windows 7 yükleme sorunu

naletcix
21-03-2010, 18:34   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
2 mesaj

merhaba arkadaşlar problemimi anlatmadan önce internette gnlerce arama yaptığımı ama bir türlü sorunumun çözülmediğini söylemek istiyorum. son umudum burası çünkü bir çok bilgisayarcıya bile sorunumu anlattım bizçözüm bulunamadı.

windows 7 cdsini takıyorum, bilgisayarı yeniden başlatıyorum. loading windows files ekranı geliyor dosyalar yükleniyor daha sonra gelen ekranda ise;
......................................Windows Boot Manager.......................................
Windows failed to start.A recent hardware or software chance might be the cause.To fix the problem:

1.İnsert your windows installation disc and restart your computer.
2.Choose your language settings, and then click ''Next''
3.Click ''Repair your computer''.

sorunu geliyor.
aynı cd'yi başka bilgisayarlara taktığımda yükleme ekranı geliyor hatasız kuruyor.
başka kurulum cdleri denediğimde yine aynı hatayı veriyor ama diğer bilgisayarlar gayet güzel birşekilde kuruyor.

ayrıca bahsettiğim bilgisayara xp kurduğumda, kapanışta "artık bilgisayarınızı güvenle kapatabilirsiniz" yazısı çıkıyor ve bu ne güç seçeneklerinden nede bios'ta APM ayarlarından düzelmiyor. ve bazen kapanırkende windows kapatılıyor diyor ve öylece kalıyor mecburen fişi çekmek zorunda kalıyorum...

şimdi benim sorunum anakarttanmıdır, biostanmıdır, harddiskten midir?

TEKNİK ÖZELLİKLERİ İşlemci:Intel Core 2 Duo E7500 (2.93GHz / 1066MHz FSB / 3MB) İşletim Sistemi:FreeDos Monitör:19" Dente Piano Black Multimedya (2ms) Yonga Seti:Intel® G31 Bellek:4GB DDR3 1333MHz Kingston Sabit Disk:500GB 7200rpm 16MB SATA-2 Optik Sürücü:22XDVDRW Kart Okuyucu:23.1 Medya Kart Okuyucu Ekran Kartı:nVidia GT220 (128Bit)1GB DDR3 Ses Kartı:Tümleşik 5.1 Kanal Ağ Kartı:Tümleşik 10/100/1000Mbps Giriş/Çıkış:4 x USB 2.0, 1 x PS/2 keyboard, 1 x PS/2 mouse, 1 x Serial, 1 x Parallel, 1 x Audio jack supports 3 jacks, 1 x VGA port, 1 x RJ45 LAN Genişleme:2 x PCI, 1 x PCI E (x16), 1 x PCI E (x1) Klavye / Fare:Dente Q Multimedia Klavye / Dente Optik

Yavuz Taşcı
21-03-2010, 19:07   |  #2  
Yavuz Taşcı avatarı
Yıllanmış Üye
531 mesaj

Merhaba..Kurulum aşamasında aldığınız hataya bakılırsa sorununuz donanımsal bir hatadan kaynaklanabilir. Sorununuzun hangi donanımsal hatadan kaynaklandığını belirleyebilmeniz için ikinci bir harddiski bilgisayarınıza bağlayarak windows kurulumunu gerçekleştirebilirsiniz.
Sevgilerimle..

naletcix
23-03-2010, 23:44   |  #3  
OP Taze Üye
2 mesaj

2 adet 2 gblık ram vardı. bir tanesini çıkarınca çalıştı bilgisayar. kurulum sorunsuz gerçekleşti ve şuan gayet düzgün çalışıyor...