Wİndows 7 oyundayken gelen siyah ekran

barışdemirok
29-06-2016, 18:35   |  #1  
barışdemirok avatarı
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
3 mesaj

Ustalar merhaba metin2 silkroad karahan gibi oyunlar oynuyorum bu oyunları oynarken bilgisayar siyah ekrana geçiyor ama bilgisayar halen çalışıyor sadece ekran kararıyor. bir çok kere format attım ama olumlu bi sonuç alamadım laptop markası dell studio 1537
ddr2 4gb ram
sistem video belleği 32mb
toplam kullanılabilir grafik belleği 1695mb
intel core2 duo 2.50ghz işlemci ye sahip
bıos a08 parttbl
işletim sistemi windows 7 ultimate
ayrıca geçen aylarda biosu güncelle düzelir diyenler oldu biosu güncelleyim derken bios pilini bozdum herhalde tarih saat hatası vermeye başlamıştı bios pilini değiştirdim düzelmedi kısa devre yaptım sonra düzeldi. ancak o zamandan beri bıos da şifre var ben koymadım kendisi koymuş hiç bir şekilde çözemedim 3 kere yanlış girdikten sonra
sytstem dısabled [01435]
service tag [3KL905J] yazıyor bu rakamlar ile şifre bulunuyormuş ama ben çözemedim
benim asıl sorunum oyunlarda gelen siyah ekran söylediğim gibi silkroad oynuyorum oyuna giriş saatler sürebiliyor tam oyuna giriyorum 10-15dk sonra pat ekran gidiyor. bilgisayar biraz eski evet ama bu sorunu yapma nedeni ekran kartından kaynaklanıyor gibi gerçi ne denediysem olmadı önerisi olan varsa herşeyi yapmaya hazırım
teşekkürler...

zazaca
29-06-2016, 20:16   |  #2  
zazaca avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 23
563 mesaj

anlamdığım ekran kararmasıyla bios ne alakası var
senin bütün sorunun ekran kartıyla alakalı bununda tek çaresi farklı bir ekran kartını  bilgisayrından denemen
pc ekranı kararmasının sebebi oyun oynarken veya farklı bir işlem yaparken sürücünün  kendince devre dışı kalması ekran kartına uygun en güncel  sürücüyü indirip denyebiirlsin birde yukarda belirtiğim gibi farklı bir ekran kartını pcden demen

barışdemirok
08-07-2016, 22:16   |  #3  
OP Taze Üye
3 mesaj

anakarta sabit ekran kartı değişmiyor malesef
bir çok kere güncelledim sorun devam ediyor

webböcek
12-07-2016, 22:49   |  #4  
Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 2
15 mesaj

Metin2'de sekmeler arası geçişlerde siyah ekran hatası normaldir. Mesela bir bilgisayarda 2 tane çar açmışsın birini oynuyorsun diğeri arka tarafta beklemede. Sonra oynamadığın çara girince ekranın birden siyah oluyor.  Bir müddet beklersen ortalama 2-10 dakika ekran geri gelir. Eğer karşılaştığın hata böyle bir hata ise sebebi fps kaybıdır.

Eğer karşılaştığın hata yukarıda bahsettiğim hata değilse , ZAZACA 'nında dediği gibi sorun ekran kartında ve ekran kartını değiştirmen gerekli.

Son Düzenleme: webböcek ~ 12 Temmuz 2016 22:51
ArızalıPC_Kzkk
21-07-2016, 13:30   |  #5  
Taze Üye
3 mesaj

Abi önceden ekran kartın yandıysa büyük ihtimal güç istasyonu sıkıntısı hızla çalışınca sistemi tokezliyodur.