Windows 7 Üzerine Xp Kurdum.

HPQ-User
07-03-2010, 19:43   |  #1  
OP CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 29
30,996 mesaj

Ali sormuş:
Windows 7 Üzerine Xp Kurdum, bilgisayar direk xp üzerinden açılmaya başladı. İşletim sistemim açıkken bir program yardımıyla diğerine geçmem mümkünmü? Easy bcd yükledim xp de uyumsuzluk oldu(net framework 2 de kurdum). Veya bilgisayar açılırken işletim sistemlerini bana sıralarsa ordanda giriş yapabilirim, ama bunun nasıl yapılacağını bilmiyorum. (c: windows 7 kurulu, d: özel dökümanlarım var E:xp kurulu) Yardımlarınızı bekliyorum, şimdiden teşekkür ederim.

Soru Türü: Yazılım
İşletim Sistemi: Windows 7
Sistem Özellikleri:
intel core 2 duo 2.53
nvidia geforce 8700 1gb
2gb kingston ram

İnternet Tarayıcı: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; en-US) AppleWebKit/532.5 (KHTML, like Gecko) Chrome/4.0.249.89 Safari/532.5

Sefa Adak
07-03-2010, 22:10   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
1,824 mesaj

Merhaba

Win.XP ortamına girdikten sonra Bilgisayarım Sag Tus Menusu > Ozellikler > Gelismis > Baslangıc ve Kurtarma > Ayarlar > Varsayılan İsletim Sistemi kısmından istediginiz OS ile PC'nizi baslatabilirsiniz.Onun dısında baslangıc surelerini ve İsletim Sistemi seceneklerini de ayarlayabilirsiniz.Boylece sistem baslangıcında size mevcut OS'leri gostericektir.Dilediginizi secip devam edebilirsiniz..</

atel
08-03-2010, 16:54   |  #3  
Yeni Üye
Teşekkür Sayısı: 0
25 mesaj

Cevabınız için çok teşekkür ederim ama sizin dediğiniz başlangıç ve kurtarma bölümüne geldiğimde sistem başlangıcı kısmında sadece windows xp seçeneği var, onun altında düzenleye tıkladığımda ise boot.ini dosyasını gösteriyor.

[boot loader]
timeout=30
default=multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(3)\WINDOWS
[operating systems]
multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(3)\WINDOWS="Microsoft Windows XP Professional" /noexecute=optin /fastdetect

Burdan bir düzenleme yapılabilir galiba, fakat ben yapamadım. Yardımlarınızı bekliyorum..