Windows 7 Taskbar'da Önizleme Boyutunu Ayarlama

ExFactoR
18-01-2009, 20:34   |  #1  
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
131 mesaj

Merhaba arkadaşlar...

Bugün sistemime Windows 7'yi sorunsuz bir şekilde kurdum.. Fakat başlat çubuğunda bir sorun yaşıyorum..

Resimdeki gibi simgenin üzerine geldiğimde bu önizlemelerin çıkmasını istemiyorum. En azından çıksa bile daha küçük çıkmasını istiyorum. 2 saattir denetim masasında karıştımadığım yer kalmadı fakat hala çözemedim. Buna ek olarak temalardan "Ease Of Access" temaları denedim. Bu temalarda en azından yatay bir şekilde önizleme yapıyor fakat bu seferde temalar saydam olmuyor..

Eğer saydam olan temalarda bu önizleme seçeneğini kapatabilme olanağım varsa bana yardım edermisiniz ?

İyi akşamlar, teşekkürler..

Son Düzenleme: ExFactoR ~ 18 Ocak 2009 20:46
hanzalagaa
19-01-2009, 13:33   |  #2  
Yıllanmış Üye
105 mesaj

kardeş...bilgisayarıma gir sağ tıkla.özelliklerden performansa gir orda tik işaretlerinde enable yazan iki tane işaret var.onları kaldırısan sorunların çözülür.

eğer yapamazsan sana akşama ingilizce yazayım..!

ExFactoR
19-01-2009, 15:43   |  #3  
OP Yıllanmış Üye
131 mesaj
hanzalagaa
kardeş...bilgisayarıma gir sağ tıkla.özelliklerden performansa gir orda tik işaretlerinde enable yazan iki tane işaret var.onları kaldırısan sorunların çözülür.

eğer yapamazsan sana akşama ingilizce yazayım..!

Yaptım hocam, çok teşekkür ederim..

Eğer yapamayanlar olursa;

Start\ Control Panel\All Control Panel Items\Performance Information and Tools'a girdikten sonra Solda ki menüde "Adjust Visual Effect" butonuna tıkladıktan sonra açılan pencereden "Enable" yazan 2 seçeneğin yanlarında ki TIK'ları kaldırmanız yeterli oluyor.. İyi günler.

siyahatlı
22-02-2009, 10:32   |  #4  
Taze Üye
1 mesaj

bende bunun tersini yapmak istiyorum nasıl oluyor acaba enable diye bir şey yok
not:64 bit olmasından kaynaklanan bir şey olabilir mi? amd işlemci kullanıyorum.