windows 7 yükleme hatası # lanetli iso dosyası #

barguti
13-01-2009, 03:05   |  #1  
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
168 mesaj

öncelikle herkese merhaba ;

windows7 beta1 build7000 sürümünü microsoft'un web adresinden  iki kere (ie bir program yüklüyor "download manager" diye indirmeyi o yapıyor), torrentten bir kere ve download.microsoft.com ile devam eden direk linkten bir kere olmak üzere toplamda 4 kere indirdim.

ve bu lanetli .iso dosyasını nero9, isobuster, ashampoo burner ve isoburn programlarıyla sony ve princo marka dvdlere asus ve Lg marka dvd-rwlerimle defalarca yazdırdım. yazdırma hızım 4x (imgburn'de 2x hızı ilede denedim ama sanırım dvdler en az 4x'e izin verdiğinden otomatikmen 4x ile yazdı.)

programlarda "yazdırdıktan sonra diski doğrula" seçeneğini seçtiğimde 6-7 defa sektörler farklı hatası veriyor. orjinal dosyada 0x30f dvd üzerinde 0x30b şeklinde oluyor bu mesajlar. yalnız değerleri atıyorum şu an net olarak aklımda olmadığı için verdiklerime benzer şeylerdi.

kendi dvd-rw Lg marka , bu dvd-rw bozuktur diyerekten arkadaşımdan asus olanı ödünç aldım. ama sonuç değişmedi.

indirme hatalıdır diye ilk başta belirttiğim gibi 4 kere indirdim.

boot yapıp yüklerken expanding files %72'de hata veriyor "... files missing or corrupt ..." diyerekten. dosyalar kayıp ya da hatalı dediğini biliyorum Beğenmedim

şimdi ben bu lanet olası .iso dosyasını dört kere indirdiysem ve iki farklı dvd-rw ile iki farklı marka dvd-r'ye yazdırıp başarılı olamadıysam sorun nerdedir arkadaşlar. kendi dvd-rw daha 1 ay önce yenilendi , arkadaşımdada bir hata yoktu.

xp format atıp sonra direk linki sömürdüm ama yine hüsran

bana yardım edin lütfen

ya da gidip microsoft binasını taşlamak istiyorum Cool

[konu ile ilgili microsoft technet'te de yardım almak istedim ama dahi gibi hepsi daha yavaş yazdır diyo]

viking20
13-01-2009, 10:05   |  #2  
viking20 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 141
7,681 mesaj

bir de burdan bakın isterseniz==>

zaten biliyorsunuzdur sanırım,indirdiğiniz .iso dosyası rar görünümünde dir(olabilir);bunu rar da açmuyorsunuz direkt iso olarak yazdırıyorsunuz.Özür dlrm. ama 4 kere indirdim olmadı;deyince(donanımsal sorunda yok deyince),aklıma başka olasılık gelmedi.Gözden kaçan ihtimaller de mümkün tabii,bilemiyorum.Önerim birde indirme araçı kullanmadan deneyin..

Son Düzenleme: viking20 ~ 15 Ocak 2009 21:26
atorbo
13-01-2009, 10:20   |  #3  
Taze Üye
12 mesaj

üstat benim yolu dene istersen, eğer biosun usb diskten boot edebiliyorsa, 4 gb lık bir flash disk al, sonra iso dosyasını winrar ile aç ve flash diske extrakt et. sonra bilgisayarı usb den boot et, ne cd, ne dvd hiç birine gerek yok hemde onlardan çok daha hızlı yüklersin çünkü usb den veri aktarma hızı cd den daha yüksektir. hepsi bu.

son olarak işletim sistemi tüm yüklemeleri yapıp ilk kez kendisi restrart yapınca flash diski çıkart yoksa tekrar aynı yükleme işlemlerini yapmak zorunda kalabilirsin

biyolojist
15-01-2009, 09:57   |  #4  
Taze Üye
18 mesaj

windows 7 64 bitte bu hatayı veriyor değilmibendede % 72  aynı hatayı verdi
doğrusu cok zoruma gitti yeniden başka bir linkten indiriyorum bakalım ne olacak

BaTuHaN_1908
15-01-2009, 19:51   |  #5  
Taze Üye
18 mesaj

bende de aynı %72 de hata veriyo,
ama ben sanal bir bilgisayar oluşturarak ona yükledim(bkz.Virtual Box)
en hızlı yolun da bu olduğunu düşünüyorum, ayrıca flash dan yükleme için boot yapabilen bir bios a da ihtiyaç yok, bunu flash a yaptırabilen pekala programlar war(bendeki HP USB Disk Storage Format Tool)
harbiden acayip hayal kırıklığına uğradım,yakın bir zamanda windows 7 indirip yükleyebilen olursa haber(ve link:) versin...

Recep Baltaş
15-01-2009, 20:25   |  #6  
Recep Baltaş avatarı
CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 8
9,635 mesaj

İndirdikten sonra MD5 Hash kontrolü yaptınız mı?

barguti
15-01-2009, 22:33   |  #7  
OP Yıllanmış Üye
168 mesaj

Recep Baltaş ;

evet yaptım.

microsoft technet forumlarında aynı konudan şikayetci çok kişi var. orada da bir çok şey üzerinde durduk. bir kaç tanesi iso dosyasını DVD+R medyasına yazdırarak sorunu çözmüş kesin oluyor diyorlar ama denemek istemiyorum açıkcası

henüz kullanmadan baydı windos 7 Alkış

silenceandsilence
17-01-2009, 02:42   |  #8  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
275 mesaj

ben buna benzer sorunu windows 32 bit te yaşadım arkadaşın bilgisayarına kuracaktık ilk önce dvd ye çekilen dosya bozuk çıktı elimizde iso olmadığı için tekrar indirdik dvd+r dvdye yazdık tekrar başlattık olmadı bir şekilde bilgisayarı boot ederken kuramadık sonra bir değil iki çözüm bulduk birincisini arkadaşlar daha önce söylemiş eğer anakartın usb boot özelliği varsa özel yazılımı olmayan (u3lü veya yedeklemeli flashlar gibi) basit bir flashla usb den boot edip kurmak ikincisi ise daha kolay ve akla gelmeyen xp veya vista içinden kurulum yapmak iso dosyasını rar ile açın içini bir klasöre çıkartın sonra kurulumu çalıştırın ve gelen ekranda (üstteki seçenek) upgrade değil alttaki seçeneği seçin kuracağınız bölümü seçin ve kurun usbden ve dvdden daha hızlı (çünkü direk bilgisayarın içindeki harddiskten kuruyorsun) en fazla 30 dakika iyi bir bilgisayarda 10 - 15 dakika sürüyor bu yöntemle 5 bilgisayara sorunsuz windows 7 kurulmıştur

bademgoz
17-01-2009, 09:44   |  #9  
bademgoz avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
352 mesaj

virtualpc ve virtualbox da hata veriyor anlatılanlara göre ıso dosyasından kaynaklanmıyor sanal bilgisayarda kurabilen varsa forumda bildirsinde bizde faydalanalım

BaTuHaN_1908
18-01-2009, 14:15   |  #10  
Taze Üye
18 mesaj

Ben iki yolu da denedim,iso hatalı; virtual box da verdiği hatayı aynı yerde direk sisteme yüklerken de verdi

vuslatim
02-06-2009, 19:52   |  #11  
Taze Üye
1 mesaj

ben sanal pc ye kurdum ama ne hikmetse normal kurulumda "HİÇBİR YÜKLEME AYGITI BULUNAMADI" diyor acaba sorun nerde

catli42
02-06-2009, 20:23   |  #12  
Yıllanmış Üye
267 mesaj

selam sayin arkadaslar bende sanal pc virtualbox kurdum windows 7 hic bir problemlen karsilasmadim gayet güzel calisiyor ama seylen denedim wmvare workstaion  6.5 kurdum ondada calisdi ama bazi treibalari bulmadi bende sildim virtualbox da denedim hepsini buldu kendisi gayet güzel calisiyor