Windows 7 Pro donma sorunu (toplama pc)

swedish11
28-09-2016, 21:27   |  #1  
swedish11 avatarı
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
2 mesaj

Merhaba arkadaşlar. Ben bir bilgisayar topladım ona da windows 7 pro yüklettim şu an SP 1 durumda. Örneğin tarayıcıda gezinirken başka hiçbir şey yapmazken bazen çarpıya basıyorum ya da linke tıklıyorum bir an kitleniyor 20 30 sn duruyor sonra düzeliyor kapatmama gerek kalmıyor. Aynı şekilde league of legends oynarken de oyunun bütün grafik ayarlarını denedim en yüksekte de kasmadan en düşükte de kasmadan oynuyorum ama bazen bir anda kitleniyor donuyor yine 20 30 sn sonra düzeliyor devam ediyorum normal şekilde. Kesinlikle yavaşlık veya kasma yok sadece bir an kitleniyor. Bu sırada numlock falan basınca ışık yanıyor. Aynı şekilde oyundayken oyunun müzik sesi takılmış bir şekilde geliyor. Adil kullanım hakkım dolduğu için şu an windows update ile hiçbir güncelleme yapamadım bundan mıdır diye düşünüyorum çünkü eski bilgisayarımda vista ve 7 kullandığımda her ne kadar böyle kitlenme olmasa da çok yavaşlık ve kasma oluyordu updateden her şeyi yükleyince düzeliyordu. Mesela vistada sp 2 yi kurunca düzeliyordu. şimdi de yine update ile mi ilgilidir yoksa donanım yazılımsal bir sorun mu vardır. bilgisayarda virüs olamaz yeni topladım ilk gün sadece chrome ve lol indirdim.

Sistem Bilgilerim
  • TOPLAMA
  • Windows 7 Pro 64-bit
  • AMD
  • MSI 970A-G43 AMD 970+SB950 AM3+ DDR3 2133MHz
  • AMD
  • realtek
  • Google Chrome
  • - Kullanmıyorum -
  • 4096 MB
  • - Bilmiyorum -
  • - Bilmiyorum -
swedish11
28-09-2016, 21:31   |  #2  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
2 mesaj

bu arada 2 gün var kullanım kotası sıfırlanmasına. bekleyip güncelleyip bir denesem mi? yoksa kesinlikle donanımsal bir sorun vardır git parçayı dğeiştir mi dersiniz. vatandan toplamıştım

confickerbelasi
29-09-2016, 20:50   |  #3  
confickerbelasi avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 28
925 mesaj

10 pro x64 kur ve korsan oyun kurma steam'den al oyunları ...

oasman
29-09-2016, 21:17   |  #4  
oasman avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 13
185 mesaj

Sanal hafızayı en az Ram kadar artır (daha fazla olması daha uygun)