Windows 8.1 thumbnail cache sorunu?

kerto27
13-09-2015, 11:57   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
12 mesaj

Herkese iyi forumlar. Bilgisayarım msi ge70 2qe apache pro olup yeni almış bulunmaktayım. Daha önceki kulladığım bilgisayarlarda da thumbnail cache sorunum vardı. Yani mevcutta herhangi bir klasörü açınca resimler ve videolar ön belleğe alınıyordu. Fakat bilgisayarı açıp kapatınca yada kapatmadan belli bir süre geçince tekrardan ilk kez açılır gibi ön belleğe alınıyor. Mesleğim gereği sürekli bütün resim ve videoyu ön izlemede görmek zorundayım bu benim için zaman kazancı. Hatta internette bir bağlantı buldum denedim ama bu sefer olmadı. Yardımlarınızı bekliyorum. https://www.youtube.com/watch?v=JK7hB5u_VvA

kerto27
13-09-2015, 13:28   |  #2  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
12 mesaj

yok mu? acaba bana yardım edecek.

badwizard
13-09-2015, 15:54   |  #3  
badwizard avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 100
1,013 mesaj

Windows thumbnails cache dosyalarını sen isteyene kadar silmez, bu eski sisteminde de oluyordu ise sorun sistemde değil belkide alışkanlıklarındadır, misalen ccleaner vs. araçları kullanıyormusun? zamanlanmış bakım görevlerinde bu dosyalar siliniyor olabilir, bakım görevlerini kontrol ettim mi? disk temizliği yaparken bunları silmeyi kendin seçiyor olabilirsin, neyi temizlediğini dikkatlice seçmelisin.