Windows 7 Ses Cızırtısı Sorunu-YARDIM !

mancrazy92
02-09-2012, 17:42   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
4 mesaj

Merhabalar Chip Online üyeleri,

Bilgisayarım Windows Vista'da Windows 7 Ultimate'ye yükseltildi.Ancak bir ses problemi oluştu.Seste cızırtı meydana geldi.Ses arttıkça cızırtı da artıyor.Müzik dinleyemiyorum.Birço kses driveri denedim ancak olmadı,yardım bekliyorum.En kısa zamanda cevap verirseniz sevinirim...

dead man
02-09-2012, 17:49   |  #2  
dead man avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 12
1,341 mesaj

Hoparlörlerinizin bilgisayarınıza doğru şekilde bağlandığından emin olun.

Hoparlörlerinizde, bilgisayarınıza takılı kabloyu bulun. Hoparlör kablosunun hoparlörlere ve bilgisayardaki doğru girişe takılı olduğundan emin olun. Örneğin kablo 1/8 inçlik bir kabloysa, bilgisayarın arkasında bu kablo için yuvarlak bir giriş olması gerekir. USB kablosuysa, bilgisayarınızdaki herhangi bir USB bağlantı noktasına takılabilir.

Bu adımlarla sorunu çözemezseniz, bilgisayarınız ve hoparlörlerinizle gelen bilgilere bakın veya üreticinin Web sitesine gidin.
Masum

mancrazy92
02-09-2012, 19:34   |  #3  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
4 mesaj

Laptop'um var.Kulaklığı çıkarsam bile ses duyuluyor ancak ss cızırtılı.Driver problemi olabilir mi ?

dead man
02-09-2012, 20:47   |  #4  
dead man avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 12
1,341 mesaj
Alıntı: dead man  
Hoparlörlerinizin bilgisayarınıza doğru şekilde bağlandığından emin olun.

Hoparlörlerinizde, bilgisayarınıza takılı kabloyu bulun. Hoparlör kablosunun hoparlörlere ve bilgisayardaki doğru girişe takılı olduğundan emin olun. Örneğin kablo 1/8 inçlik bir kabloysa, bilgisayarın arkasında bu kablo için yuvarlak bir giriş olması gerekir. USB kablosuysa, bilgisayarınızdaki herhangi bir USB bağlantı noktasına takılabilir.

Bu adımlarla sorunu çözemezseniz, bilgisayarınız ve hoparlörlerinizle gelen bilgilere bakın veya üreticinin Web sitesine gidin.
Masum

Alıntı: mancrazy92  
Laptop'um var.Kulaklığı çıkarsam bile ses duyuluyor ancak ss cızırtılı.Driver problemi olabilir mi ?
 Gözünü devirmiş

excel_mustafa
03-09-2012, 12:19   |  #5  
excel_mustafa avatarı
Genel Denetmen
Teşekkür Sayısı: 545
4,442 mesaj

başka bir hoparlörle dene.hala cızırtı varsa ses kartı problemlidir..