Windows 7 Yükseltmek

maya84
18-12-2009, 16:08   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
1 mesaj

Merhabalar,
Yaklaşık 2 ay önce vista yüklü bir casper bilgisayar aldım. Windows 7 yükseltme cdsi elime yeni ulaştı. Bilgisayarımda lisanslı office 2007 ve kaspersky antivirüs programları yüklü. bu programları yükseltme işleminden önce uninstall yaparak kaldırmam gerekirmi? kaldırmadan yükseltme işlemi yaptığım takdirde programlarla yada lisansları ile ilgili bir sorun yaşarmıyım? vistadan win7 ye veri kaybı yaşanmadan geçilebileceği söyleniyor, ancak yükseltme işlemi sırasında programlarla ilgili bir kayıp yaşarmıyım ve lisansları iptal olurmu bilemedim. Bu yüzden programları yükseltme işleminden önce kaldırayım mı, yoksa güvenle cd yi takıp direk yükseltme işlemine başlayabilirmiyim? yardımcı olan arkadaşlara şimdiden çok teşekkür ederim.

By_Kert
18-12-2009, 16:21   |  #2  
By_Kert avatarı
Yıllanmış Üye
728 mesaj

Arkadaşım bence yükseltme yapma işletim sistemini yeniden kur derim lisanslı olan proğramlarının şifrelerini bir yere yaz sistemi tamamen 7 olarak kur baştan öyle daha sağlam olacaktır gereken şeylerinin yedeğini al gelen cd le de işletim sistemini yükseltmeden direk formatlayıp yenisini kur derim

Halil Şahin
18-12-2009, 17:20   |  #3  
Halil Şahin avatarı
Yıllanmış Üye
715 mesaj

Bak o Casperdan gelen cd sadece yükseltme yapıyor sen normalce kur hiç bir programın silinmez ve unuistal yapmanada gerek yok.

djgizmo
18-12-2009, 21:25   |  #4  
Taze Üye
15 mesaj

bence sen casperdan gelen cd yi kurma o gelen şifreyle 64 bit home premium indir netten onu kur. benim yaptığım hatayı yapma. kurmadan önce mutlaka oku

Halil Şahin
19-12-2009, 16:18   |  #5  
Halil Şahin avatarı
Yıllanmış Üye
715 mesaj

Evet bu konuda arkadaş haklı illegal indir legal kullan ;)