Windows 7'yi indirme yarışı başladı!

CHIP Online
03-11-2008, 13:00   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj

Az sayıda insana dağıtılan Windows 7 Pre-Beta sürümü, çok geçmeden torrent dünyasının yıldızı oldu.

Okumak için: https://www.chip.com.tr/konu/Wind ... i-basladi_9412.html

Microsoft'un çiçeği burnunda yeni işletim sistemi Windows 7'nin pre-beta sürümü, hatırlayacağınız üzere Professional Developers Conference'ta (PDC) geliştiricilere dağıtılmıştı.

Ancak BitTorrent siteleri de Windows 7'ye pek kayıtsız kalamadı ve dünya genelinde binlerce BitTorrent kullanıcısı, Windows 7'nin bu sürümünü sistemlerine indirmeye çoktan başladı bile. Pirate Bay ve Mininova gibi en iyi bilinen BitTorrent siteleri, yeni işletim sisteminin 32 ve 64 bit'lik sürümlerini Cuma günü itibariyle yayına vermiş durumdalar.

Örneğin Pirate Bay üzerinde, Windows 7'nin 32 bit'lik sürümünün bir kopyasını yaklaşık bin kadar insan upload ediyor ve neredeyse 7 bin kişi, aynı sürümü sistemlerine indirmekle uğraşıyor. 64 bit'lik Windows 7 sürümü ise 32 bit'e nazaran daha az ilgi görüyor ve 64 bit'lik kopyaları torrent'e sadece 100 kişi sunuyor. Mininova'nın da durumu Pirate Bay'den pek farklı değil.

Yapılan yorumlarda ise, genellikle Windows 7'nin kullanıcıya değişik bir şey getirmediğinden ve internetten Windows 7'yi indirmenin sadece zaman kaybı olduğundan bahsediliyor. Ancak indirilen sürümün henüz beta bile olmadığı gerçeğinin unutulmamasında yarar var. Sonuçta önemli olan şu an için görünümdeki farklar değil, performans konusundaki farklar...  

Tüm konu: Windows 7'yi indirme yarışı başladı!

Kaynak: www.chip.com.tr

Tartışıyoruz: Hangi torrent aracını kullanıyorsunuz?

DeePBluESeA
03-11-2008, 15:59   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
281 mesaj

Valla bir haftadan uzun süredir download da zaten bana kalırsa torrent siteleri microsoft tan hızlı çalışıyor :)

uGuR.uK
03-11-2008, 16:41   |  #3  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
8,316 mesaj

win.7'nin yayınlanan 3videosu daha siteye konulmadan önce indirmeye baslamıstım videoları konuldugu günde indirmem bitmisti ve yükledim, ancak yukarda da dendigi gibi daha beta bile degil ama yinede hosuma gitti walla...

not: konunun sonunda "sizde indirdiniz mi?, görüşleriniz ne?" vs. gibi sorular beklerdim, hangi torrent programı diye sorulması alakasız olmuş biraz(her ne kadar torrent agları icerikte olsada asıl konu win.7 betası yani).

Son Düzenleme: uGuR.uK ~ 03 Kasım 2008 18:20
Toxic
03-11-2008, 17:57   |  #4  
Yıllanmış Üye
3,600 mesaj

beta olarak indirilmeye sunulsun hemen indirip güvenlik açıklarını bulacağım :D

Sevdimsadece
04-11-2008, 10:50   |  #5  
Yıllanmış Üye
172 mesaj
Ahmet DOĞAN
Valla bir haftadan uzun süredir download da zaten bana kalırsa torrent siteleri microsoft tan hızlı çalışıyor :)
Beğendimharikasın vallahi hızlı çalışıyor

Kapalı Hesap (91855)
10-11-2008, 22:58   |  #6  
Kapalı Hesap
Teşekkür Sayısı: 27
2,006 mesaj

ben de indirdim build 6801 i kullanıyorum ama sizden bi konuda yardım isteyeceğim

https://www.chip.com.tr/forum/Windows-7-Milestone-3_t79769.html

ben bi türlü superbar işini yapamadım linkini verdiğim konuya önerilerinizi yazarsanız çok mutlu olurum

Kapalı Hesap (79876)
11-11-2008, 00:40   |  #7  
Kapalı Hesap
1,252 mesaj
elazigli
not: konunun sonunda "sizde indirdiniz mi?, görüşleriniz ne?" vs. gibi sorular beklerdim, hangi torrent programı diye sorulması alakasız olmuş biraz(her ne kadar torrent agları icerikte olsada asıl konu win.7 betası yani).
Yani haber torrentle alakası yok torrent nerden çıktı.
Torrent ağı araç sadece;
Zaten kimsede hangi torrent programını kullandığını yazmamış.
Bende yeni indiriyorum.
Ahmet DOĞAN
Doğru söylüyor gülmeyin.
Kahkaha ama insanın gülesi geliyor.
Torrent yararlı bir olgu microsofta kalsaydık..