Windows 7 sağ tık yazdırma sorunu

ANADOLU
24-04-2014, 14:41   |  #1  
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
249 mesaj

Selamlar Xp işletim sistemi olan bilgisayarımda sağ tıkla pdf dosyalarını yazdırabiliyorum. 

Windows 7 olan bilgisayarımda sadece diğerlerinden farklı olarak pdf dosyalarını açıp yazdırabiliyorum, yani sağ tıkla hızlıca yazdır diyemiyorum. işim hep pdflerle bu özelik benim için önemli. ikisindede foxit programı yüklü. sorunu nasıl halledebilirim teşekkürler.

çhip10line
24-04-2014, 15:27   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 114
864 mesaj

hata mesajı ? , donup kalma, menüde yazdırma seçeneğinin olmaması, varsayılan yazıcının hatalı seçilmesi... yazdır seçeneğinden sonra ne tür bir durum oluşuyor..

ANADOLU
24-04-2014, 15:32   |  #3  
OP Yıllanmış Üye
249 mesaj

Herhangi bir hata mesajı yok. word excel vb programları sağ tıkla yazdırabiliyorum. varsayılan yazıcıda herhangi bir sorun yok. Xp işletim sistemindeki ayarların hepsi windows7 içinde geçerli ancak sağ tıkda çıkmıyor. Yazdır seçeneği çıkmadığı için zaten herhangi birşey yapamıyorum. Dosyayı açıyorum öyle yazdırıyorum.

çhip10line
24-04-2014, 16:13   |  #4  
Yıllanmış Üye
864 mesaj

çoğu yabancı forum sitesinde regedit üzerinden yazılan bir DWORD key ile sorunun giderilebileceği yazıyor..

yapılması gereken;

çalıştır komut satırına "regedit" yazıp enter'a basarak register'a ulaşıyoruz.

HKCU\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer

resimde görüldüğü gibi "explorer" klasörü seçili iken sağ tıklayıp, yeni (new) menüsünden DWORD oluşturup isim olarak MultipleInvokePromptMinimum  veriyoruz. daha sonra oluşturduğumuz DWORD'a çift tıklayıp değer olarak 99 veriyoruz. PC'yi yeniden başlatıyoruz. 

Denenmemiş alıntı bir yöntemdir, şuan elimin altında WinXP var denemeyi ancak ofise gittiğimde yapabilirim.. sen deneyerek sonucu yazarbilir misin??

çhip10line
24-04-2014, 16:19   |  #5  
Yıllanmış Üye
864 mesaj

windows'un forum sayfasında da "shift" tuşuna basılı tutup sağ tıklarsan yazdır seçeneğinin geleceğini yazmışlar :D

ANADOLU
24-04-2014, 16:59   |  #6  
OP Yıllanmış Üye
249 mesaj

Malesef iki seçeneği de denedim ama herhangi bir sonuç alamadım. windows 7 yeni kurulmuş bir sistem oysaki yani ayarlarda herhangi bir bozulmada yok. Yinede teşekkür ederim, uğraşınız için.