Windows 8 (29 liraya satın alıp adım adım yükle)

viking20
01-11-2012, 12:51   |  #1  
viking20 avatarı
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 141
7,681 mesaj

Windows 8 29 liraya satın alıp adım adım yükleme  
burdan
Windows 8 Temiz Kurulum (Format) + Yükseltme Teklifi + DVD Oluşturma
burdan

Microsoft'un Windows 8 için olan ürün yükseltme teklifinden yararlanabilmek için öncelikle bu kampanyaya kayıt olmamız gerekiyor.Alttaki linke tıklayarak kaydınızı yaptırabilir ve promosyon kodunuzu alabilirsiniz.
https://www.windowsupgradeoffer.com/tr-TR/Registration
Edit: Kampanya 2013 Şubat'ına kadar geçerli.
------------------------
Microsoft'tan Windows 8'e yükseltme müjdesi
http://www.microsoft.com/turkiye/basinodasi/2012/pr0604012.aspx  

Windows Yükseltme Teklifi kampanyasından nasıl yararlanılabilceği ile ilgili daha ayrıntılı bilgiye www.windowsupgradeoffer.com    adresinden ulaşılabilir.

Windows 8 ile ilgili daha fazla bilgi edinmek için ise :

http://windowsteamblog.com

adresi, ya da
http://blog.microsoft.com.tr/win ... view-yayinladi.html    blogu ziyaret edilebilir.
----------------------------------
Windows'u neden etkinleştiremiyorum?
Windows'un etkinleştirilemediğini söyleyen bir ileti aldıysanız, aşağıdaki nedenlerle çalışmamış olabilir ve sorunu düzeltmek için aşağıdaki çözümler denenebilir.
http://windows.microsoft.com/tr-TR/windows-8/why-activate-windows  

--------------------------------------
SSS,
SORU:...iso olarak indiriyor değil mi?
CEVAP:Hayır şu anda .iso olarak indirilmiyor..Windows 8 dosyaları öncelikle C:\ESD\Windows konumuna indirliyor..indirme işlemi tamamlandığında size ne yapmak istediğinizi soran bir sayfa açılacak..ISO seçeneğini işaretleyerek .iso dosyasını bilgisayarınızda istediğiniz bir konuma oluşturabilirsiniz.
Küçük bir hatırlatma
C:\ESD\Windows klasörü gizlidir bunu görebilmek için klasör seçeneklerinden "gizli dosya ve klasörleri" göstermeniz gerekir..
SORU: tekrardan iso yu nasıl edinebilirim?
CEVAP: Aşağıda verdiğim linteki uygulamayı indirin size verilen ürün anahtarını programa girerek tekrar indirme işlemini yapabilirsiniz..
http://go.microsoft.com/fwlink/?LinkID=262204

Son Düzenleme: viking20 ~ 04 Kasım 2012 07:04
Banned
02-11-2012, 00:43   |  #2  
Banlandı
Teşekkür Sayısı: 23
939 mesaj

Herkes için geçerli değil. Bu kadar kötü bir işletim sistemini bana üste para verseler yüklemem.

Batuhan Karsan 26
02-11-2012, 19:35   |  #3  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 62
2,471 mesaj

W7 sahibi olduğun sürece tarihi sallasan bile kod geliyor.Ben laptop almadım ama kodu aldım.Bu arada para vermem derken imaclerin fiyatı ortada.

black_flood
02-11-2012, 23:35   |  #4  
black_flood avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 152
5,190 mesaj
Alıntı: Greatness  
Herkes için geçerli değil. Bu kadar kötü bir işletim sistemini bana üste para verseler yüklemem.

iyiyi yada kötüyü bilemem ama senin sorunun para çıkmasın. daha öncede birşeyler yazmıştın bu tarz bir konu için adamların hakkı ayrıca kişiden kişiye göreceli kavram ama ne derseniz deyin Windows 8 üstüne yazılım piyasada eşi benzeri 1 tane bile yok performans konusunda. ssd sistemlerde salise mekanik güncel disklerde ise saniyeler içinde hazır hale geliyor sistem bu tarz bir performans ne apple ne Linux mimarisinde yoktur ve ayrıca hiçte düşünüldüğü gibi bir sıkıntı yaratmıyor metro arayüzü. bilgisayarın b sinden anlamayan müşterim bile sesini çıkartmadan kullanabiliyorsa sende büyük bir sıkıntı var demektir özelliklende bilgisayar kullanımı ve yazılım deneyimi konusunda.

black_flood bu faydalı yanıtı için aşağıdaki 1 kişiden teşekkür aldı... [ Göster ]
fasterdem
03-11-2012, 00:52   |  #5  
fasterdem avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
404 mesaj

Arkadaşlar benim bikaç sorum olacak.Öncelikle Windows 8 yükseltme yardımcısını yükledim bilgisayarıma ve bana windows 8 için 75 TL fiyat verdi.Artı 36,99 TL'de DVD için.Bu DVD yi almasam ne olur?Birde ben yükseltme yapmaktan yana değilim.Ben temiz kurulum yapmak istiyorum.Yukarıda anlatıldığı gibi bu ödemeyi yaptıktan sonra microsoft bana bir lisans anahtarı verecek ve bu anahtar sadece bana ait olacak.İndirdiğim dosyaları da yine yükseltme yardımcısı sayesinde boş bir dvd ye aktarabileceğim ve dvd den temiz bir kurulum yapma fırsatım olacak değil mi?Bu dvd ve lisans anahtarı sanki yeni bir windows 8 almış gibi olmuş olacak sanırım.Buraya kadar sanırım doğru anlamışım.Son olarak da benim windows 7'im orjinal değildi.Yani orjinal değil de orjinal anlayın işte :)Bu sayede bu beladan da kurtulmuş olacağım değil mi?Cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim.

Banned
03-11-2012, 01:21   |  #6  
Banlandı
Teşekkür Sayısı: 23
939 mesaj
Alıntı: black_flood  

iyiyi yada kötüyü bilemem ama senin sorunun para çıkmasın. daha öncede birşeyler yazmıştın bu tarz bir konu için adamların hakkı ayrıca kişiden kişiye göreceli kavram ama ne derseniz deyin Windows 8 üstüne yazılım piyasada eşi benzeri 1 tane bile yok performans konusunda. ssd sistemlerde salise mekanik güncel disklerde ise saniyeler içinde hazır hale geliyor sistem bu tarz bir performans ne apple ne Linux mimarisinde yoktur ve ayrıca hiçte düşünüldüğü gibi bir sıkıntı yaratmıyor metro arayüzü. bilgisayarın b sinden anlamayan müşterim bile sesini çıkartmadan kullanabiliyorsa sende büyük bir sıkıntı var demektir özelliklende bilgisayar kullanımı ve yazılım deneyimi konusunda.

O yüzden aldığım bütün yazılımlara para veriyorum. Benim öyle bir derdim yok. Sadece işletim sistemi berbat.

Joker65
04-11-2012, 08:46   |  #7  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 12
2,229 mesaj

Bu kampanyaya pek gerek yok çünkü Windows 8'li ürünler mevcut.

yns77
05-11-2012, 10:50   |  #8  
Taze Üye
12 mesaj

Bilgi için bütün arkadaşlara teşekkür ederim :)

himmety
05-11-2012, 11:33   |  #9  
himmety avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 32
602 mesaj
Alıntı: fasterdem  
Arkadaşlar benim bikaç sorum olacak.Öncelikle Windows 8 yükseltme yardımcısını yükledim bilgisayarıma ve bana windows 8 için 75 TL fiyat verdi.Artı 36,99 TL'de DVD için.Bu DVD yi almasam ne olur?Birde ben yükseltme yapmaktan yana değilim.Ben temiz kurulum yapmak istiyorum.Yukarıda anlatıldığı gibi bu ödemeyi yaptıktan sonra microsoft bana bir lisans anahtarı verecek ve bu anahtar sadece bana ait olacak.İndirdiğim dosyaları da yine yükseltme yardımcısı sayesinde boş bir dvd ye aktarabileceğim ve dvd den temiz bir kurulum yapma fırsatım olacak değil mi?Bu dvd ve lisans anahtarı sanki yeni bir windows 8 almış gibi olmuş olacak sanırım.Buraya kadar sanırım doğru anlamışım.Son olarak da benim windows 7'im orjinal değildi.Yani orjinal değil de orjinal anlayın işte :)Bu sayede bu beladan da kurtulmuş olacağım değil mi?Cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim.

aldığın anahtar yükseltme anahtarı. temiz kurulum yaparsan windowsu etkinleştiremezsin(bizzart denedim). sisteminden en az orj xp pro sp3, vista, veya win 7 nin yüklü olması gerekiyor.

himmety bu faydalı yanıtı için aşağıdaki 1 kişiden teşekkür aldı... [ Göster ]
fasterdem
05-11-2012, 23:46   |  #10  
fasterdem avatarı
Yıllanmış Üye
404 mesaj

Bende en çok bunu merak ediyordum zaten.Burada ve diğer birçok forumda yükseltme anahtarı ile temiz sıfırdan kurulum yapılacağını söylemiş arkadaşlar ama yarın sam amca bu anahtarları iptal ederse ne olacak.Yani ben bu lisansı sadece yükseltme için verdim derse.Dermi der...Onun için bence yapılacak en iyi şey şimdilik beklemek gibi...

sahinerkin
09-11-2012, 18:32   |  #11  
sahinerkin avatarı
Üye
Teşekkür Sayısı: 1
76 mesaj

İşletim sistemi mi berbat? Senin işletim sistemi anlayışın nedir? Şimdi sen Windows 7'yi de beğenmiyosundur. Gidip senin gibi sırf apple diye o kadar para verip iMac alanlar sayesinde zengin apple.

ifteri
09-11-2012, 19:00   |  #12  
ifteri avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 6
498 mesaj
Alıntı: fasterdem  
bildiğimi zannettiğim birkaç şey..ulüfe gibi dağıtılan sürüm "upgrade-üzerine kurulum-yükseltme"dir..diğer kutulu sürümlerden bir farkı yoktur..herşeyiyle w8 pro.dur..sadece üzerine kurulumdur..yani formatlayacağınız bilgisayarda iş.sistemi kurulu olması gerekiyor...

şimdilerde bazı forumlarda "topyekün hayır temiz format atılıyor"diyorlar...ben zannetmiyorum...şimdilerde sap samana karışmış "microsoft"un bunu ayıklayacak pek vakti yok..zamanla sallama bilgili lisansların başına hal gelebilir.....

çünkü batı ülkelerinde şahsın ikrarı doğru kabul edilir.edilirde araştırmada sahte olduğu anlaşılırsa itibarı geri kazanmak olanaksız...

"konu için örnek:benim çocuğun kredi kartı ile avrupanın değişik ülkelerinde harcama yapılmış...banka arayıp şöyle sordu..siz yakın zamanda adı geçen ülkelere gittinizmi..hayır niye sordunuza ;sizin adınıza harcama yapılmış.teşekkür ederim der ve para hesaba yatar...çünkü banka o ülkelere böyle bir sahtekarlık yapılmış gereğini yapın..uyarısında bulunur..zannedersemde o parayı tahsil eder." olayın geçtiği yer ingiltere.......

sizin seçtiğiniz 79 tl.lik yazılımda dvd istemeyebilirsiniz...be dvd li aldım 122tl..dvd yolda mail geldi postaladık diye....