Windows 7 Mozilla Ve Chrome Sorunu

MrHyde
06-09-2009, 13:46   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
7 mesaj

Windows 7 kurduktan 7 bilmediniz 8 gün sonra Bir anda sistem ne mozilla yı nede chromu çalıştırmaya başladı...acaba bu windowsun ''Eğer Bu işletim sistemini kullanıosan bizim tarayıcımızı kullanacaksın '' muhabbeti mi anlayamadım...yoksa problem bende mi ? hata şu şekilde...

# Site geçici olarak açılamıyor ya da çok meşgul olabilir. Biraz bekleyip yeniden deneyin.(Hiç bir siteyi açmıyor) 
# Hiçbir sayfayı açmayı başaramıyorsanız bilgisayarınızın ağ bağlantılarını gözden geçirin ve internete bağlı olduğunuzdan emin olun.(İnternete Kesinlikle bağlı)
# Bilgisayarınız ya da ağınız güvenlik duvarı ya da vekil sunucu tarafından korunuyorsa, Firefox uygulamasına internete erişmek için gerekli izinlerin verilmiş olduğundan emin olun.(Sanırım hata burda)

Şu gibi çözüm yollarını denedim:Tarayıcıyı tekrar yükleme,güvenl duvarını kapayıp deneme,bilgisayara restart atma vs.
Bu sorunun üzerinde çok uğraştım ama yapamadım belki değerli Chip Online üyeleri bana yardım eder dedim burada paylaştım...Şimdiden yardm eden arkadaşlara teşkkürlerimi sunarım...

OSMAN BAĞÇEVAN
06-09-2009, 13:50   |  #2  
Denetmen
Teşekkür Sayısı: 5
6,606 mesaj

öncelikle  proxy kullanıyorsunuz bu gibi hataların çıkması gayet normal !!!proxy derken mozillanın kendi ayarları var...araçlar/seçenekler/gelişmiş/ağ/ayarlar kısmında vekil sunucu yok seçili olmalı...
sonrasında bu gibi hatalar çoğunlukla dns ayarından kaynaklanıyor..dns ayarını otomatik yapıp öle denesen sorunun çözülebilir..
eğer mozilla firefox hiç bağlanmıyorsa o zamanda  ayarlarını  oynamış , çevrimdışı çalış tikini işaretlemiş olabilirsiniz..(mozilla firefox u 50 defa kurup kaldırsanız da o ayarlar silinmiyor..)

en son deneyebileceğiniz yöntem de şu dur (100 de 90 sorununuz düzelicektir)
kendi upload ettiğim bu linki tıklayarak bilgisayarınız da winrardan çıkartın..
http://rapidshare.com/files/276271640/Mozilla.rar.html
sonrasında bu dosyayı
C:\Documents and Settings\Admin\Local Settings\Application Data\Mozilla  
ya da        vista , windows7 için :
C:\kullanıcılar \admin \app date \roaming
(admin : kullanıcı adınız )
taşıyınız..eğer böle bir dosya görmezseniz (app date, local settings) klasör seçeneklerinden gizli dosya ve klasörülerin göstermesinin yanında ki tiki işaretleyip tamam deyiniz..sonrasında dosyaları görebileceksiniz..
NOT: bunu yaparken firefox açık durmamalı , kapatılmalı...

windows7 de google chrome yi bilmem ama mozilla firefox da  dediğiniz kadar abartalı şekilde hataları almıyorum..internetizle alakalı da olabilir..

bu gibi sorunlar da virüs olma ihtimali de oldukça yüksek..
https://www.chip.com.tr/blog/pire ... iZLENiR_1361_4.html

Son Düzenleme: OSMAN BAĞÇEVAN ~ 06 Eylül 2009 13:56
MrHyde
06-09-2009, 14:07   |  #3  
OP Taze Üye
7 mesaj

Söylediğiniz her yöntemiuyguladı faat ne yazıkki mozilla yı açamadığımı belirtmek isterim ama ilginiz için çok teşekkür ederim yeniden...

Edit:
Virüs ola ihtimali düşük çünkü sürekli programım var ... internetim ise mozilla ve chrome dışında mükemmel çalışıyor...

Ve ben bu hatayı sürekli alıyorum yani aradabir değil sürekli olarak ne zaman mozillayı açsam karşımda bu pencere beliriyor ama expolerer sorunsuz işliyor...

Son Düzenleme: MrHyde ~ 06 Eylül 2009 14:12
OSMAN BAĞÇEVAN
06-09-2009, 14:09   |  #4  
Denetmen
6,606 mesaj
Alıntı: MrHyde  
Söylediğiniz her yöntemiuyguladı faat ne yazıkki mozilla yı açamadığımı belirtmek isterim ama ilginiz için çok teşekkür ederim yeniden...

açamıyor musunuz :S

ne gibi hata geliyor karşınıza ?

sistemimde mozilla firefox kurulu ve hiçbir problem yaşamıyorum ...

Son Düzenleme: OSMAN BAĞÇEVAN ~ 06 Eylül 2009 14:10
MrHyde
06-09-2009, 14:13   |  #5  
OP Taze Üye
7 mesaj

Sanırım yanlış anlaşılma oldu açamıyorum derken açılıyor fakat yine aynı hatayı veriyor demek istedim kısacası sorun düzelmedi...

_hEro
06-09-2009, 14:24   |  #6  
_hEro avatarı
Yıllanmış Üye
3,428 mesaj

Firefox un ayarlarının hepsini "varsayılan olarak ayarla"mayı denediniz mi?

Gerçi aynı sorun chrome dada varsa windows ayarlarıyla ilgilidir muhtemelen.
Bnde 2 programı sorunsuz kullanmıştım.Keza şuan Chrome dan yazıyorum.

OSMAN BAĞÇEVAN
06-09-2009, 14:26   |  #7  
Denetmen
6,606 mesaj

bu mozillayı virüs programınız engelliyor olmasın ?
mozilla firefoks u açıp , ''yardım'' sekmesinden ''mozilla firefokx hakkında '' yazan yere tıklar mısınız ?
sürüm yazan yerinde ne yazıyor ?
ve mozilla yı açıp araçlar / seçenekler / gelişmiş / ayarlar / internete doğrudan bağlantı yı işaretli mi ?

bir de bir şey daha denemenizi isticem..
sakın yanlış anlamayın ..
C:\kullanıcılar \admin \app date \roaming
(admin : kullanıcı adınız )
de bulunan mozilla klasörünü sıkıştırıp , rapidshare ye ya da başka bir siteye upload eder misiniz ?

mozilla yı şu anda bozdum bozucan , internete bağlanmaması için bütün ayarlarını bozdum desem yeridir  ama yine de bağlanıyor : )

Son Düzenleme: OSMAN BAĞÇEVAN ~ 06 Eylül 2009 14:29
MrHyde
06-09-2009, 14:37   |  #8  
OP Taze Üye
7 mesaj

Sürüm:3.5.2
araçlar / seçenekler / gelişmiş /  şe kadar gidiyorum fakat Ayarlar gibi bir sekme yada iko yada tıklanbilir bir yer yok...
Ve son olarak  C:\kullanıcılar \admin \app date \roaming  yerneki mozilla klasörü sizin paylaştığınız klasörle aynı bir fark yok sadece copy paste yaptım.bi aptallıkla yedklemeyi unuttum ....

OSMAN BAĞÇEVAN
06-09-2009, 19:28   |  #9  
Denetmen
6,606 mesaj

araçlar /seçenekler / gelişmiş / ağ / ayarlar /  vekil sunucu yok deyip tmm der misiniz ?

açıkcası bu kadar sorun yazmama rağmen hiçbirinde sorun olmayıp , tarayıcınız hala mozilla yı açmıyorsa denilecek bir şey yok !!!

MrHyde
06-09-2009, 22:33   |  #10  
OP Taze Üye
7 mesaj

Hala sorun devam ediyor :) vekil sunucu yok a zaten işaretli imiş ...bence problem windowsta programı çalıştırmaya izin vermiyor yada öle bişi

Son Düzenleme: MrHyde ~ 06 Eylül 2009 22:45
_hEro
06-09-2009, 22:35   |  #11  
_hEro avatarı
Yıllanmış Üye
3,428 mesaj
Alıntı: MrHyde  
Hala sorun devam ediyor :) vekil sunucu yok a zaten işaretli imiş ...bence problem windowsta programı çalıştırmayaizin veriyoryada öle biş
Bence değil.Yoksa bizlerdede benzer sorunlar olurdu.

MrHyde
06-09-2009, 22:46   |  #12  
OP Taze Üye
7 mesaj

hayır belki bn bozmuş olabilirim hiç oynamadım ama belki olmuş olabilir... windowsun bi penceresi vardı diye hatırlıyorum izin verdiği ve vermediği programları gösteriyodu...
Yeni fark ettim Jdownloader,İnternet Download Manager gibi programlarda çalışmıyor garip :S

Son Düzenleme: MrHyde ~ 06 Eylül 2009 22:47
Nicoll
06-09-2009, 22:55   |  #13  
Nicoll avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 3
1,352 mesaj

C:\kullanıcılar \admin \app date \roaming burdaki Mozilla klasörünü silmeniz veya değiştirmeniz mümkün değil. Güvenli modda bile silinmez, açılışta aynen geri gelir... Firefox ve tüm Mozilla uygulamalarını sistemden tamamen kaldırsanızda silinmez.

Benzer bir durum benimde başıma gelmişti, onu çalışan CD ile Linux'un çöp kutusuna gönderdim... Ancak böyle kurtulabildim...

OSMAN BAĞÇEVAN
07-09-2009, 09:43   |  #14  
Denetmen
6,606 mesaj
Alıntı: Nicoll  
C:\kullanıcılar \admin \app date \roaming burdaki Mozilla klasörünü silmeniz veya değiştirmeniz mümkün değil. Güvenli modda bile silinmez, açılışta aynen geri gelir... Firefox ve tüm Mozilla uygulamalarını sistemden tamamen kaldırsanızda silinmez.

Benzer bir durum benimde başıma gelmişti, onu çalışan CD ile Linux'un çöp kutusuna gönderdim... Ancak böyle kurtulabildim...

sizde deep freeze ya da başka bir programlar varsa silinmez haklısınız !!!
ama yoksa kesinlikle silinir..sistemi yeniden başlatsanızda ,güvenli modda silmeyi denesenizde , mozilla yı tamamen kaldırıp  oradaki klasörü silsek de  SİLİNİR..
silinidğinde de ilk mozilla açılışında aynen şu ekran gelir..(bütün eklentileri silinmiş, geçmiş dosyaları silinmiş, mozilla nın ilk hali , yani aşağıdaki resim)

konuyu açan arkadaş , moziilla klasörünü silip , içe bir şey aktarma yı işaretleyip mozilla nın çalışıp çalışmadığına bakar mısınız ?
bu durumda mozilla nızın çalışması gerekiyor !

Nicoll
07-09-2009, 14:53   |  #15  
Nicoll avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 3
1,352 mesaj
Alıntı: OSMAN BAĞÇEVAN  

sizde deep freeze ya da başka bir programlar varsa silinmez haklısınız !!!
ama yoksa kesinlikle silinir..sistemi yeniden başlatsanızda ,güvenli modda silmeyi denesenizde , mozilla yı tamamen kaldırıp  oradaki klasörü silsek de  SİLİNİR..
Demekki Windows 7'de siliniyormuş. Benim söylediğim XP için geçerli. Onda silinmiyor.

Not: benim silmeye çalıştığım Mozilla klasöründe bug vardı.

DarkNero
08-09-2009, 13:24   |  #16  
DarkNero avatarı
Yıllanmış Üye
123 mesaj

ne gerek var mozillaya chroma en güvenli en hızlı explorer 8!

bu zamana kadar hiç exploer kullanmadım hatta yüzünü bile açmadım desem abartmış olmam windows 7 kurduktan sonra explorer 8 kullanmaya başladım gayette memmunum beni fazlasıyla şaşırttı explorer 8 güvenlikse güvenlik hızsa hız chrome ve mozillada sorun bitmez:)

MrHyde
08-09-2009, 13:47   |  #17  
OP Taze Üye
7 mesaj

Arkadaşlar sorun mozilla da değil sanırım...çünkü Jdownloader,Internet Download Manager,Chrome vs. gbi programların hiç birini çalıştırmıyor...o içe aktar pencresi zaten benim karşıma gelmişi bende expolere diip kapattım ama sorun devam ediyor kısacası sorun büyük ihtimalle windowsun ayarlarında yada öle bişi sadece mozillada değil...