde her seferinde onaylama diyalogu görüntülenecek.

Microsoft bu değişikliklerle geliştirici Rafael Rivera'nın geçen hafta yaptığı uyarıya, önce her şeyin normal olduğunu söylese de, sürpriz verici derecede hızlı bir şekilde tepki vermiş oldu.

Tüm konu: Windows 7: Microsoft UAC'yi değiştirecek

İzleyin: Windows 7 yine şaşırtıyor

Resimlerle: Adım adım: Windows 7'yi kurun ve deneyin

Kaynak: www.chip.com.tr

Tartışıyoruz: Sizce UAC'de bu değişikliğin yapılması gerçekten önemli mi?

uGuR.uK
07-02-2009, 12:51   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
8,316 mesaj

UAC gibi bir sistemin hem zırt pırt rahatsız etmemesi ve kolaylıkla halledilmesi ama aynı zamanda da son derece güvenli olması gerekir ki bu yüzden önemli.

Fattur
07-02-2009, 14:54   |  #3  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
5,768 mesaj

elazigli ya katılıyorum..

Ama zırt pırt da rahatsız etmiyor.Sadece program kurulumlarında ötüyor genellikle.bide önemli sistem değişikliklerinde..

Kapalı Hesap (91855)
07-02-2009, 21:59   |  #4  
Kapalı Hesap
Teşekkür Sayısı: 27
2,006 mesaj

ccleaner sistem açılışında başlarken sürekli uac açılıyor
uac hiç değişmemiş dosyaları sürekli sürekli yürütülmesini isteyip istemediğimi soruyor
ve uac'ü devre dışı bırakınca da zırt pırt action center uyarı veriyor

Boracalin
07-02-2009, 23:23   |  #5  
Boracalin avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 8
1,592 mesaj

iyi vistaya döner tam olur... vistadan kaçışımın en büyük nedenlerinden biridir. onu kurayım mı bunu kaldırayım mı bunu çalıştırayım mı gibi abuk subuk ipe sapa gelmez uyarılardan bıktığım için ve de sinir katsayımı bozduğu için kaldırmıştım vistayı... win 7 de galiba aynı hataya düşüp harakiri yapacak (en azından benim için.) valla ben bu win 7'yide pek beğenmedim. Sanki vistanın yaşattığı sıkıntıları yaşatacak gibi geliyor bana... Kimse hızdan bahsetmesin... ilk kurduğumda vista da çok hızlıydı (içi boşken) uh demiştim xp'den iyiymiş. ama bir ay kadar kullandığımda ve bir iki program kurduğumda laptopumun açılması 4-5 dakka sürmeye başladı bir program deneyeyim demek işkence haline gelmişti benim için vistada... bende xp'ye dönüp rahat ettim. şimdi xp sp3 var. donanımım ise : amd turion x2 64 2,00 ghz cpu , 2 gb ddr2 667 mhz ram , nvidia geforce go 6100 onboard 256 mb ekran kartı , 80 gb WD hdd...