Windows 7 Türkiye fiyatları açıklandı...

HugOBoss___
30-06-2009, 04:15   |  #26  
HugOBoss___ avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
2,011 mesaj

yahu durun benim bildiğim bu fiyatlara k d v dahil değil

AliGren1907
30-06-2009, 11:20   |  #27  
AliGren1907 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
103 mesaj

Yav gider marketten kola felan alırım bir sürü ORJİNAL OYUN<alırım.Bu kadar parayıda vermem belki pahalı değil ama biz bilgisayar kullanıcıları Türkiye gibi bir ortamda zaten her zaman en pahalısını kulalnıyıoruz o yüzden almamak en iyisi.<

DeePBluESeA
01-07-2009, 10:33   |  #28  
Yıllanmış Üye
281 mesaj
Alıntı: eolos  
businnes sürümü eksik acaba windows 7 da olmayacakmı. fiyata gelince pekte ilgilenmiyorum neden derseniz okulumuz msdn academic alliance üyesi ordan gerekli keyleri ücretsiz alıyoruz. vistanın businness keyini oradan almıstık. ama şayet okulum vermeseydi alırdım windows 7 gercekten güzel.
Dostum Professional Sürümü Business ın Yerini Aldı

Hiper£l£v£nKids
01-07-2009, 10:58   |  #29  
Yıllanmış Üye
2,310 mesaj

Hmm..Bu fiyatları TL olarak çevirirsek cep yakar, belki daha sonra..

sytp
01-07-2009, 14:28   |  #30  
sytp avatarı
Taze Üye
2 mesaj

neden dolar olarak açıklanıyor ty vurunca esas fiat+kdv de olunca bir emeklinin maaşına denk geliyor
tuzu kurular için fark etmez

720p
01-07-2009, 14:54   |  #31  
Yıllanmış Üye
480 mesaj

Tek bir bilgisayar için pahalı keşke iki,üç bilgisayara aynı anda yüklemeye izin verseler o zaman hiç düşünmeden alırdım. Fakat Home Premium ürününü alacağım sanırım artık taksite girip ödeyeceğim...

Son Düzenleme: 720p ~ 01 Temmuz 2009 14:55
Selçuk İslamoğlu
01-07-2009, 15:24   |  #32  
Selçuk İslamoğlu avatarı
CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 73
4,133 mesaj
Alıntı: turklerklani  
Yav gider marketten kola felan alırım bir sürü ORJİNAL OYUN<alırım.Bu kadar parayıda vermem belki pahalı değil ama biz bilgisayar kullanıcıları Türkiye gibi bir ortamda zaten her zaman en pahalısını kulalnıyıoruz o yüzden almamak en iyisi.<

Sorun Türkiye'de en pahalısı olması değil. Windows 7 Fiyatları Türkiye'de diğer ülkelere göre hele Avrupa'ya göre çok daha düşük (avrupa'da aynı fiyatları Euro cinsinden düşünün). Ama sorun, diğer ülkelere göre maddi gelirin çok düşük olması. Peki bundan tüm dünyadan düşük fiyatla satılan ürünün firmasını mı, kendi maddi gelirleri yüksek olsun diye halkın maddi gelirin düşük olmasını sağlayanları mı suçlamak lazım, mesela tüm internetin tekelini o firmanın 1 yıllık karına satanları mı, yoksa onlara yıllardır uyanmadan bu fırsatı "demokratik" yollardan verdiğimiz için kendimizi mi ;)

AliGren1907
02-07-2009, 14:01   |  #33  
AliGren1907 avatarı
Yıllanmış Üye
103 mesaj

Yine kazananlar belli biz düşük maaşla bunları almaya calisacağız :).Keşke tanıdıkalrım vali,kaymakam,başbakan olsaydı böle mesajlar atmak durumunda kalmazdım Selçuk Bey.Suçlular bellidir Chip Online Forum Kurallarına aykırıdır bu suçun ne oldugunu vs yazmak.En iyisi yine biz düşügünü alalım ucuz fiyat evet ordaki mesajımdada söyledim.

Ancak internete bu sınırsızın en ucuzuna bile en düşük 44 TL verirken Doğal Gaza %20 zaman yapılırken vs ev kirasına ya çıkarsın ya da almanyadaki oğlum gelcek derken elektrik su gibi zamnlanan şeyler varken üstüne araba yakıtlarına zam varken.Kısacası Yurdumda ki gelirin gidişatına bakacak olursak pahalı olacaktır :) nesze uzun ve saçmaca yazdım ama demek istediğimi anladığınızı varsayıyorum :)

SaygılaR-İyi Forumlar.<

Son Düzenleme: AliGren1907 ~ 02 Temmuz 2009 14:03
icemanphoenix
02-07-2009, 20:24   |  #34  
Yıllanmış Üye
308 mesaj
Alıntı: numbb  
vergi indirimi ne zaman son bulacak bilginiz var mı ? ben de pc toplamak istiyorum yaz sonuna dogru. ayrıca başka bir arkadaş sormuş yukarıda , ben de daha önce sordum forumda ama yanıt alamamıştım .. bu OEM ve  kutulu windows arasındaki fark nedir ve fiyatları da farklı oluyor sanırım ? nedir bu Masum
vergi indirimi yanlış hatırlamıyorsam eylül sonuna kadar devam edecek

icemanphoenix
02-07-2009, 20:38   |  #35  
Yıllanmış Üye
308 mesaj
Alıntı: Selçuk İslamoğlu  

Sorun Türkiye'de en pahalısı olması değil. Windows 7 Fiyatları Türkiye'de diğer ülkelere göre hele Avrupa'ya göre çok daha düşük (avrupa'da aynı fiyatları Euro cinsinden düşünün). Ama sorun, diğer ülkelere göre maddi gelirin çok düşük olması. Peki bundan tüm dünyadan düşük fiyatla satılan ürünün firmasını mı, kendi maddi gelirleri yüksek olsun diye halkın maddi gelirin düşük olmasını sağlayanları mı suçlamak lazım, mesela tüm internetin tekelini o firmanın 1 yıllık karına satanları mı, yoksa onlara yıllardır uyanmadan bu fırsatı "demokratik" yollardan verdiğimiz için kendimizi mi ;)

daha iyi açıklanamazdı Alkış