Windows 8.1 Siyah Ekran

komedyenbakkalı
02-02-2015, 22:03   |  #1  
OP Yeni Üye
Teşekkür Sayısı: 0
24 mesaj

Merhabalar,bilgisayarımı Windows 7 den Windows 8.1 yaptım.(Netten indirdim güncelleme entegreli olabilir)Pc m açılırken siyah ekran veriyor logodan sonra.Sadece Mouse gözüküyor ekranda.Fakat resetleyince pc açılıyor.Ekran kartı driver ını silince açılmıştı gibi hatırlıyorum bir de.Bazı internet sitelerinde avast gibi şeyler gördüm fakat şu an bir antivirüs yazılımı kullanmıyorum(Avast yükledim,sildim,bir antivirüs programı daha yükledim  bunu da bi ara programla etkinleştirdim)Sizce kaynağı nedir sorunumun?Nasıl çözebilirim?.Malwarebytes ile tarattım bazı sıkıntılar buldu.Ekran kartı driverından gibi gözüküyor ama o etkinleştirdiğim programında etkisi olabilir ve pc güncelleme yaptıysa sıkıntı çıkarmış olmasın.Sistem bilgilerim:Intel Pentium dual core 2.00 ghz 2 gb ram Ati radeon x1550 series ekran kartı 512 mb.

Son Düzenleme: komedyenbakkalı ~ 03 Şubat 2015 15:16
AtAvratSilah
03-02-2015, 16:01   |  #2  
AtAvratSilah avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 10
198 mesaj

win 8.1 o sisteme hiç birşey kazandırmaz sizin için ideal olan win 7

komedyenbakkalı
03-02-2015, 20:17   |  #3  
OP Yeni Üye
24 mesaj

hmm.peki bu sorunu çözmenin bi yolu yok mu gerçekten win 7 ye mi dönmeliyim yoksa?.Windows 8 olur mu hiç olmazsa?.

komedyenbakkalı
09-02-2015, 11:57   |  #4  
OP Yeni Üye
24 mesaj

neyse,şimdilik düzeldi gibi tekrar çıkmaz inşallah.driver güncelleme programı ati driver ı  fln kullandım yükledim(ki driver ı win7 vista uyumluluk modunda fln yüklemiş olabilirm en son vista yazıyo tam bilmiyorum doğru mu) şimdi düzeldi.başka sorun çıkıcakmış gibi izlenim verdi bu sefer ama.belki de eksik programım vardı.windows 8.1 hala.şimdi mağazaa uygulamarından spor,haberler,shazam bu uygualama açılamıyor fln hatasıyla açılmıyor şuan.ama belki bu son yaptığm işlemden daha önce de olmuştu bu sorun.neyse bakalım.

Son Düzenleme: komedyenbakkalı ~ 09 Şubat 2015 11:58