Windows 7 yönetici hesabı sorunu

webhammerksk
12-07-2011, 17:17   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
1 mesaj

merhaba arkadaşlar daha bugün yeni bi notebook aldım windows 7 basic kurulu fakat ilk kurulumda benim açtığım hesabı standart kullanıcı olarak kaydetmiş ve yönetici hesabına geçiş yapamıyorum
cmd.exe den net user administrator/active:yes komutunu denedim fakat değişen bişi yok ve bilgisayarımı ve güvenli kip de açamıyorum bilgisayara bir şey yüklemeye çalıştığım zaman yada kaldırmaya çalıştığım zaman ' devam etmek için yönetici parolasını yazın yada evet e tıklayın diyor ama ne evet seçeneği  aktif oluyor nede herhangi bir şifre girebileceğim bir yer oluyor yardım edin arkadaşlar lütfen çok muzdaripim bu konudan... şimdiden yardımınız  için teşekkür ediyorum...

melen
12-07-2011, 19:26   |  #2  
melen avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
3,638 mesaj

Normal hesabınız Standart hesap mı?

cekyon123
18-07-2011, 23:48   |  #3  
Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 1
1 mesaj

merhaba arkadaşlar daha bugün yeni bi notebook aldım windows 7 basic kurulu fakat ilk kurulumda benim açtığım hesabı standart kullanıcı olarak kaydetmiş ve yönetici hesabına geçiş yapamıyorum
cmd.exe den net user administrator/active:yes komutunu denedim fakat değişen bişi yok ve bilgisayarımı ve güvenli kip de açamıyorum bilgisayara bir şey yüklemeye çalıştığım zaman yada kaldırmaya çalıştığım zaman ' devam etmek için yönetici parolasını yazın yada evet e tıklayın diyor ama ne evet seçeneği  aktif oluyor nede herhangi bir şifre girebileceğim bir yer oluyor yardım edin arkadaşlar lütfen çok muzdaripim bu konudan... şimdiden yardımınız  için teşekkür ediyorum...

KARDEŞİM BU ADIMLARI İZLE

Bilgisayar AÇIlırken F8 tuşuna sureklı bas bır menu geLecek

ordan ağ istemiyle güvenlı Mod var ona bas

sonra bısıler cıkcak onların bıtmesını BILqısayarının Açılmasını bekle
sonra BAŞLATA gel ÇALIŞTIR varsa onu ac yoksa programları ara vb bısey yazar ona msconfig yaz ordan uam YADA aum  ayarlarını DEISDIRIN yazar ona bas sonra Altta başlat vardır ona bas  ayarları en düşük yap tamama bas dıer sayfadanda TAMAMA bas ondan sonra bılqısayarı ac kapa evet buttonu bırdaha gelmez sheld resmı olsa bıle EMEGE SAYGI lutfen DENEYIN!!!! :D

Son Düzenleme: cekyon123 ~ 18 Temmuz 2011 23:49
cekyon123 bu faydalı yanıtı için aşağıdaki 1 kişiden teşekkür aldı... [ Göster ]
exhemin
07-08-2012, 00:58   |  #4  
Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
1 mesaj

kardeş sadece sana teşekkür etmek için üye oldum. sağol basit bir şeymiş, f8 güvenli modda açılınca zaten boşta adminastor seneceği çıktı ordan kendi standart kullanıcı adımı yönetici yaptım sorun bitti çook sağol

LvvNt
07-08-2012, 20:01   |  #5  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 22
387 mesaj
Alıntı: webhammerksk  
...cmd.exe den net user administrator/active:yes komutunu denedim fakat değişen bişi yok ve bilgisayarımı ve güvenli kip de açamıyorum ...

Komutu verdikten sonra bilgisayarını yeniden başlatırsan yönetici hesabı gelmesi gerekir(oturum içinden komutu verirsen gelmez)