Windows 7 Sorunları ?

HPQ-User
11-01-2009, 13:59   |  #1  
OP CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 29
30,996 mesaj

ANIL sormuş:
Arkadaşlar Ben windows 7 beta 1 kullanıyorum ama windows aero windows 7 de açılmıyo :( ve malesef modemin driver da uymuyo napıcam lütfen yardım bekliyorm :(

Soru Türü: Yazılım
İşletim Sistemi: 0
Sistem Özellikleri:
2 gb ram
120 gb hdd
512 mb ekran kartı
İşlemci : Intel(R) Pentium(R) D CPU 2.80GHz, 2800 Mhz, 2 Çekirdek, 2 Mantıksal İşlemci

İnternet Tarayıcı: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 6.0; en-US) AppleWebKit/528.8 (KHTML, like Gecko) Chrome/2.0.156.1 Safari/528.8

SlitherXx
11-01-2009, 14:10   |  #2  
Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
6 mesaj

Bence wizdaws 7 yi full olmadan kullanma beta olduğu için bunun gibi sorunlar çıkabilir. Benim önerim vista ultimate ve xp'dir. senin kararın...

yusufrecep
08-05-2009, 18:27   |  #3  
Taze Üye
2 mesaj

sakın winamp kurmayın

slm beyler ben win 7 kurdum vistaya olan tüm driverlerı yükledim hepsini tanıdı
ama sakın winamp yüklemeyin pc yi yeniden actıgınızda bilgisayarda hoş geldiniz yazısından sonra ekran kararıp kalıyo acıkmıyo anlıyocagınız bizzat yaşadım ben bunu ama güvaenli modda çalıştır sistem geri yüklemeisi yap sorun düzeliyo winampı yüklemeyin bellki başka bi sorunda olabilir....

Mustafa@PC
08-05-2009, 23:07   |  #4  
Mustafa@PC avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 5
13,125 mesaj
HPQ-User
ANIL sormuş:
Arkadaşlar Ben windows 7 beta 1 kullanıyorum ama windows aero windows 7 de açılmıyo :( ve malesef modemin driver da uymuyo napıcam lütfen yardım bekliyorm :(

Sistem Özellikleri:
2 gb ram
120 gb hdd
512 mb ekran kartı
İşlemci : Intel(R) Pentium(R) D CPU 2.80GHz, 2800 Mhz, 2 Çekirdek, 2 Mantıksal İşlemci

İnternet Tarayıcı: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 6.0; en-US) AppleWebKit/528.8 (KHTML, like Gecko) Chrome/2.0.156.1 Safari/528.

Eğer driverları doğru yüklediyseniz şu performans değerlendirmeyi tekrar başlatın...

Modemin driverinıda vista uyumluluk modunda çalıştırarak yükleyin..

ademtunc
27-07-2009, 21:26   |  #5  
Taze Üye
8 mesaj

Benim bilgisayara windows 7 yüklüyorum ama fanları çalıştırmadığı için bilgisayar fazla ısınıyo benim bilgisayardan mı yoksa yazılımdan mı sorun

GigaByte
14-09-2009, 04:02   |  #6  
Yeni Üye
45 mesaj

Arkadaşlar bende de klasör düzenleme sorunu var . Masaüstündeki klasör ve dosyalar hariç herhangi bir klasör veya dsoyayı istediğim şekilde düzenleyemiyorum. Yani ada göre  tarihe göre bilmemneye göre düzenle olayını abartı şekilde geliştirmişler bu şekilde düzenleyince sorun olmuyor. Fakat ben kendim istediğim şekilde düzenleyemiyorum. Bu lanet sorun yüzünden windows7 yi kullanmamak üzere kaldırcam pcden düzen hastlığı var pc üzerinde bende. microsofta yazdım ama sağolsunlar hiçbir cevap da gelmedi kendilerinden bir çare bilen ya da bulan varsa acilen yazarsa çok mutlu olurum. Bu sorunu yaşayan birçok kişi de var ayrıca araştırdım ama çare bulan da yok doğru orantılı olarak . Yardım lütfen ..??Soru

OSMAN BAĞÇEVAN
14-09-2009, 12:45   |  #7  
Denetmen
6,606 mesaj
Alıntı: HPQ-User  
ANIL sormuş:

Sistem Özellikleri:
2 gb ram
120 gb hdd
512 mb ekran kartı

İnternet Tarayıcı: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 6.0; en-US) AppleWebKit/528.8 (KHTML, like Gecko) Chrome/2.0.156.1 Safari/528.

modemizin marka modelinizi sölerseniz , bir çare sine bakabiliriz..
Mustafa nın da dediği gibi , uyumluluk modunda vista sp 1 ya da xp sp 3 de yüklemeyi deneyebilirsiniz..

eora nın açılmamasının nedeni ekran kartınızın sürücüsünü yüklenmesi olabilir.

ekran kartınızın ve modemizin marka /modelini söleyerseniz uygun sürücüyü biz bulalım isterseniz..

ekran kartınızın sürücüsünde sorun yoksa aero yu açmak için :
1. Başlat küresinden "AllPrograms(Tüm Programlar) >> Accesories(Donatılar)" yolunu takipedip, "Command Prompt(Komut İstemi)" girdisine sağ tuşla tıklayın veaçılan menüde "Run as Administrator(Yönetici Olarak Çalıştır)" seçin.

2. Komut satırında "regedit" yazarak, kayıt defteri düzenleyicisini çağırın.

3. Buradan "HKEY_CURRENT_USER / Software / Microsoft / Windows/ DWM" girdisine ilerleyin.

4. Composition anahtarını çift tıklayıp 1 değerini girin.

5. Composition Policy anahtarını çift tıklayıp 2 değerini girin.

6. Kayıt defterinden çıkın ve komut satırında "net stop uxsms" komutunu çalıştırın.

7. "net start uxsms" komutuyla servisi tekrar çalıştırın.

Alıntıdır.
ya da

Denetim Masası\Görünüm ve Kişiselleştirme\Kişiselleştirme\Pencere Rengi ve Görünümü

"Saydamlığıetkinleştir" de Aero için aynı pencerede altta "Daha çok renk seçeneğiiçin klasik görünüm özelliklerini aç" deyip "Windows Aero" seçmelisineğer "Windows Aero" yoksa ekran kartın desteklemiyor demektir.

Süleyman.
15-09-2009, 01:15   |  #8  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 3
16,587 mesaj

Konuyu hortlatmışsın Osman. Windows 7 Beta mı kalmış? :)

OSMAN BAĞÇEVAN
15-09-2009, 02:48   |  #9  
Denetmen
6,606 mesaj

yok yaw ben hortlatmadım :)
ne işim olur aşağıdaki konularla : )

cruzz
07-10-2009, 01:16   |  #10  
Taze Üye
3 mesaj

Arkadaşlar 2 gün önce Windows 7 yi kurdum
Ama nedense çok fazla hata alıyorum

Bilgisayarda hiçbirşey yapmadan yaklaşık 3-4 dk açık kaldığında hemen kendi kendine reset atıyor
JPG uzantılı dosyaları açtığımda ara sıra mavi bir ekran geliyor ve yine reset atıyor.
Tekrar açıldığında da sistem ciddi bir tehlikeden kurtarıldı tarzında bi rapor çıkıyor...

Yardımlarınız bekliyorum...

OSMAN BAĞÇEVAN
07-10-2009, 02:47   |  #11  
Denetmen
6,606 mesaj

https://www.chip.com.tr/forum/mavi-ekran-reset-donma_t103367.html

donanım sorununuz var..

erkaan018
03-11-2009, 16:44   |  #12  
Taze Üye
1 mesaj

ya bende wındows 7 home premiun dvd sı var ama yuklesemmı karar veremedım sızce ne yapmalıyım benı acıl bılgılendırırsenız sevınırım [email=erkankelesoglu@hotmail.com]erkankelesoglu@hotmail.com[/email]

Nkreal
04-11-2009, 17:33   |  #13  
Taze Üye
1 mesaj

Arkadaslar selam

window 7 ile basım belada. diz üstümde windows 7 ultimate yüklü ve yabancılık cekiyorum. yasadıgım sorunlar.

1- bir sayfadaki URL yada linke tıkladığımda yeni bir pencere acılması gerekirken hicbir tepki vermiyor.

örneğin google de yaptıgım arama snucunda buldugun sitelerden birini sag tıklayıp yeni sekmede aç veya yeni bir pencerede aç dediğimde tepki vermiyor. direk olarak solla tıklarsam mevcut google sayfasını değiştirerek acıyor.

2- bazı sitelerde örneğin mackolik.com da mac sonucuna bakmak istediğimde skorun yazdıgı yer vardır . normalde bu skorun üstünü tıkladıgımda yeni bir pencere acılır ve gollerin dakikaları, golleri kiin attıgı  filan yazar. işte benim win 7 ultimatemde orayı tıkladığımda hiç b,r tepki vermiyor. explorer 8 yüklü. sorun explorer 8 de mi win 7 bulamadım

3- flash player ve java yı sitelerinden yüklememe ragmen youtube benzeri sitelerde videolar acılmıyor. get adobe flash player yazısı cıkıyor. oysa flash player yüklemekten bıkkınlık geldi artık

lütfen bana yardımcı olun. msn den yardım edecek biri olursa cok minettar olurum

[email=bora_ozdener@hotmailcom]bora_ozdener@hotmailcom[/email]

aysunbaris
03-12-2009, 22:31   |  #14  
Yeni Üye
22 mesaj

windows 7 home premium kurdum,
hp dv6 serisi dizustu bilgisayarımdaki dokunmatik ses açma kapama butonu hep kırmızı (kapalı) gösteriyor.
normalde çalışıyor ancak sedece hep kırmızı gösteriyor.

falconer
03-12-2009, 23:37   |  #15  
Yıllanmış Üye
704 mesaj
Alıntı: aysunbaris  
windows 7 home premium kurdum,
hp dv6 serisi dizustu bilgisayarımdaki dokunmatik ses açma kapama butonu hep kırmızı (kapalı) gösteriyor.
normalde çalışıyor ancak sedece hep kırmızı gösteriyor.
Üretici sitesinden varsa Windows 7 uyumlu yoksa Vista uyumlu ses driverini indirin ve kurun.

aysunbaris
04-12-2009, 00:07   |  #16  
Yeni Üye
22 mesaj

kırmızı gösteriyor dediğim ekrandaki görüntü değil klavyenin üzerindeki dokunmatik bölüm

ses'te herhangi bir sorun yok driver dogru calisiyor su an, vista varkende düzgün çalşışlıyordu yukseltme yapınca bozuldu dokunmatik tuş

yine de dediginizi yapmam gerekir mi?

falconer
04-12-2009, 00:25   |  #17  
Yıllanmış Üye
704 mesaj
Alıntı: aysunbaris  
kırmızı gösteriyor dediğim ekrandaki görüntü değil klavyenin üzerindeki dokunmatik bölüm

ses'te herhangi bir sorun yok driver dogru calisiyor su an, vista varkende düzgün çalşışlıyordu yukseltme yapınca bozuldu dokunmatik tuş

yine de dediginizi yapmam gerekir mi?

O driver Windows 7 nin kendi yüklediği driver dır. Aygıt yöneticisinden kontrol edin, eğer dediğim gibiyse uyumlu driver ı kurun, çözülecektir.

By_aLoNe_06
04-12-2009, 13:20   |  #18  
Taze Üye
10 mesaj

merhabalar. bende konu açmak istedim ama açacak yeri bulamadım. en iyisi buraya yazmaya karar verdim. şimdi ben windows 7 ultimate kullanıyorum.  microsoftun sitesinden xp modu virtual modu da indirdim kurdumda. ama nedense hala kaspersky antivirüs programını kuramıyorum hala uyumluluk sorunu yasıyorum. windows 7 de bunu nasıl aşacam acaba?. yüklemeden önce uyumluluk ayarını windows xp sp2 ve sp3 olarak ayrldım. yönetici olarakta çalıstırdım ama olmuyor. bu konu hakkında bilgisi olan ada çözümü bilen bir arkadas varsa yardımcı olursa çok sevınırım.

aysunbaris
05-12-2009, 02:01   |  #19  
Yeni Üye
22 mesaj
Alıntı: falconer  
O driver Windows 7 nin kendi yüklediği driver dır. Aygıt yöneticisinden kontrol edin, eğer dediğim gibiyse uyumlu driver ı kurun, çözülecektir.
evet oldu çok teşekkür ederim !

ahmet440
31-12-2009, 14:50   |  #20  
Taze Üye
1 mesaj

window 7 kullanmaya basladım masa ustu sımgeler buyuk onu nası kucultecem ayarlada %100 den asagı bi kucultme degırı yok yardım.... 

escape
01-01-2010, 01:49   |  #21  
Yıllanmış Üye
183 mesaj

Ben ısrarla xp'ye devam diyorum, nede olsa olduça stabil çalışıyor.

Mustafa KRAL
13-02-2010, 16:54   |  #22  
Yeni Üye
28 mesaj

arkadaşlar bugün win 7 kurdum ekranda çizgi çizgi şeyler çıkmaya başladı bi yardımcı olurmusunuz .
acaba ekran kartı driverı olmadığı için mi. aradım netten bulumadım win 7 uyumlu bir driver yardımcı olursanız sevinirim

ThePianisTR
21-02-2010, 11:08   |  #23  
Taze Üye
1 mesaj

Siteye Ksyıt olsbilmrk için 1.30 saattir ugrasıyorum. ayda 25$ ödediğim mail adreslerimi kabul etmiyor . herneyse.
WİNDOWS 7 İLE Başım dertte
Aldıgım laptop Acer marka atom inside tek. çift işlrmci bir pc.
Daha Alalı 3 gün oldu ama açmak bu gün nasip oldu ...
Denetim masasına girdiğimde güvenlik izni istiyor. '' Devam etmek için evet e basın '' ama orada Hayır var ama evet seçeneğine tıklayamıyorum... Biliyorsunuz her işlemde Evet Hayır Seçeneği istiyor ama evet e tıklanmıyor. Çıldırmak üzereyim... Hiç bir yere giremiyor Denetim masasında Kullanıcı Denetimi ne dahi giremiyorumm çünki evet e tıklanmıyor... Ben C# ve linux yazılım işleriyle ugrasıyorum fakat bu windows 7 rezalet birşey...
HERHANGİ BİR PROGRAM YÜKLEYEMİYOR VE DENETİM MASASINDA HERHANGİ HİÇ BİR SEÇENEĞE ULAŞAMIYORUM her yerde evet - hayır seçeneği istiyor AMA EVET E TIKLSNMIYOR ZORUNLU HAYIR SEÇENEĞİ VAR SADECE
Müşterici temsilcisini aramadan önce varsa bunun bir çözümü
LÜTFEN BİLGİNİZ VARSA PAYLAŞIN...

seksibacak
11-03-2010, 18:00   |  #24  
Taze Üye
2 mesaj

Arkadaşlar Benim Sorunum Daha Başka Benim Akrabaya Bir Tane Casper Nirvana Laptop Aldin Yaninda Verilen Win 7 C d Si İle Yükledim Yalniz Yükledikten Sonra Bilgisayarı Açtığımızda 5 Dakika Geçtikten Sonra Titreme Başlıyor Mouse Ta Kaymalar Gerçekleşiyor İlkten Mouse Tandir Diye Düşündüm Ama Çıkardıktan Sonra Sorunum Devam Etti Acaba Ekran Karti Driverinimi Eksik Yükledim Ki Olamaz Win 7 Zaren Driverları Otomatik Yüklüyor Bende Bilgisayarla İçli Dışlıyım Küçüklüğümden Beri Ama Böle Bir Hatayla İlk Defa Karşı Karşıyayım Lütfen Yardıum Edin Bana ÇoK Memnun Olurum Arkadaşlar....

deatherksk
11-03-2010, 18:10   |  #25  
Taze Üye
1 mesaj

Arkadaşlar CORTREX MODEL NO:VC2P WebCam Driver Lasım buLamıyorm. Windows 7 ye göre Driverı yok . Cd si var ama xpde çalışyordu. Win7 de kurulmuo Bi Yardımcı oLurmusnuz