Windows 7 Starter Başlangıç Onarma Sorunu

Sapanca
28-06-2011, 16:11   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
8 mesaj

Merhabalar. Evde kardeşimin kullandığı bir netbook var. Buna önce korsan Windows 7 Home Premium yükledim. 3 gün sorunsuz kullandıktan sonra başlangıç onarma penceresi gelmeye başladı. Başlangıç onarma diskte hata buluyor onarıyor ama sistem yeniden başlatıldığında yine başlangıç onarma penceresi geliyordu. Ben de yeniden netbook'a Windows 7 Starter'ı kurdum, güncellemeleri yaptım Safari ve Office yükledim. Yine 3-4 gün sorunsuz kullandık ve başlangıç onarma geldi. Onarma yapıyor ama yeniden başlatınca y,ne başlangıç onarma çıkıyor bilgisayarı açamıyordum. Sonra, Yerel disk C'yi sildim, baştan temiz bir Windows 7 Starter kurulumu yaptım. 3-4 gün sorunsuz kullandık ama yine başlangıç onarma çıktı kafayı yemek üzereyim. Windows'u normal olarak başlat diyorum yükleme çubuğu görünüyor sonra 1 snliğine mavi ekran görünüyor ve reset atıyor. Ne yapmam gerek yardım edin.

melen
28-06-2011, 20:40   |  #2  
melen avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
3,638 mesaj

Bilgisayarı komut istemiyle güvenli modda çalıştırıp, chkdsk /f komutunu verir misiniz?

Sapanca
28-06-2011, 22:09   |  #3  
OP Taze Üye
8 mesaj

Güvenli mod, ağ istemiyle güvenli mod ve komut istemiyle güvenli moda bile girmiyordu. C ve D'ye format atıp yeniden yükledim. Şimdilik iyi gibi. Yine aynı sorun çıkarsa yetkili servisle görüşeceğim.

Sapanca
08-07-2011, 00:37   |  #4  
OP Taze Üye
8 mesaj

Netbook yeniden çöktü, bugün yetkili servise gittim, hdd çökmüş. Allah'tan garantisi vardı :)