windows 7 need for speed hatası

jerar24
13-06-2009, 00:47   |  #1  
OP Yeni Üye
Teşekkür Sayısı: 0
47 mesaj

dün windows 7 yüklü bilgisayarıma pes 2009 ve need for speed undercover yükledim.pes 2009 ile gerçekten güzel ve akıcı şekilde oynadım fakat need for speed ile oyunda yarışırken pc kendini resetliyor ve resetleme şekli yeniden başlayarak değilde  power tuşuna basarak açılıyor pc.
sistemimin özellikleri:
amd athlon 64x2 2.6 ghz
3gb ddr2 ram
asus en 8500gt 512 mb ekran kartı
işletim sistemi windows 7 rc 7100 sürümü.
asus ekran kartım fansız olan kendinden soğutmalı ekran kartlarından.ve pc çalışırken kasayı açtığımda ekran kartının plaketine dokunduğumda inanılmaz ısındığını farkettim sorun bundanda olabilirmi.
konuyla ilgilenecek arkadaşların yardımını bekliyorum şimdiden teşekkürler.ayrıca iki gündür pc bazen açılışta yükleme ekranında iken kasa içinden sert bir 'tık' sesi geliyor ve donuyor.bu sorun kasa içi sıcaklıktan kaynaklanıyor olabilirmi yada harddisktenmi geliyor tık sesi anlayamadım.

selimmiles16
13-06-2009, 01:02   |  #2  
Üye
99 mesaj

bende hiç bir sorun çıkmadı nedensen  :D baştan kurmayı dene

ayrıca bu sorun için sana önerecegim bir site var www.nfstr.com  ;)

Son Düzenleme: selimmiles16 ~ 13 Haziran 2009 01:03
Recep Baltaş
13-06-2009, 02:12   |  #3  
Recep Baltaş avatarı
CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 8
9,635 mesaj
selim_723
bende hiç bir sorun çıkmadı nedensen  :D baştan kurmayı dene

ayrıca bu sorun için sana önerecegim bir site var www.nfstr.com  ;)

Format her sorunu çözmez bir,

İkincisi nfstr donanım ile ilgili sorulara da cevap veriyor mu? Sorualara cevap vereceklerinin garantisi var mı?

Çözüme geçelim: Windows Update üzerinden kartın sürücüsnü güncelleyin.

Bi akrabamda benzer kartı almıştı. Bu kart maalesef pasif soğutmalı ve çok ısınıyor. Alırken iyi araştırmadınız sanırım.

Ben bu ekran kartına bir fan takmıştım. 80 dereceden 30 dereceye düştü kartın sıcaklığı. İşin ilginç yanı o bilgisayarda oyunlarda reset atıyordu.

black_flood
13-06-2009, 11:25   |  #4  
black_flood avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 152
5,190 mesaj

senin o ekran kartına fan şart arkadaşım xp ortamında yada 98'de oyun açmıyorsun malesef vista ve win7.0 ekran kartını tamamen kullanıyor pasif soğutmalılarda hep bu sıkıntı mevcut.fan takınca sorunlar düzeliyor tabiki vga zarar görmeden önce takabilirsen bu şekilde kullanmaya devam edersen kısa süre sonra fan bile fayda etmeyecektir donanım artık milletin dediği gibi pert olacaktır.istediğin performansı vermez olur.

Banned
13-06-2009, 11:43   |  #5  
Banlandı
Teşekkür Sayısı: 21
5,777 mesaj

Bende windows 7 kullanıyorum ve arasıra nfs und. oyunuyorum. Ekran kartım asus 3650 ve orjinalde kartın aktif fanı yok. Ancak  kart üzerine 12 cm lik fan takıp kullanıyorum ki nfs gerçekten kartı zorluyor. İşlemci ve ram özelliklerim sizinkinden düşük. Deme istediğim ya ekran kartınız kafayı yiyordur yada aşırı ısınıyordur. Zaten sisteminize ekran kartınız yük gibi. Değiştirmeyi yada fan takmayı düşünebilirsiniz.

selimmiles16
15-06-2009, 12:46   |  #6  
Üye
99 mesaj

evet tüm yazılım ve donanımsal sorunlar cevaplarını alabilirsin nfs serileri hakktında ;)

ayrıca asuslarda benzer sorunları hep yapıyor oyun oynamak istiyorum diyorsan nvedıa dan şaşmicaksın ;)

jerar24
16-06-2009, 03:12   |  #7  
OP Yeni Üye
47 mesaj

arkadaşlar mesajlar için teşekkür ederim.gayet yardımcı oldunuz bana.pes 2009 da hiç bir sorun yok ama need for speed ile bu tür sorunlar yaşadım.kartı 8 aydır kullanıyorum daha önce yüzlerce kez vista altında oynadım undercover oyununu ama ozaman havalar soğuktu ve kart fazla ısınmıyordu.yaz gelince işin seyri değişti ama bu kart asus olmasaydı çoktan gümlerde orası kesin.bu kartın üstüne bir fan takıcaz anlaşılan ozaman sorun kalmaz umarım.tabi iyi bir fan takmak lazım heralde ucuza kaçmayalım :))