Windows 7'yi Yasal Olarak Ücretsiz Kullanın !

nonpasaran
01-04-2010, 23:59   |  #1  
nonpasaran avatarı
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 7
1,216 mesaj

Eğer benim gibi işletim sistemini kurması 15 gün alan ve bir daha çok mecbur kalmadıkça asla format atmayan biri iseniz bu ipucu pek işinize yaramayacaktır.Ama eğer 4 ayda bir format atmaya razı iseniz Windows 7'yi legal olarak hayatınız boyunca ücretsiz kullanabilirsiniz...

Aynı işlemi Windows Vista'da uygulamak için bakınız;
Vista deneme süresini 120 güne çıkartmak

• Bildiğiniz gibi Windows 7'yi yükledikten sonra size etkinleştirmeniz için 30 gün süre verir. Burada ki püf nokta bunu 3 defa daha uzatabiliyor olmanızdır.Yani 120 gün deneme hakkı elde edebilirsiniz.
  • Burada dikkat edilmesi gereken nokta her 30 günün dolmasına bir gün kala altta anlatacağım işlemi yapmanız gerekir.Eğer 30 günlük süre dolarsa bu işlemleri yapamazsınız.
  • Ben bunlara üşenirim derseniz bütün bu işlemleri otomatik olarak ta uygulayabilirsiniz.Yazının sonunda.
  • Kaç etkinleştirme hakkınızın kaldığını öğrenmek için Başlat Menüsü arama satırına slmgr.vbs -dlv yazın ve Enter'a basın:

1- Başlat Menüsü arama satırına regedit yazın ve "Enter"a basın.

2-Kayıt Defteri'nde 
HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\SoftwareProtectionPlatform  yolunu izleyin.

3- Burada sağ tarafta görebileceğiniz SkipRearm değerinin "0" olup olmadığını kontrol edin.Eğer "0" değilse "0" yapın.

4- Kayıt defteri'ni kapatın.

5- Yönetici haklarına sahip bir komut istemcisiaçın.

6-Komut istemcisine slmgr -rearm  yazın ve "Enter"a basın.

7- Açılan pencerede "Tamam" deyin.

Artık 30 gün daha deneyebilirsiniz.

Eğer alttaki hataları alırsanız verilen çözümleri uygulayın.

• Bilgisayarı yeniden başlatın ve 5-7 adımlarını tekrar uygulayın.

• 3 seferlik etkinleştirme hakkınızı doldurmuşsunuz ya geçerli bir lisans anahtarı ile etkinleştirin yada Windows'u yeniden yükleyin.

Ben bunlara üşenirim kardeşim derseniz buyrun;

Alttaki kodları bir metin belgesine kopyallayın ve "Farklı Kaydet"ten sonu .xml  olarak bitecek şekilde kaydedin.

[ Tüm kodu seç ] [ Yeni Pencerede Göster ]
 <?xml version="1.0" encoding="UTF-16"?> <Task version="1.3" xmlns="http://schemas.microsoft.com/windows/2004/02/mit/task">   <RegistrationInfo>     <Date>2009-07-15T17:55:13.8582314</Date>     <Author>Nonpasaran</Author>     <Description>This creates a Task that upon 30 days Rearms Windows 7 so that the activation popup wont show up for the maximum of 3 times essentially giving you 120 days.</Description>   </RegistrationInfo>   <Triggers>     <CalendarTrigger>       <StartBoundary>2009-07-15T17:50:11.8959436</StartBoundary>       <EndBoundary>2010-03-01T16:59:00</EndBoundary>       <Enabled>true</Enabled>       <ScheduleByDay>         <DaysInterval>30</DaysInterval>       </ScheduleByDay>     </CalendarTrigger>   </Triggers>   <Principals>     <Principal id="Author">       <GroupId>S-1-5-32-544</GroupId>       <RunLevel>HighestAvailable</RunLevel>     </Principal>   </Principals>   <Settings>     <MultipleInstancesPolicy>IgnoreNew</MultipleInstancesPolicy>     <DisallowStartIfOnBatteries>false</DisallowStartIfOnBatteries>     <StopIfGoingOnBatteries>false</StopIfGoingOnBatteries>     <AllowHardTerminate>true</AllowHardTerminate>     <StartWhenAvailable>false</StartWhenAvailable>     <RunOnlyIfNetworkAvailable>false</RunOnlyIfNetworkAvailable>     <IdleSettings>       <StopOnIdleEnd>true</StopOnIdleEnd>       <RestartOnIdle>false</RestartOnIdle>     </IdleSettings>     <AllowStartOnDemand>true</AllowStartOnDemand>     <Enabled>true</Enabled>     <Hidden>false</Hidden>     <RunOnlyIfIdle>false</RunOnlyIfIdle>     <DisallowStartOnRemoteAppSession>false</DisallowStartOnRemoteAppSession>     <UseUnifiedSchedulingEngine>false</UseUnifiedSchedulingEngine>     <WakeToRun>false</WakeToRun>     <ExecutionTimeLimit>P3D</ExecutionTimeLimit>     <Priority>7</Priority>   </Settings>   <Actions Context="Author">     <Exec>       <Command>"C:\Windows\system32\slmgr.vbs"</Command>       <Arguments>/rearm</Arguments>       <WorkingDirectory>C:\Windows\System32\</WorkingDirectory>     </Exec>     <ShowMessage>       <Title>Windows 7 Rearm Message</Title>       <Body>Windows has now rearmed itself and will alow you to use it for 30 more days. Please save all your work and imediately restart your computer.</Body>     </ShowMessage>   </Actions> </Task>
  • Başlat Menüsü arama satırına Görev Zamanlayıcı yazın ve "Enter"a basın.Görev Zamanlayıcı'da "Görev al.." seçeneğine tıklayın ve oluşturduğumuz belgeyi gösterin.

• Artık bu işlemler otomatik olrak yapılacak.Fakat bu işlemi Windows'u kurar kurmaz yapmalısınız çünkü bu görev gün sayısına göre çalışıyor Windows'un kalan gününü kontrol ederek değil.

Son Düzenleme: nonpasaran ~ 02 Nisan 2010 00:02
Kapalı Hesap (158332)
02-04-2010, 01:03   |  #2  
Kapalı Hesap
Teşekkür Sayısı: 2
268 mesaj

Yaralı bilgiler.... :) Emege saygı fakat ben 30 güne varmadan 4-5 kez format atıyom PC'ye onun için bende pek sıkıntı olmuyor bu konu ;)

Saygılar...

uGuR.uK
02-04-2010, 01:10   |  #3  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
8,316 mesaj
Alıntı: Diktatör  

Yaralı bilgiler.... :) Emege saygı fakat ben 30 güne varmadan 4-5 kez format atıyom PC'ye onun için bende pek sıkıntı olmuyor bu konu ;)

Saygılar...
sorması ayıp hafta bir format atmanın sebebi nedir ? Gülümseme

Batuhan Karsan 26
02-04-2010, 15:37   |  #4  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 62
2,471 mesaj

Deneme süresi bitmeden kurtarmak gibi birşey.

santiagoramon
02-04-2010, 15:47   |  #5  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
128 mesaj

Abuk sabuk ne idiğü belirsiz oem flashlardansa slmgr rearm her zaman tercihimdir.Yanlız 30x3=90.Matematiğim hep zayıftı gene anlamadım.:P

nonpasaran
02-04-2010, 18:12   |  #6  
nonpasaran avatarı
OP Yıllanmış Üye
1,216 mesaj
Alıntı: santiagoramon  
Abuk sabuk ne idiğü belirsiz oem flashlardansa slmgr rearm her zaman tercihimdir.Yanlız 30x3=90.Matematiğim hep zayıftı gene anlamadım.:
e bide varsayılan 30 gün var yani 30 gün + 3x30 gün = 120 :D

HActeX
02-04-2010, 22:07   |  #7  
Yıllanmış Üye
1,275 mesaj

paylaşım için teşekkler ama Orjinal Vista kullanıyorum

santiagoramon
09-04-2010, 11:37   |  #8  
Yıllanmış Üye
128 mesaj

Varsayılanla birlikte 90 gün olması lazım.Çünkü ilk baştaki 30 günlük süre zaten slmgr ream'in ilk kullanış(1.) hakkı değilmi?Onun dışında 60 gün veriyor olması lazım...O zaman herkes Windows Enterprise indirir,180 gün kullanır..Yılda 2 formatta oldukça olması gereken bir durum değilmidir?

nonpasaran
09-04-2010, 11:45   |  #9  
nonpasaran avatarı
OP Yıllanmış Üye
1,216 mesaj
Varsayılanla birlikte 90 gün olması lazım.Çünkü ilk baştaki 30 günlük süre zaten slmgr ream'in ilk kullanış(1.) hakkı değilmi?Onun dışında 60 gün veriyor olması lazım...O zaman herkes Windows Enterprise indirir,180 gün kullanır..Yılda 2 formatta oldukça olması gereken bir durum değilmidir?
120 gün kesinlikle kullanılıyor biliyorum çünkü vista varken keyimi girmeyip 120 gün denemek için kullanmıştım
herkes enterprise indirir kullanır demişsin e zaten başka şekillerde de olsa kullanılıyor forumda home premiumdan fazla ultimate kullanan varAğzı kulaklarına varıyor
yılda iki format demişsin ben blogumda yazdığım yazıları denemek için kayıt defterinde hergün bir sürü oynama yapmama bir sürü gereksiz programı denemek için kurup kaldırmama rağmen Vista çıktığından beri hiç format atmadım.(Bir kere anakart arızası sebebiyle mecburiyet hariç) Vista ilk çıktığı zamanlarda bir notebook almışşım hala yeğenimde ve format atılmadı uzun lafın kısası şu anda bilgisayarımda kurulu 7 yi 8 yüklemedikçe bi 3-4 sene kullanırım sanırım zaten kullandıkça hızlanıyor vista da 7 de

santiagoramon
09-04-2010, 14:04   |  #10  
Yıllanmış Üye
128 mesaj

Anlamadığım şeyde zaten o kullandıkça hızlanan bir işletim sistemi mantığının izahı olamaz.Veresiye bir işletim sistemi nasıl olur.Paging file'ı anlayabiiliyorum ama şişip,şişip inanılmaz boyutlara ulaşınca nasıl daha fazla performans verir anlamak çok güç.Bize anlatılan prefetechi boşaltındı.2-3 gün Windows 7 kullandım,doldu taştı.Keza harddiskin şişmesini hiç saymıyorum.Bide anlamadığım Windows 7 Vista ile aynı değildi diyorsunuzda bu bana yine mantıklı gelmiyor.Bence Windows 7(Lite Vista)3-5 extra özellik gelmiş,donanım uygunluğu,sürücüyü otamatik yüklemesi,bir kaç görsel,64 bite biraz makyaj,birde tetiklemeli servisler olduda bitti maşallah:P Benim fikrim ne kadar olmasa sanki aceleye getirilmiş gibi geliyor,sanki Vista RC,Windows 7 RC2,Windows 8 RTM sürümü gibime geliyor...Çünkü ne kadar stabil bir sistem gibi gözüksede satışlar hiçde fena gitmesede Windows 7 satış rekorları kıramadı.Şu an dünya genelinde mu kadar methiyeler dizilen,muhteşem,süper,çökmüyoda,yok ekran kartlarına çığır açtırıyorda,virüs daha az bulaşıyoda,güvenlide,müvenlide denen İşletim sistemi %10 kullanılamaz.En az %35-40 olması lazımdı.Hadi biz fakiriz ya Amerika,Avrupa...Orda Windowslar ciklet parası..Her 10 kişiden 8 'i gider değiştirirdi Windows 7 alırdı..O rakkamda %10 seviyelerinde kalmazdı.O sebeple Windows 7 den umudumu yitirdim,Belki Packler bişeyler değiştirir diye düşünüyordum ama Steve Balmer Sp ile ilgili geçenlerde açıklama yaptı,çok fazla bişey beklemeyin diye,toplu güncelleme paketinden başka bişey olmayacak diye..Bende Windows 8'i beklemeye başladım..İnşallah 2012 de çıkar,bizde şu Hantal Xp'den kurtuluruz..

Son Düzenleme: santiagoramon ~ 09 Nisan 2010 14:09
nonpasaran
09-04-2010, 14:38   |  #11  
nonpasaran avatarı
OP Yıllanmış Üye
1,216 mesaj

1-Anlamadığım şeyde zaten o kullandıkça hızlanan bir işletim sistemi mantığının izahı olamaz.Veresiye bir işletim sistemi nasıl olur.Paging file'ı anlayabiiliyorum ama şişip,şişip inanılmaz boyutlara ulaşınca nasıl daha fazla performans verir anlamak çok güç.Bize anlatılan prefetechi boşaltındı.2-3 gün Windows 7 kullandım,doldu taştı.Keza harddiskin şişmesini hiç saymıyorum.

2-Bide anlamadığım Windows 7 Vista ile aynı değildi diyorsunuzda bu bana yine mantıklı gelmiyor.Bence Windows 7(Lite Vista)3-5 extra özellik gelmiş,donanım uygunluğu,sürücüyü otamatik yüklemesi,bir kaç görsel,64 bite biraz makyaj,birde tetiklemeli servisler olduda bitti maşallah:

1-xp kullandığın için garip geliyor desem 
Prefetch klasörü şiştikçe desem Göz kırpma
o klasörün şişmesinin anlamı artık işletim sistemin senin ondan ne istediğini anlıyor demek
yani o klasör ne kadar şişerse işletim sistemi artık leb demeden leblebiyi anlar halle gelir onu silmek bir kaç forum veledinin işkembe-i kübra dan uydurduğu bir forum efsanesidir geçiniz efendim
Bununla ilgili bir makale yazmıştım ama kendi makalemi bulamadım iyi mi?Ağzı kulaklarına varıyor
Edit: buldum 
Windows Vista'da "Superfetch" teknolojisi ve ayarları 

Problem şudur ki xp den bu yana geçen zaman içinde pc kullanıcılarının gerek kullandığı programlar gerekse işletim sisteminden bekledikleri çok değişti.Artık xp gibi basit bir sistemin altından kalkamayacağı şeyler var.artık directx11 oyun oynuyor millet ve örneğin benim kullandığım bir dreamweawer xp den çokdaha komplike ve karmaşık bir sistem.Sonuçta bu gün vista veya  7 ye ne takarsanız takın çalışmalı ne yüklerseniz yükleyin çalışmalı her kullanıcıya her duruma uygun olmalı buda onları hantallaştırıyor.Oysa bu sistemleri kendi kullanım gereksinimlriniz doğrultusunda optimize ederseniz gayet hızlı ve atak sistemler olduklarını göreceksiniz.Siz xp görünümünden memnunsanız getirirsiniz görüntü ayarlarını xp düzeyine hem xp kadar az kaynak kullanır hem de güvenli modern bir işletim sistemi ile çalışmış olursunuz.Bakınız efendim;

Daha hızlı,daha atak ve daha uyumlu bir Windows 7
Daha hızlı,daha atak ve daha uyumlu bir VİSTA !
Daha sorunsuz,daha pratik,daha kişisel bir VİSTA !...

2-Burada bir yanlış anlaşılma olmuş bende aynı fikirlere sahibim tamamen
tersini düşündüğümü nerden çıkardığınızı anlayamadım ama defalarca yeri geldikçe forumda yazdığım mesajlarda 7 hakkında yazılan bu olumlu yazıların büyük çoğunluğunun microsoftun bilişim sektöründeki kanaat önderlerine akıttığı milyonlarca doların sonucu olduğunu yazdım Şaşkın
Son edit: Verdiğim son likteki önyazımı okursan seninle tamamen aynı şeyleri söylediğimizi görürsün

Son Düzenleme: nonpasaran ~ 09 Nisan 2010 14:47