Windows 7 Sorunları bitmek bilmiyor... Help me.

kirpikral123
22-12-2009, 14:35   |  #1  
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
772 mesaj

Selam herkese. Chip onlinea oncelikle defalarca teşekkür etmek istiyorum. Bir çok konuda,bir çok sorunda beni cevapsız bırakmadınız. Her yardım ettiniz.Şimdide aynı ilgi ve alakayı göstereceğinize yurekten inanıyorum.
1) Media player 12 beni deli ediyor. Surekli yeniden kurulum gerektiriyor.Bilgisayarı her açtığımda bana hangi ayarları istediğimi soruyor,genel özel diye normalde benim bildiğim bu ayarları bir kere seçer bırakırsın.
2)Media playerde ön izleme bozuk surekli olarak gorutnu sola doğru kayıyor.

http://www.resimupload.com/ds675770807_Adsız.html

[URL=www.resimupload.com/ds675770807_Adsız.html][/URL]

3)Messenger surekli bex hatası diye bir hata veriyor ve çalışmayı sonladırıyor.Bilgisayarı her açtığımda karşılaşıyorum bu hata ile.Bazıları tum çalışan arka plandaki programları kapatın demiş kapattım javayı silin demiş sildim msni silin tekrar kurun demiş kurdum olmadı olmadı.

4)Bilgisayarım her kapanışta bir programı kapatamıyor ve bilgisayar zorlanarak kapatılıyor uyarısı alıyorum.Bunun için her yere baktım bu program  nedir diye bulamadım ama.

5)Ciddi anlamda internet çok yavaş ne yaptıysam çözüm bulamadım.8mps ile bağlanıyorum nete.Ama 1mpsden yukarı çıktığımı daha göremedim.

6)Yukarıda bahsettiğim görsel sorunlar ise aeroyu kapattığımda hiç karşılaşmadığımı ayrıca belirtmek isterim.Bilgisayarım aeroyu destekliyor aslında.Wİndows 7 yukseltme danışmanı kurdum aero için uygun.

Son Düzenleme: kirpikral123 ~ 22 Aralık 2009 14:36
mesut_illegal
22-12-2009, 15:19   |  #2  
mesut_illegal avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
810 mesaj

bende Win 7 kullanıyorum ama böyle hatalarla karşılaşmadım ben lisanslı home premium sürümünü kullanıyorum.Şimdi bu kadar sorun veriyorsa birden fazla nedeni olabilir.
1. eğer kullandığın win 7 sürümü korsan ise internete yükleyenler içeriğinde bir değişiklik yapmış olabilir.
2. sisteminde virüs olabilir.
sana önerim temiz bir kaynaktan elde ettiğin win 7'yi sistemine kurman olacak.
Birde sistem özelliklerini yazarsan daha güzel olur.

kirpikral123
22-12-2009, 16:36   |  #3  
OP Yıllanmış Üye
772 mesaj

Bilgisayarımdaki urun korsan değil,bir tanıdığımdan aldığım orjinal kutulu surum.Eskiden bilgisayarımda windows vista home premium surumu kuruluydu.Onu sildilm ustune hp sitesiinde yayınlanan windows 7 driverları ile windows 7 home basic kurdum.Tam olarak bilgisayarımın özellikleri ise şöyle: 
intel core 2 duo t5550 işlemci
2gb ddr 2 667mhz ram
140gb hdd 7200rpm
nvidia geforge 8400m gs ekran kartı 256mb ana 1gba kadar paylaşımlı
arkadaşımın masaustu bilgisayarındada hiç bir sorun yok sadece bende bu sorunlar var ve netten surekli takıp ediyorum bu tarz sorunlar yaşıyan ve yabancı forumlarda bu sorunlarını dile getiren bir suru kullanıcı var.Yani dunyada bir tek ben yokum bunları yaşıyan

Son Düzenleme: kirpikral123 ~ 22 Aralık 2009 16:37
mesut_illegal
22-12-2009, 17:23   |  #4  
mesut_illegal avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
810 mesaj

Yeniden sistemi kurmanı tavsiye ederim antivirüs programı olarak ne kullanıyorsun.

by murat 58
22-12-2009, 17:44   |  #5  
by murat 58 avatarı
Yıllanmış Üye
1,067 mesaj

eklentisiz çalıştırmayı dene deriö. ama düzelceğini sanmam.

kirpikral123
22-12-2009, 18:03   |  #6  
OP Yıllanmış Üye
772 mesaj

microsoft security essentials kullanıyorum defalarca format atım sorunlar hiç azalmıyor aksine artıyor.Çözemedim bence bu durumu. Aynı işletim sistemini kuran arkadaşta ise 10numara herşey. Sadece laptoplarına kutulu urun kuran oem surum yuklemiyen bazı kullancılılarda var bu sorunlar.İsterseniz google da yazın msn bex diye bakın sizde goruceksiniz<

borntorush
22-12-2009, 19:38   |  #7  
Yeni Üye
27 mesaj

Vistadan vazgeçmeyin bence şimdilik. Win 7 daha oturamadı.

Kapalı Hesap (158332)
22-12-2009, 23:54   |  #8  
Kapalı Hesap
Teşekkür Sayısı: 2
268 mesaj
Alıntı: borntorush  
Vistadan vazgeçmeyin bence şimdilik. Win 7 daha oturamadı.
Arkadaşım saten microsoft Windows 7 yi neden bu kadar çabuk yaptı sanıyorsunuz.Çünkü vista ya yazılan bu olumsuz tavırlardan dolayı.(Neymiş vista çok ram yiyormuş diye bir saçmalık)Microsoft ta buna dayanarak vistayı optimize ederek ve birkaç yeni özellik koyup ve rami az yemesini sağlamış şimdide diyorsunuz windows 7 oturmadı. Vista ile aynı hemen hemen vistanın tüm driverlerini kaldırıyor.Yani şu oturmadı kelimesi bence doğru degil.Şimdide windows 8 oluşturuyor bunun tüm kodları yeniden mi yazılacak hayır sadece boyayıp boyayıp önümüze koyacaklar.Ama xp den vistaya geçişte tüm kodlar yeniden yazılmıştı.Yani Microsoft böyle bir değişiklik yapsaydı sözünün daima arkasında durardım.Tabi yinede görüşüne saygı duyuyorum.

Saygılar...

Son Düzenleme: Kapalı Hesap (80054) ~ 23 Aralık 2009 00:25
iboera
23-12-2009, 00:04   |  #9  
iboera avatarı
Yeni Üye
33 mesaj

1) en başta benimde windows 7 kullandığımı söylemek istiyorum. Media player ile ilgili ayarları ben 1 defa yaptım ve bıraktım. her açtığımda yapmak zorunda değilsin tabi. başka birşeyler olmalı. ya düzgün kurulmamış. ya deepfreez diye bir program var. birşey kurduğunda yeniden başlattığında silinmiş olur. genelde internet cafelerde kullanılılır.

2) media playerin ön izlemesi bozuksa codeclerden kaynaklanıyor oldabilir. mesela ben google.com dan .. k-lite diye aratıp codec pack in full sürümünü indirip kuruyorum. ve media player 12m normal gösteriyor. minimum yaptığımdada önizlemesi gayet güzel. ki ben media playeri hiç kullanmam. genelde media player clasic.

3)Msn nin son sürümünü hiç gözüm tutmadı. bende tutup 8küsür sürümünde biraz değişiklik yapıp kurdum. setup dosyasını istersen atabilirim. yada dur atayım rapitshareden indirirsin. 

4) sonradan hangi probramları yüklediğine dikkat et. ve windows'u yeniden kurduğun zaman bi dosya düzenleyicisin defrag yap. antivirus varsa güncelle. ve ekran kartı - işlemci fanlarını kontrol et. bunlar ısınıoyrsa bilgisayarın oldukça yavaşlayacaktır

5)8mbit internet olayı çok karışık. 15 gb a kadar 8 mbit kullanıyorsun. ondan sonra 512kbit olarak kullanıyorsun ay sonuna kadar. sittin sene hızlandıramazsın o ay. ben 1mbit sınırsıza geri dönecem. ttnetin bize bir yamuğu bu. geniş bilgi vermiyorlar. sorarsan cevap veriyorlar. ayrıca arkaplanda çalışan mp3 veya herhangi bir dowload programı varsa kapat. wireles ise şifreni değiştir senden başka kişilerde kullanıyor olabilir. bunu modemin arayüzüne girerekte öğrenebilirsin.

6)ekran kartı sürücülerini güncelle. ve dediğim gibi ekran kartı fanını kontrol et. en yakın bilgisayarcıya götürüp bir komprosör tuttur içini iyice bir temizlesinler. performansı ciddi anlamda yükselecek eğer ısınma problemi varsa. rem veya donanım upgrade i yapmadan hemde.

7) chip dergisine abone ol. ben onunla büyüdüm. her konuda yardımcı oluyorlar :) umarım sorununa biraz da olsa çare olabilmişimdir. kolay gelsin. 

.
.
.
herkese başarılar dilerim.

Kapalı Hesap (158332)
23-12-2009, 00:05   |  #10  
Kapalı Hesap
268 mesaj
Alıntı: kirpikral123  
Selam herkese. Chip onlinea oncelikle defalarca teşekkür etmek istiyorum. Bir çok konuda,bir çok sorunda beni cevapsız bırakmadınız. Her yardım ettiniz.Şimdide aynı ilgi ve alakayı göstereceğinize yurekten inanıyorum.
1) Media player 12 beni deli ediyor. Surekli yeniden kurulum gerektiriyor.Bilgisayarı her açtığımda bana hangi ayarları istediğimi soruyor,genel özel diye normalde benim bildiğim bu ayarları bir kere seçer bırakırsın.
2)Media playerde ön izleme bozuk surekli olarak gorutnu sola doğru kayıyor.

http://www.resimupload.com/ds675770807_Adsız.html

[url=http://www.resimupload.com/ds675770807_Adsız.html][/url]

3)Messenger surekli bex hatası diye bir hata veriyor ve çalışmayı sonladırıyor.Bilgisayarı her açtığımda karşılaşıyorum bu hata ile.Bazıları tum çalışan arka plandaki programları kapatın demiş kapattım javayı silin demiş sildim msni silin tekrar kurun demiş kurdum olmadı olmadı.

4)Bilgisayarım her kapanışta bir programı kapatamıyor ve bilgisayar zorlanarak kapatılıyor uyarısı alıyorum.Bunun için her yere baktım bu program  nedir diye bulamadım ama.

5)Ciddi anlamda internet çok yavaş ne yaptıysam çözüm bulamadım.8mps ile bağlanıyorum nete.Ama 1mpsden yukarı çıktığımı daha göremedim.

6)Yukarıda bahsettiğim görsel sorunlar ise aeroyu kapattığımda hiç karşılaşmadığımı ayrıca belirtmek isterim.Bilgisayarım aeroyu destekliyor aslında.Wİndows 7 yukseltme danışmanı kurdum aero için uygun.

Arkadaşım öncelikle o windows 7 sorunlarının hepsi bendede oluyordu.Nedeni internetten indirdiğin dosya bir paylaşım ağından olduğu dolayı bir çok sorunla karşılaşman anormal değil bu microsoft sitesi bile olsa.Bende araştırmıştım ve bu sorunumun paylaşım ağından dolayı olduğundan söylediler.Sen git bir internet kafeden orjinal cd den bir kopya yaratsınlar ürün kodunu oraya gir veya her ne yapıyorsan.En sağlıklısı bu.
Bende böyle yaptım sorunlarımın hepsi kalktı şu çok güzel bir şekilde kullanıyorum.

Saygılar....

Mustafa@PC
23-12-2009, 03:41   |  #11  
Mustafa@PC avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 5
13,125 mesaj

Siz nette güncelleştirmeler aramış ve yüklemiştiniz değil mi !?

kirpikral123
23-12-2009, 10:40   |  #12  
OP Yıllanmış Üye
772 mesaj

Evet ama bu sorunlarım o guncelleştirmeleri yuklemeden öncede vardı. Ayrıca int guncelleştirme yukledim derkene şunu kastettmiştim windows 7 yazan microsoft imzalı tum updateleri kurdum.Örneğin :

http://support.microsoft.com/?kbid=977314

Herkese ilgi ve alakası için tekrar tekrar teşekkürler.Dun arkadaşın dediği gibi media player için codec kurdum ve uzun suredir göruntude sorun yaşamadım.Sanırım duzeldi en azından bunu media player için söyleyebilirim.

d0d038
23-12-2009, 22:11   |  #13  
Taze Üye
3 mesaj

arkadaslar bende wın 7 ultımate 64 bıt kullanıyorum sızın dedıgınız tarzlarda hıc sorun yasamadım fakat hıc bır oyunu acamıyorum hepsınde appcrash hatası werıoyor lutfen yardımda bulunabılırmısınız

Kapalı Hesap (158332)
23-12-2009, 22:17   |  #14  
Kapalı Hesap
268 mesaj
Alıntı: d0d038  
arkadaslar bende wın 7 ultımate 64 bıt kullanıyorum sızın dedıgınız tarzlarda hıc sorun yasamadım fakat hıc bır oyunu acamıyorum hepsınde appcrash hatası werıoyor lutfen yardımda bulunabılırmısını
Bende ultimate kullanıyorum fakat şu ana kadar hiç bir uyumsuzluk almadım oyunlarla ilgili daha ayrıntılı yazsan sana daha kaliteli yardımcı olurum.

Saygılar...

d0d038
23-12-2009, 23:24   |  #15  
Taze Üye
3 mesaj

oyun tam acılacakken oyun calısmayı durduruyor we sorunlu olay adı appcrach yazıyor we oyun kapanıyor

Kapalı Hesap (158332)
23-12-2009, 23:33   |  #16  
Kapalı Hesap
268 mesaj
Alıntı: d0d038  
oyun tam acılacakken oyun calısmayı durduruyor we sorunlu olay adı appcrach yazıyor we oyun kapanı
Windows 7 güncellemeni asla tavsiye etmem.Oyuna sağ tıkla ve ve uyumluluktan xp sp2 modunda çalıştırı işaretle.Yine olmadı görsel tamaları devre dışı bırak'ı işaretle ve uygula de bunların sonucundada çalışmazsa senin ya kurulum dosyası bozuk yada dosyalar bozuk ilk önce tekrar kurmayı dene yine aynı sorunu verirse
kurulum cdni orijina bir windows 7 cdsi kopyası bul fakat yükseltme olmasın bu sefer kesin olması lazım.

Saygılar...

Kapalı Hesap (158332)
23-12-2009, 23:40   |  #17  
Kapalı Hesap
268 mesaj

Ben şimdi kapatıyorum eğer yine olmazsa yeni ileti yazarsın ben akşam yine açacağım o zaman söylersin.
İyi akşamlar...

Saygılar...

d0d038
23-12-2009, 23:45   |  #18  
Taze Üye
3 mesaj

olmuo olmuo olmuo cıldırcam ya lutfen yardım edın ... kurulum cd dede bı sorun yoktu ama nıye oluyor anlamıyorum