Windows 7 Yüklü Ses Çıkış Aygıtı Yok ?

fırfır
28-03-2012, 12:04   |  #1  
OP Yeni Üye
Teşekkür Sayısı: 0
35 mesaj

Mrb.Forumda yeniyim.Benzer konulara baktım ama işime yaramadı.Öncelikle pc açtığımda sorun yoktu.Sonra rtmp videoları nasıl indirilir diye araştırırken önerilen bütün programları indirdim yaklaşık 10 program filan hepsine tek tek baktım işe yaramadılar virüs programı zaten uyarı vermedi virüs yoktur dedim sonra baktığımda sağ altta ses simgesinin üstünde çarpıyı gördüm.Bence virüstendir diyorum sonra advanced system care ile tarattığımda trojan buldu temizledi 1,2 virüs daha..ama yinede sorun çözülmedi.Dxdiag tan baktıgımda ses kartı bulunamadı diyor bu sorun yokkken hiç bakmadığım için bilmiyorum daha öncede ses kartı bulunmadı mı diyor acaba herşey güncel sorun ne acaba ?  
_____Bu arada bu rtmp video indirme anlatımında buraya girmemi söylüyor bende bu cmd.exe ye 1-2 şey yazdım ondan olabilir mi ? :S

Flapjack
28-03-2012, 12:20   |  #2  
Flapjack avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 18
860 mesaj

aygıt yöneticisine gir orda ses aygıtı varmı bak
varsa ona sağ tıkla kaldır de
sonra pc yi yeniden başlat
sistem geri yükleme yaptınmı

Son Düzenleme: Flapjack ~ 28 Mart 2012 12:23
fırfır
28-03-2012, 18:18   |  #3  
OP Yeni Üye
Teşekkür Sayısı: 0
35 mesaj

Aygıt yöneticisinde var.Kaldırırsam nasıl yükleyeceğim ki ?
Geri yükleme 3 saat öncesine kadar yapabiliyorsun zaten geri yükleme yaptığım saatte de bu sorun vardı.Ben 1-2 öncesine kadar biliyordum öyle değilmiş

Flapjack
29-03-2012, 11:16   |  #4  
Flapjack avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 18
860 mesaj

aygıt yöneticisinden kaldırırsan
pc yi yeniden başlatınca tekrar yüklicek kaldırdığın aygıtı

mustafa2116
29-03-2012, 11:24   |  #5  
mustafa2116 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 64
3,012 mesaj

aygıt arıza geçirmişolabilir.

win7 de bulunan audio driverslerden biri ses aygıtlarından bir türüyle uyumlu görünüyor. Bu aslında mümkün değil ama aygıt kullanıma geçildiğinde aygıt yanıyor yada arıza geçiriyor.

Bu olay bilhassa yaşadığımdan biliyorum.
Asus anakart üzerindeki dahili ses kartı böyle yandı. Başka bir ses kartı alıp takmak zorunda kaldık..