windows 7 windows live mail kaldırma sorunu

cozermen
07-05-2010, 21:55   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
5 mesaj

Merhabalar;
windows 7 işletim sistemi kullanıyorum. Bilgisayarı yeni aldım bana geldiğinde live mail yüklüydü. ancak parola girmeden vazgeç dediğimde hesabım yinede açılıyordu daha önceden xp sistemindede live mail kullandığım için tekrar yüklemek istedim ve microsoftun sitesinden  indirdim ancak o programlar bilgisayarda yüklü olduğu için yüklemedi bende kaldırmak istedim ama ekle kaldırda göremedim. bende bir cahillik edip klasörleri sildim. Ancak hala yüklü gözüküyor ve kaldıramıyorum. bu konuda yardım ederseniz çok sevinirim

zxsel
07-05-2010, 22:23   |  #2  
zxsel avatarı
Yıllanmış Üye
903 mesaj

reegseeker programı ıle kalıntıları arat sıl duzelır yada kayıt defterınden sılmeyı dene

revo unustaal dıye bır program var oda programları zorla kaldıran bır program onlada kaldırabılırsın ancak sadece lıve yı degıl  yardımcı araclarını da kladır dıcen oturum acma yardımccısı vede karsıdan yukleme aracı

nı  kaldırcan vede  asagı lınktede normal kardırma teknıklerı var

burda anlatımı ıncele yardımcı olur beklı

Bazen Bilmeyerek proramı bilgisayarınızdan silmek için programın klasörünü silersiniz. Bu durumda Denetim Masası / Program Ekle-Kaldır da o programı kaldırmaya çalıştığınızda kalkmaz. Bunun için tweakui yardımcı programı kullanabilirsiniz. Yoksa Başlat/Çalıştır/Regedit i çalıştırın

(Çalıştır’ı klavyeden çalıştırmak için win tuşu ile R tuşuna basın.)

1- Haaa_LOCAL_MACHINE ’i yanındaki + yı tıklayın açılan listeden

2- Software ’i açınc9fa smiliv Ekle/Kaldırdan Silemediğiniz Programlar aynı şekilde takip edin

3- Microsoft ’u açın

4- Windows ’u açın

5- CurrentVersion ’u açın

6- Uninstall’ ı açın

(Bilgisayarım \Haaa_LOCAL_MACHINE\ Software\ Microsoft\ Windows\ CurrentVersion\ Uninstall)

Burada Program-Ekle kaldır daki listeyi göreceksiniz. Listeden kaldıramadıklarınızı DEL tuşuna basarak silin

cozermen
14-05-2010, 20:43   |  #3  
OP Taze Üye
5 mesaj

çok teşekkür ederim işe yaradı

u-mit
17-06-2010, 13:50   |  #4  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
108 mesaj

bu soruyu bende soracaktım ama aynı sıkıntıyı başka bir arkadaşta yaşamış. fakat şöyle bir durum var bilgisi olan varsa bilgisini paylaşırsa sevinirim. arkadaşında dediği gibi programı açtığımda şifre girmeden iptal dediğimde program sorunsuz şekilde çalışıyor. )msn de şifre hatırlatma etkin değil.) bu normal bir durum değil, bu bir açık mıdır yoksa farklı bir yerde bir ayarı mı vardır. gerçi ayarı bile olsa iptal denildiği zaman programın açılmaması gerekir diye düşünüyorum.

olgersi
11-07-2010, 17:57   |  #5  
Taze Üye
2 mesaj

Merhabalar
Benim windows msn ile sorunum var.
yukaridaki vermis oldugunuz siralamayi:

1- Haaa_LOCAL_MACHINE ’i yanındaki + yı tıklayın açılan listeden

2- Software ’i açınc9fa smiliv Ekle/Kaldırdan Silemediğiniz Programlar aynı şekilde takip edin

3- Microsoft ’u açın

4- Windows ’u açın

5- CurrentVersion ’u açın

6- Uninstall’ ı açın

(Bilgisayarım \Haaa_LOCAL_MACHINE\ Software\ Microsoft\ Windows\ CurrentVersion\ Uninstall)

Burada Program-Ekle kaldır daki listeyi göreceksiniz. Listeden kaldıramadıklarınızı DEL tuşuna basarak silin

[url][/url] iste bunlari hepsini uyguladim hepsini de denedim baktim. Bakmadigim site ve denemedigim metod kalmadi. ama yine lanet olasi windows messenger mail kaldirilmiyor da kaldiramiyorum. tam bir haftami aldi bununla ugrasiyorum ama yine yapamadim da yapamadim. format cektireli yeni oldu ve format cektirmek istemiyorum.

regedit'ten windows maili silemiyorum. silinmiyor hata veriyor ve silemiyorum. anlamadim bu isi ama inanin butun islerimi biraktim bi tek bununla inatla ve israrla devam ediyorum.

bana su lanet olasi windows messenger maili - messengeri kaldirmama yardimci biri varsa cok sevinerim.
ekle-kaldir program'da- your unistaller 2010- ccleaner ile ve ne bilim bu tur programlari hepsni denedim olmadi da olmadi.
program files'te bulunmuyor diger programlarda da bulunmuyor.
yardimci olursaniz cok sevinerim...

saygilarla
tesekkur ederim

olgersi
11-07-2010, 17:58   |  #6  
Taze Üye
2 mesaj

sunu belirtmeyi unutmusum.
simdi Windows7 kullaniyorum.
windowsum bu.