Windows 7 yaraları sarmaya yetecek mi?

CHIP Online
15-01-2009, 12:00   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj

Bu iddia çok tartışılacak: Windows 7, XP'den vazgeçemeyen kullanıcıları çok da etkilemeyecek...

Okumak için: https://www.chip.com.tr/konu/Wind ... tecek-mi_10484.html

Resimlerle: Adım adım: Windows 7'yi kurun ve deneyin

ABD'nin saygın kurumlarından Barclays Capital analiz uzmanı Ben Reitzser, Microsoft'un yeni işletim sistemi Windows 7'nin getirecekleri üzerine konuşurken, daralmaya başlayan pazarı tekrar genişletmeye yetmeyeceğini iddia etti. Reitzser, kullanıcılarda Vista'nın ciddi bir hayal kırıklığına yol açtığını belirterek, pek çok kullanıcının Windows XP işletim sistemlerini Vista'ya yükseltmediğine dikkat çekti. Hatta yeni satın alınan notebook'larla gelen Vista'ları Windows XP'ye indirmek için ek ücret ödemeyi kabul eden kullanıcılar olduğunu da belirterek, bu derece hayal kırıklığına uğramış kullanıcıların kolay kolay Windows 7'ye güvenerek, yeni sistemin sağlıklı çalışacağı donanım özelliklerine sahip bir PC satın almayacaklarını, dolayısıyla Windows 7'ye geçmek için acele etmeyeceklerini düşündüğünü söyledi.

Vista'nın donanım üreticilerini [url=""]zor durumda bırakmış olduğu[/url] gerçeği, küresel krizle de birleşince oluşan tablo PC'ler için pek de parlak değil. Bu yüzden 2009 öngörülerinde PC satışlarında, bir yıl önceye göre %2 ile %10 arası bir gerileme yaşanacağı düşünülüyor. Windows 7 beta sürecinde yaşanan sıkıntıları da hesaba katan Reitzser, girmiş olduğumuz 2009 yılının ne Windows 7, ne de PC'ler için iyi bir yıl olmayacağını düşünüyor.

Diğer yandan beklentiler notebook satışlarının artarak, 2009 yılında 40 milyon adeti bulacağı yönünde.

Tüm konu: Windows 7 yaraları sarmaya yetecek mi?

İzleyin: Win 7 böyle açılacak!

Resimlerle: Adım adım: Windows 7'yi kurun ve deneyin

Kaynak: www.chip.com.tr

Tartışıyoruz: Siz bu değerlendirmelerini nasıl karşılıyorsunuz?

Kapalı Hesap (53751)
15-01-2009, 15:47   |  #2  
Kapalı Hesap
Teşekkür Sayısı: 0
3,036 mesaj
CHIP Online
Reitzser, girmiş olduğumuz 2009 yılının ne Windows 7, ne de PC'ler için iyi bir yıl olmayacağını düşünüyor.
Mac:P

Fattur
15-01-2009, 17:29   |  #3  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
5,768 mesaj

Bu adama diplomayı verenin....
Salak adam anlayamış gerçekleri...

bycentrino
15-01-2009, 17:56   |  #4  
bycentrino avatarı
Yıllanmış Üye
210 mesaj

Herhalde kendisi beğenmedi diye böyle bir açıklama yapmış
Herkesi kendisinin klonu mu sanıyor acaba:)

DeJaVu_
15-01-2009, 18:15   |  #5  
Yeni Üye
37 mesaj

XP Çok Kolay Bir İşletim Sistemi, Güvenlik Bakımından Çok Düşük Günümüz Şartlarında Fakat Bilgisayar Kullanımı Evlerde Çoğalıyor Hemen Hemen Bilinçsiz Bir Bilgisayar Kullanıcıları Türüyor, Ben Demiyorum ki Herkes Kullanmayı Bilmiyor Diye Fakat Öyle Bir Gerçek Var ve XP'yi Hala Üstlerde Tutan Onlar Çünkü Bir İşletim Sistemini Sadece MSN, İnternet Olarak Kullanmaktalar ve Bunuda En Hızlı Doğal Olarak XP Sağlıyor O Zaman Teknolojisi İle Uyumlu, Birde Şu Var Herkesin Evinde Yüksek Bilgisayarlar Yok Buda Demek Oluyorki XP'den Başka Kullanacak Bir İşletim Sistemi Yok. Birde Microsoft Bir Yerde Çok Büyük Hata Yaptı Onun Adıda "Vista" Çünkü Berbat Bir İşletim Sistemi, Çok Ağır Gerçekten. Ve "Windows 7" Deneyin Bence, Vista'nın Üzerine Kuruldu Sözlerine Kesinlikle Kınıyorum. Vistayı Kaldırmayan Bir PC'ye Kurdum XP Kadar Performans Veriyor. ve Şunuda Eklemek İstiyorum Microsoft Sözcüleri "Windows 7"nin Vistanın Üstü Olarak Kabul Etmeyin Tamamen Bağımsız Bir İşletim Sistemi Dediklerini Hatırlatmak İstiyorum.

Son Olarak "Windows 7 Beta"'yı Kurup, Send Feedback Yaparak yani Görüşlerinizi Microsoft İle Paylaşırsak Biz Kendimiz Bir İşletim Sistemi Yaratabiliriz. İllaki Bütün Dediklerimizi Yapacak Diye Birşey Yok Fakat Yarısını Bile Yapsa Ortaya Çok Güzel Bir İşletim Sistemi Çıkar...

Windows 7'e Söz Etmeyin Bence En Azından Şu Anlık Çünkü Daha Beta Hemde Beta Bile Bence Çok Güzel....

Hiper£l£v£nKids
15-01-2009, 18:50   |  #6  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
2,310 mesaj

Sırf böyle kişiler yüzünden oluyor böyle.Windows 7 kötü olacak Windows 7 berbat olcak gibi öngörü yapmak sadece geri kafalılıktır.Kendi beğenmediyse 6 milyar insan beğenmemek zorunda değil.

Boracalin
28-01-2009, 01:05   |  #7  
Boracalin avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 8
1,592 mesaj

walla ben de kusura bakmayın sadece ev kullanıcısıyım surf yaparım mp3 dinler video izlerim... msn kullanır gmail'den e-postalarıma bakarım... bu nedenle benim için XP hala 1 numara... yok win7 yok vista bana uzak kavramlar bir defa vista kurdum ilk başlar iyidi 1 aya kalmadan öyle ağırlaştıki tekrar xp'me döndüm... valla xp oldukça değil win7 win77 çıkarsalar pekte umrumda değil... o nedenle eğer birgün xp piyasadan silinirse ne yaparım derdindeyim. (xp gibi olan bildiğiniz bir linux dağıtımı var mı bu arada ? )