Windows 8.1 final sürüm indirmeye sunuldu!

CHIP Online
17-10-2013, 14:45   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Oca 2004

Merakla beklenen Windows 8.1 güncellemesi sonunda Microsoft tarafından tüm dünyaya bedava sunuluyor!

Okumak için: https://www.chip.com.tr/haber/win ... -sunuldu_43234.html

Windows 8 kullanıcılarının beklediği önemli tarih sonunda geldi ve saat 14:00 itibariyle Windows 8.1 güncellemesi Windows Store üzerinden tüm dünyaya kademeli olarak indirilmeye sunulmaya başlandı. Windows 8.1, çok büyük yenilkler getirmese de işletim sisteminde sıkça şikayet edilen bazı sorunları çözüyor ve önemli bazı noktalarda yenilikler yapıyor.


Windows 8.1'in getirdiği yenilikler arasında yeni entegre uygulamalar, Modern arayüzünde yapılan değişiklikler, direkt olarak masaüstüne ön-yükleme yapabilme, Bing ile güçlendirilen daha güçlü arama ve fazlası var. Windows 8'de kaldırılan Başlat düğmesi de bu güncellemeyle beraber geri dönüyor, ancak düğmeye tıkladığınızda Başlat menüsü değil Windows 8 giriş ekranınız açılıyor.


Windows 8.1'e güncellemek için Windows 8'li cihazınızda Windows Store'u açtığınızda görünen dev boyutlu "Windows 8.1'e ücretsiz güncelleştirin" kutucuğuna tıklamanız yeterli oluyor.


Windows 8.1'in RTM sürümünü yükleyenler ise bugünden itibaren Windows Update üzerinden final sürüm güncellemesini almaya başladılar.


Not: Güncelleme kademeli olarak indirilmeye sunulduğundan Windows 8'li PC'nize veya tabletinize gelmesi hemen şimdi değil, önümüzdeki saatlerde de gerçekleşebilir. 


Windows 8.1'e diğer Windows sürümlerinden geçiş hakkında daha fazla bilgi için bu yazımıza göz atabilir, Windows 8.1 ön incelememize buradan ulaşabilirsiniz.


Tüm Konu: Windows 8.1 final sürüm indirmeye sunuldu!

Kaynak: www.chip.com.tr