[YAZILIM] Windows 7 x64 bit düzen sorunu

HPQ-User
01-11-2012, 02:03   |  #1  
OP CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 29
30,996 mesaj

Bilgisayarım HP pavillion 1352 et üzerinde Microsoft windows 7 x64 home basic bulunuyordu...

Bir kaç yavaşlamadan sonra bilgisyarımı recovery yaparak ilk aldığım güne çektim" Format veya kurtarma Dvd'si yerine recovery var " Lakin istediğim randumanı alamadım 6 gb ram olmasına rağmen çokda güzel internet hızım olmasına rağmen bilgisayarın internet tarayıcıları aynı anda farklı 3-5'üncü videoda bilgisayar video tarayıcısı üzerinde kasma yapıyor... Sanırım Recovery diskine de virüs bulaşmıştır.. Bugün Hp sitesinde gezerken Windows 8 Reklamını keşfettim 29 Tl yeni laptop alanlara felan diğe. Hemen başvuru yaptım lakin o gelene kadar ben bu çileyi çekemezdim. Bunun için bir ay deneme sürümlü korsan cd ile format çekmeye karar verdim windows 8 original gelene kadar bari demo sürüm ile bir ay idare edim demiştim. İnternetden indirdiğim Windows 7 x64'ü bilgisayara kurduktan sonra işler iyice sarpa sardı. Bilgisayarın driverları kurulu değildi. USB portlarında sıkıntı olmaya başladıTakmış olduğum USBleri zor görmeye başladı. Öte yandan Windows Media player bile zor açılıyor. Hepsini geçtim. İnternet üzerinden W7x64'ün Türkçe dil paketini indiriyorum lakin "DENETİM MASASI/DİL AYARLARI" sekmesindeki sihirbaz browse tuşuna bastığımda paket exesini görmüyor çift tıklayınca exe çalışmıyor, yönettici modunda çalıştırınca lp diğe bir klasör geliyor... hayır o değilde hem recoveryden oldum hemde original sürümümden oldum. Sıyırcam kafayı bilgisyardan randuman alamıyorum 4 gb sınırım var. kafa atacam şimdi Windows 7'yi tekrar indiresim geliyor. Önce sizlere bir sorim dedim..

Sistem Bilgilerim
Son Düzenleme: HPQ-User ~ 15 Kasım 2012 17:25
himmety
15-11-2012, 17:58   |  #2  
himmety avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 32
602 mesaj

win 8 i almışsın 8 i yüklemek için  sisteminde orjinal bir işletim sistemi yüklü olması gerekiyor onun için win 7 hangi lisansın var ise onu kur ve win 8 windows üzerinden yükle. yoksa etkinleştirme sorunu oluyor.