Windows 7 Ultimate 32 Bit Format

ortuncsnmz35
17-10-2013, 11:16   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
5 mesaj

Öncelikle Konunun Doğru Yeremi Açıldığını Bilmiyorum Şimdiden Yanlış İse Özür Dilerim .
Konuya Geldiğimizde Olay Biraz Karışık ve Dolaylı Tek tek Yaptıklarımı Satır Halinde Yazacağım ki Sorunum Net Anlaşılabilsin

- Öncelikle Makinemde Xp Kuruluydu .
- Ve Elimde 2 Tane Ekran Kartı Var
- Atı X1050 , Atı Radeon HD 4850
- Güncel Olarak Kullandığım Ekran Kartı 4850 Arkadaşlar 1 Gb 256 Bit .
- Ekran Kartı Makinemde Takılıyken 32 Bit Ultimate Kurmaya Karar Verdim Makineyi Formatlamak İçin Cd yi Taktım ve Formata Başladım Herşey Güzel Gitti Ama " Masaüstü ilk Kullanım İçin Hazırlanıyor " Yazdığı Ekranda Tuhaf Bir Çizgiler Çıktı Böyle Ekranın Sağından Soluna Doğru 2 3 Parmak Genişliğinde . ve Reset Attı
- Resetten Sonra Makine Açılmamaya Başladı ve Bende Tekrar Format Attım Hep Aynı Yerde Donuyor Yanlış Birşey Yaptım Sandım ve 2. Formattan Sonra Gene Aynısı Olunca Donanımsal Birşey ve Ekran Kartının Sorunu Olabileceğini Düşündüm .
- 2. Ekran Kartım Olan Eski Ama Çöpe Atmadığım X1050 yi Taktım ve Format Attım Bu Sefer Herşey Yolunda Gitti ve Masaüstü Geldi Formatı Tamamladım .
- Zaten Otomatik Olarak Driverları Kurdu ve Sorunsuz Makine Hazır Hale Geldi .
- Ama X1050 İle Hiçbir İşlem Yapamayacağım İçin Makineyi Kapattım ve Güncel Ekran Kartım Olan 4850 yi Taktım Makine Açıldı Bu Sefer Masaüstü Geldi ve ATI Radeon HD 4850 Graphic Card MDDA 1.1 Diye Bir Driver Yükledi Otomatik Olarak Yükledi ve Aktif Olabilmesi İçin Restart Atmanız Lazım Diye Uyardı Bende Restart Attım Ama Bu Seferde " Lütfen Bekleyiniz " Kısmında Masaüstü Gelmedne Önceki Kısımda O Dönen Yuvarlak Donuyor ve Gene Bir Tuhaf Şekiller Geliyor Ekranın Görüntüsü Gidiyor ve Restart Atıyor Durumuna Geldi .
- Şuan 4850 Takılı Ve Ekran Kartı Driverı Yüklemeden Makineyi Açabiliyorum ama Onun İçinde Öncelikle Güvenli Moda Girip Driverı Kaldırıp Tekrar Restart Atıyorum Normal Açılınca Driversız Bir Şekilde Kuruyor Gene Win 7 Otomatik Olarak Ben Bunu Kaldırıyorum ve Restart Atmıyorum Şuan İnternete Girebiliyorum ve Araştırabiliyorum .
- Ama Malesef Bu Ekran Kartını Kuramıyorum Her Seferinde Kendi Driverını Kuruyor ve Ben Restart Attıgımda Donuyor .

Denediklerim :

- Belki Çoğu Mantıksız Ama Diger Forumlarda Ve İnternette Okuduklarımı Denedim Yazayımda Aradan Çıksın

- Net Framework 4,5 ' i Kur Düzelir Dediler Olmadı .
- Önce Format Attığım Ekran Kartını Tak Sonra Değiştirirsin Dediler X1050yi Taktım ve Makine Açıldı Kapadım Ekran Kartın Değiştirdim Olmadı .
- Win7de Otomatik Aygıt Yükleme Ayarlarını değiştir O Kendi Yüklemesini Engelle Dediler Yaptım Ama Hiç Bir Değişiklik Olmadı Ne kadar Elle Yapıcam Seçeneğini Seçsemde .
- 4850'nin Ekran Kartı Driverını İnternetten En Güncelini Bul Makine Açılınca Kurdugunu Kaldır Onu Kur Dediler . Makinedeki Tüm Ati ile İlgili Olan Şeyleri Sildim ve 13.1'i Kurdum Orjinal Sitesinden ve Gene Restart Sonucu Olmadı .

Ve Şimdi Sizden Yardım Bekliyorum Lütfen . 20 30 Dakkalık Format Benim için 3 4 Güne Maloldu ve Kaç Gündür Bu Sorunu Düzeltmekle Ugraşıyorum . Eğer Bilgisi Olan Varsa Lütfen Yardımcı Olursa Çok Sevinirim .

Not : Ekran Kartın Bozulmuş Olabilir Diyenlerde Vardı Ben Bu Kartı Para Vermeden Aldım Orjinal 0 Bandrollü Kutusundan ve Alalı 1 2 Hafta Oldu Yani Kartta Sorun Olacağını Sanmıyorum .

Not2 : Ekran Kartı Win7 ye Uyumsuz Desek Saçma Olur Çünkü Kaç Model Altı X1050 Bile Açarken Win7 yi Bu Kartın Hayli Açması Gerekir .

Şimdiden Teşekkürler .

ortuncsnmz35
17-10-2013, 12:19   |  #2  
OP Taze Üye
5 mesaj

+++++

ortuncsnmz35
17-10-2013, 13:02   |  #3  
OP Taze Üye
5 mesaj

Yokmu Koca Forumdaa Yardım Edebilecek Birisi ?

ortuncsnmz35
17-10-2013, 13:09   |  #4  
OP Taze Üye
5 mesaj

Eyv Yardımlarınız İçin Sağolun . Kimse Bir Yorum Bile Yazmamış .

murat5038
18-10-2013, 20:32   |  #5  
murat5038 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 681
6,682 mesaj

Bayramdan dolayı cevap gecikti kusura bakmayın. Sorununuz kısa ve net;

1. 4000 serisi ekran kartınız Bozuk veya PSU yetersiz.

2. Anakartınız, ram ve İşlemcinizden biri bozuk veya eski olabilir.

3. X1000 serisi ekran kartı Win7 destekli tam driveri olmadığından Size bir yararı olmaz.

Yani Sistem bilgilerinizi tam yazmadan pek bişey diyemem. Anakart/PSU/RAM/ bunların değişmesi gerekecek gibi gözüküyor. Ekran kartınızı sağlam başka bir kasada deneyin PSU' 500w dan aşağı olmayan bir bilgisayardan deneyin.

ortuncsnmz35
18-10-2013, 20:52   |  #6  
OP Taze Üye
5 mesaj

Ekran Kartını Başka Bir Bilgisayarda Denedim ve Sorunsuz Bir Şekilde Cd sinden Driverı Yükledim Hiç Bir Sorun Olmadan Çalıştı Problem Yaşatmadı . 

Ram Slotlarımda 2 Ram var Biri 2 GB biri 1 GB Tek Tek Çıkartıp Denedim ve Gene Olmadı . 

Ben Sorunun Win7 İle Alakalı Olabileceğini Düşünerek Cd Değiştirmeyi Düşündüm Ama Aynı CD ile Ben Format Atmadan Yaklaşık 2 3 Saat Önce Başka Bir Pc ye Format Attım ve Onda Öyle Bir Sorun Yaşamadım .

Ayrıca Şöyle Diyebilirim . Sorun Driverlarla Alakalı Olmalı Çünkü Ekran Kartı Driversız Hiç Bir Sorun Yok Şuan Onboard Olarak Kullanıyorum Ayrıca X1050 yi Takıncada Sorun Yaşamıyorum 

Bir Arkadaş 4850'nin Bozulmuş Olabileceğini Söyledi Ama İlk Satırda Yazdığım Şey Bunun Olma İhtimalinide 0'a Düşürüyor .